איך להתמודד עם בוס קשה שלא יודע מה הוא רוצה מהחיים שלו?

איך להתמודד עם בוס קשה שמשנה את ההחלטות שלו מרגע לרגע ומשגע אותי?- נכון, הולא לא מתעלל בי בכוונה אבל הוא קריזיונר וזה מוציא אותי מדעתי. מה עושים?

יש לי בוס מהגיהינום –שמשנה את ההוראות שלו באופן קפריזי. זה לא שהוא מתעלל בי ישירות אבל לא ברור מה הוא רוצה והבלבול שלו נופל עלי אני עובד בצוות פיתוח בארגון הייטק  וכבר יושב 3 חודשים על פיתוח מוצר. בסופו של דבר הממונה מחליט בבת אחת שהמוצר אינו מתאים לשוק ומשנה את העבודה והפרויקט. חודשים של השקעה יורדים לטמיון, והמוטיבציה שלי יורדת שהרי איך אני יכול להיות בטוח שסופו של הפרוייקט הבא שהוא מפיל עלי -לא יהיה זהה לקודמו. כמו כן הוא משנה הוראות כל שני וחמישי. זה גורם לי לתסכול לכעס ולבזבוז אנרגיה נפשית.  האם לדבר עם הממונה שלו? מתי להציף מולו את הנושא. אני שוקל אפילו לעזוב את מקום העבודה.  מה עושים?

בוס מבולבל וקפריזי הוא בוס קשה. נקודה

ממונה צריך לדאוג לכך שמשימות של עובד תהיינה חלק ממסגרת של עבודה עם מטרות לטווח ארוך ולטווח קצר. הוא צריך לדעת מה היעד הסופי ומה הרציונל העומד מאחורי משימה. ממונה שנותן רק הנחייה ממוקדת מבלי להעביר את התמונה הגדולה יקשה על עובד בכמה רמות. ראשית, עובד כזה עלול להרגיש כבורג חסר חשיבות ולא כחלק מצוות העובד ביחד על מטרה גדולה. שנית, כאשר מציגים את התמונה הגדולה ואת הרציונל, העובד יכול לתרום רעיונות חדשים מנקודות מבט שונות לטובת הפרוייקט. למשל ארכיטקט העובד על שכונה ונותן פרוייקט מצומצם לאחד מעובדיו, מבלי להסביר את מכלול מהות הפרוייקט, את האוכלוסייה המיועדת לגור במקום מגביל את יכולת העבודה והיצירתיות של העובד. אם גם ינזוף בעובד משום שלא פעל בהתאם למה שציפה, יעביר הנחיות חדשות, שוב לא מלאות, תסכולו של העובד יגבר והמוטיבציה שלו תיפגם.

התופעה של בוס קשה ומבולבל הולכת וגדלה ככל שמתקדמים בזמן

מדוע תופעות כאלה רווחות יותר היום מאשר בעבר? מה השתנה? צריך להבין שככל שהמשימות מורכבות יותר, הארגון גדול יותר ויש יותר מממונה אחד על פרוייקט, כך גדלים הסיכויים לסדרי עדיפויות משתנים, לדרכי עבודה שונות ולריבוי קונפליקטים. בעידן הגלובלי בו ארגונים רבים מעסיקים עובדים במדינות שונות, האפשרויות לאי הבנה ולבעיות בתקשורת גדלות, כמו גם תעדוף שונה של פרויקטים.

איך להתמודד עם בוס קשה ומבולבל?

אתה צודק שהתחושות הדומיננטיות של עובד תחת ממונה מבולבל הן תסכול וכעס. תחושות אלה עלולות להוביל לירידה במוטיבציה בהמשך. כל עבודה שנעשית על ידי עובד איננה אוטומטית או מנותקת מדברים אחרים. עובדים רבים יודעים להוסיף ערך לעבודתם על ידי התייחסות לאנשים שעובדים איתם או לאנשים עבורם הם מבצעים פעולות, הנחשבות לפעולות פשוטות. על אחת כמה וכמה בעבודות מורכבות, אי אפשר לשנות בהינף יד את נושא הפרוייקט או את המשימה, מבלי שתהיינה השלכות רגשיות שעלולות לפגוע במוטיבציה של העובד ובארגון. עובד שלא מתייחסים בכבוד הראוי לעבודתו ואינו יודע אם יצליח לסיים פרוייקט, ישקיע פחות מאמץ, אנרגיה ויצירתיות במשימה הבאה וזה כמובן יפגע באופן ישיר בארגון. עובד אינו רובוט המבצע את תפקידו בלחיצת כפתור. לרוב, עובדים מסורים מתחברים במידה מסוימת לעבודתם גם מבחינה רגשית, כך ששינויים תדירים או הנחיות בלתי הגיוניות בהכרח יובילו לתסכול.

התמודדות מול בוס קשה: האם יש טעם להציף את הנושא?

יש טעם להציף את הנושא כאשר הממונה אינו מאורגן, אך הוא אינו אדם שמזלזל בעובדיו. כאשר מעשיו אינם נובעים מחוסר התחשבות, אלא מחוסר יכולת לתכנן או לראות את הצעד הבא.

ראשית, כאשר ניתנת הוראה לביצוע כדאי לכתוב את ההוראה המפורטת עם תאריך ושעה. במידה והבוס יחזור עם הנחייה שונה, כדאי להראות לו את ההנחייה הראשונה ולשאול האם סדר העדיפויות השתנה, האם משהו בהול יותר כרגע שדורש את השינוי וניתן לחשוב על זה ביחד. כל זה אפשרי כשהבוס הוא מישהו שברמה האנושית ניתן לדבר איתו. כאשר זה אינו המצב, ניתן להעלות שאלות לגבי סיבת השינוי, אבל ללא ציפייה משמעותית לשיתוף פעולה. ניתן לנסות לפתור את הבעייה בישיבת צוות משותפת על ידי העלאת הנושא לדיון כבעיה כללית ולא ספציפית לממונה. במידה ומדובר בארגון עם מספר עובדים, כדאי להציע לך למעסיק להכין תיבה להצעות ייעול ושיפור. כך ניתן להעביר לבוס מסרים גם באופן אנונימי.

איך להתמודד עם בוס קשה? לעזוב את העבודה? מתי בוס קשה  מהווה סיבה טובה לקום וללכת?

סיבה טובה לעזוב ארגון צריכה להתחיל באלטרנטיבה. כל עוד לא מדובר בהתעללות, ישנם שיקולים רבים שעובד צריך לקחת בחשבון לפני שאתה עוזב מקום עבודה. השיקולים הם אישיים ותלויים בסיכוי למצוא עבודה חדשה, היררכיה במקום העבודה, שגר, תנאים ועוד.

איך להתמודד עם בוס קשה ומבולבל? דרכים אפקטיביות "חנך בוס קפריזי

  • באופן כללי, ניתן להסביר כיצד חוסר הסדר משפיע לרעה על העבודה.
  • הצע לבוס שיטת עבודה מאורגנת יותר, בה יחידות העבודה הן קטנות יותר והמטרה מושגת בדרך ברורה, צעד אחר צעד – עם אישור מראש.
  • כמת שעות עבודה מבוזבזות שנובעות משינויים תכופים במשימות.
  • סכם ביחד את הצעדים שיש לבצע ולתעד.
  • דרך נוספת להתמודד היא להבין שזה לא אישי, ולא לקחת את זה קשה מדי. זה לא תורם למוטיבציה, אבל גם לא מחייב לעבור מקום עבודה, אם העבודה מתאימה מבחינות אחרות.