לא מוצאת עבודה בגלל שאני בהריון: מה עושים

אומרים שחיפוש עבודה בהריון הוא משימה בלתי אפשרית ונוכחתי לדעת עד כמה זה נכון. אני לא מוצאת עבודה בגלל שאני בהריון ויושבת מובטלת בבית. מה הפתרון?

לאחר 7 שנות עבודה פוטרתי ובתקופה זו נכנסתי להריון (בתחילת ההריון) והתחלתי לחפש משרה חדשה. יש לי השכלה, ניסיון, המלצות וקורות חיים מרשימים ואין לי בעייה להרשים מייד בראיון העבודה.  אבל, ברגע שהמראיינים שומעים שאני בהריון  אמרו לה- "אנחנו מאד רוצים אותך. סיימי את ההריון  ואז צרי קשר..." למותר לציין שהתנהלות כזו מקוממת אותי  במיוחד לאור הנתון שימי היעדרות של עובדת בהריון במשק לא עולים על אלו של גבר ממוצע, שעושה מילואים.  בוודאי שהם  לא מגיעים לחודשיים בשנה. מה עושים?

חיפוש עבודה בהריון: טיפים והמלצות שימושיות

אין לציין בקורות החיים או בראיון הטלפוני את ההריון ולחתור  לרגע בו יוקסמו המראיינים בחדר מן היכולות שלך  כך שהריון יתפוס בתודעתם את המקום המזערי. אם את מצליחה  להתברג במקום עבודה חדש בזמן הריון, כדאי לשקול פתיחת עסק  בבית. בשנים האחרונות התפתחו מקצועות רבים, שעיקר עבודתם קשורה לבית, למחשב וליכולות האדם: אימון, קידום אתרים, שיוק באינטרנט, ניהול ברשתות חברתיות , וכל מקצועות הייעוץ למיניהם.

חיפוש עבודה בהריון: למה כדאי לספר על ההריון בראיון עבודה גם אם לא רואים בטן?

מבחינה חוקית התנהלות המעסיק היא 'כשר אבל מסריח'. הוא מוכן לחכות לך ולהעסיק אותך לאחר ההריון  אבל ברור שיושבת כאן המוטיבציה שלו  לחסוך בעלויות.  יש שסבורים כי לא כדאי להסתיר את עובדת ההריון (גם בשלביו המתחילים) בראיון עבודה בגלל חובת תום הלב וגם בגלל ההיבט הפרקטי: מערכות עבודה לא סובלניות כלפי הסתרות מכוונות ותהיה זו  התחלה לא טובה של מערכת היחסים. עצה פרקטית:  ערכי עם המעסיק הסכם העסקה שיקבע את מועד תחילת העבודה לאחר ההריון. זה לא פתרון מושלם ועדיין הוא מנציח את מידור נשים בהריון ממעגל העבודה אבל זה הרע במיעוטו ומבטיח לך את המשרה בעוד מספר חודשים.

האם בכל זאת לא לספר על ההריון בראיון עבודה?

את יכולה לבחור שלא לספר שאת בהיריון בראיון עבודה. אף אחד לא יתבע אותך על חוסר תום לב, כיוון שמדובר בעניין אישי פרטי. אם את מתכוונת לספר, כדאי להקליט את הראיון, ואם נאמר לך באופן מפורש שיקבלו אותך לאחר חופשת הלידה, תהיי זכאית למלוא הפיצויים על הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.