אסרטיביות בעבודה: איך להגיד לבוס "לא"- ולהישאר בחיים?

מתקשים לשמור על אסרטיביות בעבודה מחשש לפיטורים? - כל הדרכים לסרב לבוס- ולהישאר בחיים

לבוס של דני המועסק במשרה בכירה  בארגון גדול יש  סיבות טובות למה על דני לקפוץ למשרד גם בסופי שבוע וגם בחופשות. הבוס תמיד לוקח מקרי זוטא, מנפח אותם ל"מצב חירום שאתה חייב להיות נוכח בו ואין מצב שלא תהיה בעבודה עכשיו". הוא לא עושה זאת מרוע- מסביר דני.  הבוס שלי באמת  לחוץ אבל מה אני עושה? אסרב לו? זה בלתי אפשרי בטח לא בתקופה של גלי פיטורים. דני  חותם את דבריו בקביעה : "איני מצליח לשמור על אסרטיביות בעבודה"!

אסרטיביות בעבודה - דילמה: לסרב לבוס או להיצמד לכיסא?

אני נתקל היום בסיטואציות כאלו שבמסגרתם עובדים מתקשים לסרב לממונה וממלאים את פיהם מים. לא מעט עובדים  מתנגדים לפעמים להחלטות של הבוס אבל הם בוחרים לוותר על אסרטיביות ולשתוק. אני מכיר למשל חברת הייטק שבה מיזגו שני אגפים, פיטרו באותו מהלך 10 עובדים כאשר סמנכ"ל המו"פ מצא את עצמו מתחבט בדילמה:  הוא ידע שמדובר במהלך מכשיל לפחות בטווח הארוך ובתוכו התנגד לו בנחרצות. יחד עם זאת הוא ידע שהעיתוי לפתוח את הפה ולהשמיע קול - מאוד בעייתי.  כאשר עובדים - גם כאלו שניחנו במינוני אסרטיביות טובים מלידה - מצייתים היום באופן עיוור זה נובע מתוך הרצון הטבעי להיצמד לכיסא.

אסרטיביות : כשהדרישה של הבוס - מכשילה אתכם

עובד מתוסכל לעיתים נדירות שומר על אסרטיביות מול בוס במיוחד מול בוס קשה ותובעני. רק לאחרונה נתקלתי במנהלת בכירה שבעקבות המשבר מצאה את עצמה טובעת בעבודה נוספת שהוטלה עליה. כדי להוסיף חטא על פשע הנחיתו עליה הוראה מהיום והלאה היא תהיה כפופה לסמנכ"ל התפעול ולא עוד ישירות למנכ"ל. זו האחרונה הפגינה אסרטיביות וסירבה, תוך שהיא מסתכנת בפיטורים. שהרי, בואו נודה על האמת- מנהלים מפזרים הבטחות שהם מסתייגים מיס-מנים כפיפים -אבל בסופו של יום מי מהם מוכן לשמוע באמת "לא" החלטי שנאמר בטון ששם להם גבולות?

יס-מנים שורדים בארגון

מנהלת בכירה ודירקטורית בפירמות מובילות במשק מסבירה לנו שחוסר ציות של עובדים אכן מייצר אצל מנהלים תסכול ואנטגוניזם. "למרות שאני ידועה ומוכרת  כמנהלת פתוחה שמעודדת עובדים לחלוק עלי להטיל ספקות להציג שאלות ולפתוח את הפה. עם זאת,  קיים דחף ראשוני שמתעורר כאשר עובדים מסרבים לך. כמנהל אתה מרגיש שזוהי זכותך לתעדף את כוח האדם בארגון שלך לפי הצרכים המערכתיים שלו ואז כאשר עובד מתנגד למשל להעברתו אל תפקיד אחר הרושם שהוא יוצר זה שלא ניתן לסמוך עליו".

איך להיות אסרטיבי כשהבוס מנחית הוראה לא עניינית

לעיתים קורה שמנהלים חוצים את הגבול ומנחיתים על העובד הוראות לא ענייניות. למשל הם יבקשו ממנו לאסוף את הילדים מבית הספר, לנקות את הרכב או לדאוג ליטול את הכביסה האישית שלהם אל הניקוי היבש. זה קורה באופן שכיח יותר אצל עובדים שמכהנים כעוזר אישי: שם הגבול בין מה שענייני ומה שאישי מאוד מעורפל ואז גם כל שרידי אסרטיביות שעוד נותרה- מתפוגגים. איז איך מיישמים אסרטיביות בפועל?

אסרטיביות בעבודה קשורה עם תיאום ציפיות

הדרך הטובה לאימוץ גישה של אסרטיביות  תהיה להציב מראש גבולות ולתאם ציפיות.  לא מומלץ  להגיע לאמירות של ראש בראש. הרבה יותר חכם למסגר את השיחה מחדש על הציר של אמירות חיוביות המקשרות את ההתנגדות לעשייה העסקית אפשר לומר למשל: "אני חש לא נוח ולא מצליח להבין איך קניית ספרי הלימוד לילדים שלך בתחילת השנה מסייעת לארגון שלנו במשימות העסקיות שלו"

אסרטיביות תוך איוורור הבעיה

מנהל שמאתגר את האסרטיביות שלך ישיב לזה : "מה שמסייע לי מסייע לארגון". במקרה כזה כדאי לסיים את הדיון באופן שלא נגיע לפיצוץ. עושים זאת על ידי אמירות עמומות כמו "נדבר על זה בפעם אחרת". אמירה כזאת "מאווררת" את הבעיות, מכניסה למנהל חומר למחשבה ומונעת התנגשות חזיתית.

אסרטיביות בעבודה שונה מאד מווכחנות

מאוד לא נבון יהיה להיכנס להלך רוח של וכחנות עם הממונה, ודאי שלא מומלץ להגיע להתנגדות ישירה ונחרצת מדי. מוטב לומר לבוס אמירות כמו "אם בסופו של יום,  תחליט ללכת על המהלך שלך, ולא בכיוון שלי אהיה הראשון לכבד את החלטתך"  רק לאחר אמירה כזאת העובד יכול להתחיל בדיאלוג ולשטוח את טיעוניו. זכרו : אסרטיביות - אינה ארגומנטטיביות

אסרטיביות בעבודה: בואו עם פתרונות

אל תבואו רק עם ה"לא" או עם "מה שאתה מבקש ממני- לא יעבוד" מאוד מומלץ להגיע לשיחה הקשה עם הבוס כאשר אתם מצויידים באלטרנטיבות ובפתרונות חלופיים לאותו מהלך של הבוס שמעורר בכם התנגדות.

אסרטיביות בעבודה: בואו אל הבוס עם רציונל
 

האם הסירוב שלכם  מוצדק או שרירותי?  מנהלים מסתכלים על הסוגיה הזו תוך שהם מקשיבים היטב לטיעונים של העובד. מנהל  מקשיב  לעובדים שמתנגדים לו ברמה הרבה יותר דקה ועמוקה:  האם הם מגובים בנתונים מספריים, בעובדות קשות או האם או אולי מדובר ב"לא" שמשוגר בטייס אוטומטי.

אסרטיביות כדיבור  "בנתוני אקסל"

מנהלים ממליצים לעובדים להגיע אליהם מראש עם "תשובות אקסליות כלומר סימוכין מספריים שמעניקים רציונל לסירוב כמו למשל : "אם תפטר לי 10 אנשים הרי שהגשת הפרויקט תידחה בשלושה חודשים ותרגיז את הלקוח". יש הבדל גדול אם אתם אומרים לממונה: אני סבור שאתה טועה כי "היום יש 35 מעלות בצל וחם לי" או אם מציגים לפניו נתונים מספריים ואומרים משהו כמו "בדרך החלופית שלי נשיג ביצועים טובים יותר ב 30%".  טיעון כזה כשלעצמו - הגם שהוא נאמר בטון ניטרלי טכני ואפילו קר-  מגלם את האסרטיביות שלכם במיטבה!