בוס קשה: הממונה מפריע לי לבטא יכולות. מה עושים?

בוס קשה בעבודה: איך לפעול כאשר הבוס שלך שמרני נוקשה ומקובע, איך להוריד אצלו התנגדויות לחדשנות ומעוף ומתי לעזוב את העבודה תחת ממונה מקובע וקשה?

הנני בן 30 מהנדס חשמל ואלקטרוניקה. סיימתי לימודי לפני כ 5 שנים בהצטיינות במכללה מובילה להנדסה. בתקופת הלימודים עבדתי במשרת בדיקות תוכנה באחת מחברות התקשורת המובילות.  בתפקיד זה עבדתי כשנתיים, אך בהעדר אפשרות להתקדם לתחום הפיתוח בחברה ועם סיום לימודי, עבדתי כשנתיים נוספות בחברה תקשורת אחרת שם הצלחתי לשלב את  תחום הבדיקות עם תפקיד  פיתוח.  רק אז   הרגשתי שאני סוף סוף מביא לידי ביטוי את יכולותי. לצערי לאחר שנתיים של עבודה מאתגרת  החברה נקלעה לקשיים, והתחנה הבאה שלי בקריירה היתה באחת מהחברות המובילות בתעשייה הבטחונית  שם זכיתי גם לאתגר טכנולוגי וגם ליציבות תעסוקתית.  

בוס קשה מקובע ושמרני שמפריע להתפתחות המקצועית

היום לאחר 3 שנים אני מוצא את עצמי מתוסכל: נכון אמנם שמצד אחד, אני נמצא בארגון טכנולוגי מסודר עם תנאים נוחים אבל המנהל המקצועי הישיר שלי, איש מבוגר שנמצא בארגון כבר  15 שנים מקובע. הלה חוסם חלק גדול מההצעות החדשניות שלי ולא נותן דרור ליצירתיות שאני יכול להביא לעבודה עד כדי מצב שאני שוקל ברצינות לעזוב את הארגון.  הגעתי לחברה כדי למצוא אתגר ולממש את יכולתי אבל בגלל היעדר פתיחות של המנהל אני כבר לא מרגיש שאני מתפתח מבחינה מקצועית. בשל כך המוטיבציה שלי יורדת ואיתה גם הביצועים. לאן אני ממשיך מכאן?

בוס קשה ומקובע: כך פועלים 

הדילמה שלך מוכרת וידועה. הרבה פעמים מנהלים מנוסים עומדים בקונפליקט עם הדור הצעיר של המהנדסים ולהיפך. מהנדסים שסיימו לא מזמן לימודים, מביאים איתם ברק בעיניים, רצון להוכיח את עצמם, רעיונות לשינוי תהליכי עבודה ויוזמות שלעיתים יתקבלו אצל  מנהלים ותיקים בהרמת גבה, בהתנגדות מיידית כמעט אינסטקטיבית ובחשדנות.  היום אתה מוצא את עצמך נדרש למצוא את האיזון בין ההליכה העיוורת   אחר סמכות ניהולית לעומת מה שבעיניך  נראה כ'שינוי מקצועי הכרחי לטובת הארגון'.

בוס קשה ומקובע: איך להוריד אצלו התנגדויות?

הדרכים להוריד את ההתנגדות של המנהל היא להראות לו כיצד גם הוא ירויח מהיוזמות שלך. הפוך אותו לשותף. נסה להתייעץ עימו ממקום מכבד והפגן הוקרה לניסיון ולידע שצבר. הכי חשוב? לא לרדת לפסים אישיים ולהזכיר  לעצמך וגם למנהלך שאי ההסכמה בינכם היא על בסיס מקצועי בלבד. אל תיכנס למוקש של האגו כיון שהרבה קונפליקטים מקצועיים  נוטים להפוך למלחמות אגו ולעלות לאנשים במקום עבודתם

שיחה עם בוס קשה- שים לב לעיתוי המדויק

בנוסף, קח בחשבון שישנם שיקולים מערכתיים שאתה לא מודע להם להתנגדויות של המנהל. נסה לברר אותם לפני שאתה יוזם שיחה איתו ואל תשכח שגם העיתוי לשיחה הזו קריטי: אם תנהל איתו שיחה ליד כל הצוות בזמן לחץ, סביר להניח שלא תניב תוצאות.

 האם לעזוב ארגון עם בוס קשה ושמרני?

אשר לדילמה אם לעזוב את הארגון  יש לבצע תיעדוף. בדוק עם עצמך מה הכי חשוב לך? עצמאות? למידה?,  אתגר מקצועי?, השפעה? תנאים ושכר? יציבות? אופק קידום? – אחרי שתחליט מה מכל הפרמטרים הללו קריטי עבורך יקל עליך להחליט. עם זאת זכור כי בכל נקודת זמן בקריירה תיעדוף זה יכול להשתנות. אתה כמובן יכול לצאת לשוק העבודה  לגשש ולבדוק את האופציות החלופיות. כאשר ישנה הצעה נוספת על הפרק לעיתים אתה מבין  ש'אין מושלם'. הרבה פעמים מהנדסים  מתלבטים שבודקים את ״שוויים״ הריאלי בשוק חוזרים לקונפליקט עם הממונה  ממקום בוגר, מבין ומציאותי יותר.