הקמת עסק מהבית: האם יש לכם את החשיבה הנכונה?

הקמת עסק מהבית: מה מאפיין יזמים שמצליחים להקים עסק רווחי ומשגשג מהבית? איך הם חושבים אחרת ומה מבדל אותם מאלו שנכשלים? 

במה נבדלת צורת החשיבה של יזמים שמצליחים להקים עסק מהבית לעומת מיזמים אחרים שעסקיהם מדשדשים ולא עושים פריצה עסקית? להלן טיפים של ייעוץ עסקי המראים רכיבי מפתח שמבדלים את "הנערים" מן "הגברים". 

להצליח בהקמת עסק מהבית דרושים חלומות גדולים

יזמים שהקימו עסק מצליח מהבית  חולמים בגדול ולא מסתפקים בחלומות קטנים. יזם כזה  הולך על הרעיונות הנועזים ביותר ובעיקר מרשה לעצמו לפנטז אותם. אצל רוב האנשים היכולת הזו לדמיין תסריטים גדולים ונועזים הולכת ונעלמת עם הגיל ועם האכזבות שנצברות עקב נסיון החיים. לעומת זאת אצל יזמים מצליחים ה'סטייט אוף מיינד' שונה בתכלית.  לדידם: 'אם אני מציב חלום גדול כיעד להשגה -  לפחות יש לי סכוי להשיג אותו' ועל כן הם מתעלמים מן הסביבה שמטיפה להם: 'החלומות הגדולים שלכם לא ריאליים!'

ליזם שהצליח בהקמת עסק מהבית יש פוקוס ומשמעת עצמית

משמעת עצמית והמיומנות להיות במקומות מאמצים מחוץ לאזור הנוחות – הם רכיבי מפתח שמבדילים את הנערים מן הגברים ביזמות. זה נכון במיוחד  כאשר היזמות העסקית הינה  עסק מהבית. דווקא במצב כזה  משמעת ופוקוס על המטרה הם קריטיים כיון שבעבודה מהבית מבטיחה ליזם אינסוף  הסחות דעת.

הקמת עסק מהבית: יזמים כאלו מרכיבים משקפיים ורודות ושחורות בו זמנית

יזם טיפוסי ניחן באופטימיות על גבול הנאיביות, אבל למצליחים שביניהם יש גם יכולת לצפות את התסריטים הרעים בעתיד ולהתכונן אליהם. 'החיים הם כמו הבורסה' – אמר פעם דונאלד טראמפ – 'העליות והמורדות בהם הם בלתי נמנעים, ולכן היכולת לצפות מראש את הנפילות אפשרה לי לחסוך אנרגיה,להתכונן, ולא להיות מופתע'. זהו גם הלך הרוח של יזם מצליח שעושה פריצות עסקיות

יזמים של הקמת עסק מהבית 'חושבים  אחרת' ומחדשים

מעבר להבנת חשיבות כתיבת תוכנית עסקית ותהליכי תכנון קפדני, יזם מצליח שמקים עסק מהבית מחדש ולעולם לא נוקט בשיטת ה ME TOO. הוא לא 'משחק תופסת' עם השחקנים האחרים בשוק ומטביע את עצמו ב'אוקינוס אדום' אלא תמיד מחדש : יוצר שוק חדש או ממציא מחדש שווקים קיימים.

נועזות חוש ריח טוב להזדמנויות בהקמת עסק מהבית

הרבה פעמים עסק מהבית מתחיל מתוך צורך של רצון לעבודה מהבית. יזם שמקים עסק מהבית ומצליח להתרומם – ניחן לרוב  ביכולת  לזהות הזדמנוית, צורך לא ממולא, קהל מטרה נישתי, שוק לא רווי דיו וכו'. בנוסף יש בו  מספיק נועזות כדי להתלבש על הזדמנויות ולסכן למענן- בלי להשתהות.

ליזמים של עסק מהבית יש מיומנות מכירה יוצאת דופן

יזמים מצליחים יודעים למכור. ליזם מצליח יש יכולת לפתות לקוחות, לחזר אחריהם בתחכום ולגרום להם לרוץ אחריו. הוא לא עושה זאת ע"י הצגת מרכולתו כפי שעושה היזם הבינוני  או היזם הכושל. יזם מצליח ימכור את מוצריו לקהל המטרה שלו  ע"י התחברות למקום שממנו דברים זזים: הרגש. אמנות המכירה שלו תהיה מן המקום האמוציונלי שנוגע באנשים.

יכולת למצוא  שותפים נכונים ולוותר על החלום להיות סוליסט

יזם שמקים עסק מהבית ורוצה לעסוק בניהול עסק עצמאי  חולם בדרך כלל על משחק סולו , להיות אדון לעצמו ולחייו. אבל בעידן שלנו  אדם בודד אחד יתקשה להשיג את מטרתו בלי שת"פ של מוחות נוספים: שותפים שעליהם ניתן לסמוך בעינים עצומות. ליזם המצליח יש את חוש הריח האולטימטיבי  לזהות את השותפים הטובים ביותר עבורו: אלו  שמשלימים את חולשותיו- ולחבור אליהם. שותפות אינה בהכרח חלוקה של מניות הביזנס עם גורמים אחרים, אלא גם להוצאת עבודה באאוטסורסינג, אל אנשי מקצוע שיכולים להשלים את חסרי היזם ולייצר סיטואציה בה סכום השלם עולה על חלקיו.