התנהגות בראיון עבודה: 4 דרכים בדוקות להיפסל מייד

התנהגות נכונה בראיון עבודה קובעת הצלחה או כישלון. איך לשדר ביטחון עצמי בראיון עבודה? איזו התנהגות מחרבת ראיונות עבודה: מה פוסל מועמדים בראיון עבודה?

על מה אתם נופלים מבלי דעת בקבלת משרה שאתם רוצים בה מאד?  יועצי קריירה אומרים שבעיקר נפלתם בשלב ראיון העבודה וליתר דיוק - בעיקר על כך שלא הצלחתם לשדר ביטחון עצמי בראיון עבודה ועל התנהגות לא נכונה בראיון עבודה. להלן כמה התנהגויות בראיון אישי שגומרות עליכם- בו במקום

תלונות וגישה בכיינית: התנהגות שפוסלת מועמד על הסף בראיונות עבודה

אמנם מרבית המועמדים שמנוסים בחיפוש עבודה כבר למדו היטב את התורה ש"לא מתלונננים  על הבוס/מקום העבודה  הנוכחי שלהם"- אבל זה כשלעצמו לא מספיק! למעשה  כל סוג של תלונה אחרת עובדת לרעתך, מספיק למשל שהמועמד יאמר משהו כללי כמו: "מאז ומעולם רציתי לטייל בפריז אבל אני לא יכול להרשות את זה לעצמי" כדי לצייר אותו כ"קוטר".  אפילו קיטורים עדינים מרומזים מאד  מהסוג הזה הם עובדים לרעתך ומשווים לך תדמית יללנית. מסקנה?  אל תתלונן לעולם על שום דבר לא משנה כמה הוא מוצדק. קיטורים, תלונות, תמיד נתפשים כגורם נגטיבי. תמיד הם מתבלטים וגורמים למנהל הגיוס לברוח ממך.

ניסיון של המועמד להשתלט על הראיון: דוגמא להתנהגות לא נכונה בראיון עבודה

אם כי כל המעסיקים, ומנהלי משאבי אנוש העוסקים בגיוס עובדים אומרים שהם אוהבים אנשים פרואקטיבים, מנהיגים, ויזמים – דעו שלאמירה זו  מקרה יוצא דופן: מעמד של ראיון עבודה. מועמד יכול באופן עדין לכוון את הראיון, לעצב אותו, להוביל את השיחה, אבל הדגש הוא על "באופן עדין". לעולם  אל תנסה להשתלט על השיחה ולנווט אותה בצורה גלויה מדי. מעסיקים צריכים אנשים ש"ילכו אחריהם" אנשים שנתפסים כ"ברי-ניווט". כאשר אתה מנסה להשתלט על השיחה בראיון עבודה אתה מעצבן את מנהל הגיוס שלפניך, מזלזל באינטליגנציה שלו ומשדר חוסר כבוד לסיטואציה.

"נוחות יתר" בראיון אישי היא לא התנהגות  נכונה בראיון עבודה

אמנם משפט הפתיחה של הרבה מנהלי גיוס הוא "אני רוצה שתירגע במהלך הראיון ותיקח אותו בקלות", יחד עם זאת זה לא אומר שאתה יכול להשתרע ברווחה לאחור על מסעד הכסא. להיפך.  שב ישר, זקוף, עם רכינה קדימה ושדר בשפת הגוף שהראיון מאוד חשוב לכם. כאשר אתם רוכנים קדימה אתם משדרים עניין, כאשר אתם רוכנים לאחור  אתם משדרים "שאנטי" ואדישות בבחינת "הראיון לא ממש חשוב לי".

התנהגות נכונה בראיון עבודה: הימנעו משאלות מיותרות וטרחניות

אל תשאלו שאלות כשאין לכם מה לשאול. כאשר המראיין פונה אליכם ב"האם יש לך שאלות להציג?", ישנם מועמדים שמתחילים לשלוף שאלות סרק מאולצות מתוך רשימה מוכנה. כלל הברזל הוא אם אין לכם שאלות להציג -שתקו (שתיקה שווה זהב).  אל תשאלו שאלה שאתם יכולים למצוא לה את המידע  באופן עצמאי, ואל תהנדסו במיוחד שאלות שיגרמו לכם להיראות טוב. מראיינים מנוסים תמיד מזהים מתי אתם אותנתיים ומתי אתם מזייפים.