יחסי אנוש בלתי נסבלים בעבודה למרות שהשכר גבוה: לעזוב או להישאר?

מקום העבודה והשכר בשמיים אך יש לי בוס מתעלל בעבודה: איך נוהגים איתו? לחרוק שיניים ולהמשיך? להתלונן עליו? או להתעמת איתו אחת ולתמיד?

שמי לילי, בת 42 ואני עובדת כ 16 שנה בתאגיד  גדול שאפשר לי להתקדם בהדרגה אל תפקידים מגוונים.  לאורך כל השנים זכיתי להערכה מן הממונים שלי, מן הקולגות  וגם מלקוחות החברה ויש לציין כי  עיסוקי ותפקידי הסבו לי שמחת עשייה ועניין. לפני חודשים ספורים הוצע לי תפקיד מתקדם ומאתגר כשבצידו תגמול ושיפור במעמדי בארגון ובתנאי העסקתי  לרבות העלאת שכר נאה. כמובן שהבעתי הסכמתי והתחלתי בתפקידי החדש בכוחות מחודשים ועם תקווה לעתיד מבטיח אלא שכבר בשבועות הראשונים גיליתי כי המנהלת הבכירה שמוצבת מעלי הינה בעלת אופי נוקשה ויחסי אנוש בלתי נסבלים בהתנהלות כלפי וכלפי עובדים אחרים.

בוס מתעלל בעבודה:  זה יותר קשה כאשר הארס עטוף במשי

האווירה בסביבתה לא נעימה בלשון המעטה ואם כי כלפי חוץ היא מדברת במתק שפתיים הרי שמתחת לפני השטח התנהגותה מניפולטיבית, פוגענית, קנטרנית, ומפגינה חוסר כבוד. את העוקצנות הסמויה שלה אני מרגישה  גם במיילים, גם בשיחות הטלפון וגם במפגש פנים מול פנים.

בוס מתעלל בעבודה גוזל המון אנרגיה נפשית

אני חשה שהגישה שלה גוזלת ממני אנרגיות רבות  ומעסיקה את מחשבותיי במהלך יום העבודה ולאחריו. גם אני וגם עובדים אחרים עושים הכל להימנע מ"להיתקל בה" פשוט כי כל מפגש איתה  שואב ממך אנרגיה! ועם זאת כל סיכויי קידומי העתידיים בקריירה תלויים ביכולת שלי לצלוח את התפקיד הזה.  עברו כשלושה חודשים מאז הגעתי לעבוד תחתיה במשרה היוקרתית הזו  וכבר אני מוצאת את עצמי בפרשת דרכים: האם לעזוב ולשמור על בריאותי הפיזית והנפשית? האם לדבר עם הממונים שלה? או האם לחרוק שיניים, לסתום את הפה ולהמשיך? בסך הכל לקח לי שנים ארוכות של השקעה  להגיע לפוזיציה הגבוהה הזו בקריירה וכואב לי שאני עלולה לאבד אותה רק בגלל מערכת יחסים עכורה (שעל פני השטח נראית "בסדר"). לאן ממשיכים מכאן?

בוס מתעלל בעבודה: מה עושים?

מפנייתך עולה כי את מבקשת להמשיך ולהתקדם בקריירה  וכי תפקידך הנוכחי  משמעותי ביותר  להגשמתך האישית  בתחום המקצועי . במקביל, הדרך להגשמה עצמית  גדושה באתגרים  רבים כמו למשל האתגר שניצב לפנייך – מערכת יחסים סבוכה עם הממונה שנוהגת בנוקשות ובמניפולטיביות מוך ומול אחרים. במקום לגנוז רצונות , לסגור את הבאסטה לחלומות ולסגת, נסי לחשוב בכיוון קצת אחר. את האתגר הזה ביחסים ביניכן ניתן להפוך להזדמנות למידה ובמילים אחרות  מומלץ  לך לחשוב   כיצד תוכלי להרחיב  את הקיבולת הנפשית  שלך כדי להתמודד מול מנעד רחב יותר של אנשים,  גם אנשים קשים ומורכבים.

בוס מתעלל בעבודה: עמתו אותו עם דוגמאות מהשטח

במישור המעשי-פרגמטי  יש  ליזום עם אותה מנהלת  פגישת עבודה  שמטרתה  "קביעת נוהלי עבודה". במסגרת זו עלייך להציף מולה את הנושא של  הצבת גבולות וחידודן. אל תישארי אבסטרקטית אלא הביאי איתך  דוגמאות למקרים שבהם היא חצתה את הגבול ושקפי  לה את התחושות שלך- לא ממקום סנטימנטלי בכייני כי זה לא ידבר אליה,  אלא ממקום מאד ענייני ומעשי שמסתכל קדימה. את הפגישה איתה ואת סיכומי הדברים יש לתעד בצורה מסודרת מה שיקשה עליה לתחוב לך סכינים בגב  ולהפעיל עלייך מניפולציות.  החכמה  וגם הקושי בשיחה כזו הוא להגיע לשיחה  תוך התעלמות מן ה"הדם הרע" שזרם ביניכן בעבר ולהגיע  ממקום חיובי  אופטימי ושיתופי שמבקש להתוות כלים וגבולות  לעבודתכן המשותפת וליחסים ביניכן.

בוס מתעלל בעבודה: הציבו גבולות ברורים

גבולות הינם הגנה הכרחית במערכות יחסים בעבודה וכשהם מתואמים היטב- מובטחים גם סדר איזון ויושרה. ואשר לאופציה של פניה אל ממונים מעליה? ערוץ תמיד פתוח בפנייך  כברירת מחדל אבל לפני כן לטובת ההתפתחות האישית שלך, מומלץ לך לנסות  את הדרכים לעיל