דוד גרוס, יועץ עסקי

לאמץ גישה פרואקטיבית ולקחת אחריות אישית 

יש מושג באנגלית שנקרא accountabilty ועדיין אין לו תרגום מדויק לעברית. מדובר על היכולת לקחת אחריות אישית ולדבוק בגישה של מיקוד שליטה פנימי. גישה שמפנה אצבע כלפי חוץ (אכלו לי שתו לי) לא מובילה להצלחה עסקית. כל עוד לא מדובר במצבים של כח עליון (צונאמי), אדם שעוסק ביזמות עסקית או בניהול עסק חייב לקחת אחריות, להישאר עם אנטנות פתוחות ולהיות פרואקטיבי כדי להיערך מראש לתנאי השוק המשתנים (אירועים כמו האטה כלכלית, שינויים טכנולוגיים).  לכישלון בניהול עסקי  אחראים בין השאר שני גורמים מרכזיים: היעדר לקיחת אחריות אישית וחוסר הבנה של הסביבה והמציאות כיון שהמנהל לוקה בסוג של עיוורון ורואה את המציאות רק דרך הפילטר המצומצם שלו. 

דוד גרוס, יועץ עסקי
עצה עסקית ניהולית שקיבלתי והולכת איתי עד היום: 

להקשיב. נסה להבין לפני שאתה מנסה להיות מובן

ספר מומלץ שהשפיע עלי: 
7 ההרגלים של אנשים אפקטיבים במיוחד של סטיבן קובי- אהבתי שם את הגישה של לקיחת אחריות ואת הענווה של המחבר כפי שהיא משתקפת גם בספר.
טיפ שימושי לכתיבת תוכנית עסקית: 

תוכנית עסקית צריכה לשקף את החלום של בעל העסק בתנאי שהחלומות הללו ברי ביצוע. בכתיבת תוכנית עסקית יש 3 דברים לקחת בחשבון: אהוב מה שאתה הולך לעשות, ודא שיש לך את הידע (ה know-how) בתחום, והצטייד במסגרת של כלים ושיטות שתעשה את ההבניה של החלום. דבר נוסף: טעות נפוצה אצל יזמים בבניית תוכנית עסקית היא שהם קופצים למים לפני שבדקו עד הסוף וככל שניתן אם יש מים בבריכה. למה לא בודקים? הרבה פעמים זה נובע מהתלהבות יתר, חיפזון ומחוסר ראייה מרחבית. תוכנית עסקית טובה חייבת לכלול תרחישים שונים של התוצאות ולעיתים יזמים לא עושים אותם כי אין להם את הידע באותו רגע נתון של כתיבת התוכנית.

איך לבחור יועץ עסקי? קריטריונים לבחירת יועץ: 

ההמלצה שלי היא: אל תחפש מישהו כמוך. להיפך חפש איש מקצוע שיהווה משקל נגד, אדם שיראה את הנקודות שאתה עיוור אליהן וישלים אותך. מומלץ גם לבחור יועץ עסקי עם ניסיון ניהולי בפועל. זה לא חייב להיות בהכרח בענף שלך אבל כן לחפש אדם שהתחכך עם השטח מכלי ראשון. עוד משהו חפש איש מקצוע שיהיה בעל מספיק יושרה לשקף לך מציאות שלא נעים לך לשמוע ולא יהיה מובל רק ע"י הדחף לרצות אותך .

הכשרה מקצועית: 
ראיית חשבון וMBA
שירותי מפתח: 
מכירות
אסטרטגיה עסקית
ליווי עסקים קטנים