איך לקבל תפקיד ניהולי? טקטיקות חיפוש עבודה למשרת ניהול בכירה

איך לקבל תפקיד ניהולי? מחפשי עבודה שנושאים את עיניהם למשרה ניהולית צריכים לדעת שיצירתיות היא שם המשחק בסלילת הדרך אל משרת הניהול הבכירה הבאה. מה עליכם לעשות כדי לאתר את המשרה הניהולית ועל אלו דרכי חיפוש עבודה ישנות מומלץ לוותר?

איך לקבל תפקיד ניהולי? תשכחו מקורות חיים מודפסים

מגייסי עובדים מתקשים מאוד לתהות על קנקנו האמיתי של המועמד במשרת בכירים מתוך קורות חיים שהוא מציג להם במסמך  שכן הנייר  סובל את הכל. יתר על כן מסמך קורות החיים סטטי, מתיישן מהר, ובהדרגה הופך אנכרוניסטי. נכון להיום מחפשי  משרות בכירים נדרשים לעבור אל הפורמט החדש של קורות החיים: פורטפוליו דיגיטלי כאשר במסגרתו הם מציגים יכולות מקצועיות ודוגמיות עבודה מן העבר. התיק הדיגיטלי הזה  מספק למגייסים תובנות מעמיקות יותר על מי שעומד מולם ונושא עיניו למשרת ניהול מתגמלת.

איך לקבל תפקיד ניהולי? העלו קמפיין אישי ביו-טיוב

מחפשי משרות בכירים כבר לא יכולים להישען  רק על מסמך קורות החיים המודפס לבדו. את הסנונית הראשונה רואים בעיקר בארה"ב כאשר מחפשי עבודה שם מעלים קמפיינים אישיים שלמים ביוטיוב. המטרה היא לגלם את הידע המקצועי שלהם במסגרת סרטון וידאו.   בארץ התופעה הזו שכיחה בעיקר במקצועות חזותיים כגון מומחי חווית משתמש, אדריכלים, מעצבים גרפיים, מפתחי אפליקציות, מעצבים תעשייתיים או מעצבי מוצר. עם זאת כדאי לדעת שהתופעה הזו עומדת לגלוש גם לבעלי מקצועות מסורתיים יותר, כגון מנהל כספים או מנהל שיווק. גם אלו רותמים כבר את הטכנולוגיה האינטרנטית כדי להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי כאשר הם מחפשים משרת ניהול בכירה.
 

איך לקבל תפקיד ניהולי? דרך הקישורים הממומנים של גוגל

יצירתיות ויכולת למצוא חלופות מעניינות באופני החיפוש  מאוד קריטיות. מסופר על אשת מקצוע בעולם הפרסום שחפצה מאוד להתברג לתפקיד בכיר באחת מחברות הפרסום המובילות בארה"ב. היא ערכה מיפוי מקיף של כל מקבלי ההחלטות באותן פירמות נחשקות, רכשה בקישורים הממומנים של גוגל מונחי מפתח על שמם - ועברה לפרסם מודעות בנוסח: "ביל גייטס, הייתי רוצה לעבוד בשבילך. מעוניין לשמוע יותר?" (מנהלים בכירים מאותם פירמות שהקלידו את שמם באקראי במנוע החיפוש של גוגל פגשו את המודעה הזו, הסתקרנו, לחצו והובלו על ידי הלינק אל הפורטפוליו הדיגיטלי או אל מסמך קורות החיים שלה. הייתה זו דרך יוצאת דופן ומקורית שבמסגרתה אותה מחפשת משרה ניהולית בכירה הפגינה דוגמא בפועל לתושייה, ליצירתיות, לפרואקטיביות ובעיקר לחדשנות.

 
מדוע יצירתיות בחיפוש משרת בכירים הפכה כל כך משמעותית היום?

כיון שעדיין יש היצע גדול של מתחרים על משרות בכירים נחשקות.  בכירים שהיו מובטלים במשך שנה ויותר נאלצו כדרך הישרדותית ללמוד ולאמץ כלי שיווק עצמי באון ליין והיום הם כבר יודעים לרתום אותם כדי לחפש עבודה באופן יצירתי ומתקדם יותר
 

מה זה אומר מבחינת מחפש משרת הבכירים של היום?

שהוא מתמודד בעל כורחו מול מומחי אינטרנט חדשים, ושאם הוא לא יבלוט מעל התחרות, ולא יתפוס את תשומת ליבו של המגייס כבר בשלב הראשוני- אין לו סיכוי. אם אתה מחפש משרה ניהולית אין לך ברירה אלא לזנוח שיטות חיפוש עבודה ישנות שאבד עליהן הכלח וכבר בשלבי המיון הראשוניים ביותר - להוכיח דרך אלגנטית מקורית וחדשנית שתקסים את המגייס, תפתה אותה ותגרום לו לפנות אליך במקום שאתה תרדוף אחריו.