מותר למעסיק לבקש בדיקת פוליגרף מעובד?

פוליגרף בעבודה: מעסיקים אוהבים מאד בדיקות פוליגרף כי הן מאד מקצרות תהליכים. אבל האם הן מותרות על פי דיני עבודה? מהן זכויות העובד כשמעסיקו מבקש לערוך לו בדיקת פוליגרף?

פוליגרף בעבודה: האם זכות העובד לסרב?

עצם קיום הבדיקה עלולה  להטיל כתם על העובד ולכן עובדים במקומות עבודה מאורגנים מתנגדים באופן גורף לבדיקת פוליגרף  בטענה שהמכשיר הזה פוגע בצנעת העובד ובכבוד האדם. גם עובדים לא מאוגדים נוטים לגלות התנגדות  לבדיקה זו בטענה שהיא פוגעת, מעליבה או בטענה שאין אמון במכשיר

בדיקת פוליגרף בעבודה: האם בדיקת פוליגרף לעובד  עוברת בית-משפט?

התשובה יושבת על  מבחן הנסיבות: עובד תמיד יכול לטעון שהוא חתם על הסכמה לבדיקת פוליגרף תחת לחץ, ולומר שהסכמתו לבדיקה היתה בכפייה. עדיין,  אם מדובר במקומות עבודה שם זורם תחת ידי העובד כסף מזומן הרי שבית-הדין לעבודה יתפוס  את ההתעקשות המעביד על בדיקת פוליגרף כלגיטימית

פוליגרף בעבודה וזכויות העובד: מתי רשאי מעביד להתעקש על בדיקת פוליגרף?

זוהי אכן בדיקה שעלולה להטיל כתם על יושרתו של העובד. בארה"ב מבדקי פוליגרף בעבודה אם כרוטינה שוטפת ואם בתהליך סינון מועמדים-  אסורים על פי החוק, זאת, גם אם המעסיק החתים את העובד עם גיוסו. כוונת המחוקק שם היתה להגן על העובדים ולשמר את רוח חוקי היסוד (כבוד האדם וחופש העיסוק). בארה"ב יש התרה לערוך מבדקי פוליגרף בתפקידים מסווגים מאוד בלבד כגון בנקאות או בעיסוק ביטחוני. לעומת זאת בארץ הליך הפוליגרף מותר.

בדיקת פוליגרף בעבודה: דיני עבודה בישראל

בארץ סוגית הפוליגרף בעבודה  מצויה יותר במסגרת הפסיקה ופחות נידונה במסגרת החוק. בתי הדין לעבודה נוטים  לאסור בדיקות פוליגרף על עובדים קיימים ולהתירם בתהליכי מיון סינון וקליטת עובדים חדשים. עם זאת,  גם הפסיקות האלו  אינן חותכות וחד-משמעיות אלא תלויות סיטואציה.

האם סירוב עובד לבדיקת פוליגרף בעבודה יכולה להיות עילה לפיטורים?

הפסיקה קובעת  שסירוב עובד לעבור פוליגרף לא יכול להיות עילה לפיטוריו. ואם העובד חתם והסכים מראש?  האם חתימתו  ניתנת לאכיפה?  התשובה לכך אפורה: עובד לא יכול למעשה "להסכים מראש" כיון שהוא לא יודע מה ילד יום.  השופטת ברק בפסיקה משנת 2005, קבעה כי בדיקת פוליגרף בעבודה פוגעת באופן לא מידתי בפרטיות העובד.

בדיקת פוליגרף בעבודה לעובד שחשוד בהטרדה מינית: מותר או אסור?

אנשחי מקצוע מפקפקים ברלוונטיות ובמהימנות של בדיקת הפוליגרף לגבי הטרדות מיניות. מדוע?   כיוון שאז הבדיקה אינה משקפת את ההכרה האמיתית של החשוד בהטרדה. במרבית המקרים של הטרדה מינית,  עובד עבר גבולות אדומים  מבחינה אובייקטיבית, אבל לדידו הרי מעשיו הנפשעים נתפסים  כמחווה של רצון טוב, כלבביות, טוב לב כידידות ואחווה אנושית. באירוע של גניבה בעבודה- הצגת  שאלה בפוליגרף כגון: 'האם גנבת את הכסף?' תניב תשובה חד-משמעית, הרי שבמקרי הטרדה מינית בעבודה תשובת העובד בבדיקת פוליגרף לא תשקף תמונה אמיתית"

בדיקת פוליגרף בעבודה למשרות בטחוניות

בתפקידים רגישים כמו בקרב עובדי שירות הביטחון – אכן מחתימים את העובדים החדשים על הסכמה לעבור בדיקת פוליגרף. אגב, שרים וח"כים לא נדרשים לעבור בדיקת פוליגרף  כתנאי מקדים למינויים.