ירון לוי, יועץ עסקי פיננסי

ירון לוי, יועץ עסקי פיננסי

הבנה פיננסית

הבנה פיננסית ותכנון פיננסי נכון הם המפתחות המרכזיים  להצלחה עסקית.   הזיקה הזו למספרים היא עניין מולד (אבל אפשר ללמוד אותו) שאין בהכרח לכל אדם.  ראיתי עסקים מוצלחים עם רעיונות טובים שאין להם את התכונה הזו והם לא הצליחו להתרומם.  אם כבר ניחנת בהבנה פיננסית - עליך לחדד אותה לרמה העסקית. צריך להבין שניהול הפיננסים ברמה האשית זה משהו אחר לגמרי ממה שקורה בעולם העסקי שבהגדרה הוא מורכב  מהרבה מאד פקטורים. אם אין לך הבנה פיננסית- קח יועץ בתחום  מהיום הראשון שאתה מתחיל ודאג שילווה אותך לכל אורך הדרך. אם יש לך הבנה פיננסית, קח יועץ עסקי לשלבי ההקמה ולפחות לחודשיים הראשונים.

עצה עסקית ניהולית שקיבלתי והולכת איתי עד היום: 

בעת הקמת עסק חדש אל תשגה באשליה שאתה  ה'ביג בוס' שמנהל את הכל מלמעלה, זה שיכול לקחת אנשים שיעשו את העבודה שכאתה נופש בתאילנד. בחודשים הראשונים של העסק את חייב להיות בתוך הלופ וחלק ממנו ולעשות כמה שיותר בעצמך. הווה אומר להיות בקי בכל הפרטים הקטנים של הביזנס ושכל דבר יעבור דרכך. במילים אחרות לא לשחרר ולא לסמוך עד שהעסק נכנס לאינרציה. גם אחר כך  כדאי שתהיה קצת פחדן ןקצת פרנואיד. זה אולי לא טוב לבריאות שלך אבל זה טוב לעסק. צריך להבין שבארץ יש הרבה מאד אנשים חכמים ולכן קשה היום יותר מתמיד להצליח עסקית.  בשביל להיות בעל עסק מצליח אתה צריך להיות סוג של סופרמן: גם איש מקצוע, גם איש שיווק, לדעת לנהל זמן ועובדים, להצטייד במשמעת עצמית ושתהיה לך במקביל מוטיבציה מטורפת להמשיך.

טיפ שימושי לכתיבת תוכנית עסקית: 

לרוב מי שכותב לבד תוכנית עסקית מפספס את  ההפסדים  של החודשים הראשונים אחרי שהעסק קם. בעלי עסקים שמקימים עסק שוגים הרבה פעמים בחלומות ושוכחים שלוקח חצי שנה עד שנה עד שהעסק מתחיל להראות הכנסות. בדרך הם מקיזים דם. לכן מומלץ לקחת איש מקצוע שיכתוב לך תוכנית עסקית. בנוסף בהקשר של כתיבת תוכנית עסקית כדאי להיות פסימיים כדי להיות מופתעים לטובה. הבנה פיננסית לרוב הולכת יד ביד עם נטייה לריאליזם ולפסימיות קלה.

איך לבחור יועץ עסקי? קריטריונים לבחירת יועץ: 

בבחירת יועץ עסקי וודא שיש לו ניסיון  בתחום הרלוונטי של העסק שלך וכן שתהיה לו בשלות ומיילאז' מאחוריו. יועצים צעירים הם בבחינת חיסרון כי אין להם מספיק ניסיון חיים וניסיון מקצועי. כמו כן וודא שהיועץ היה בעל עסק בעצמו ושהוא חווה על בשרו חוויות כמו אובליגו בבנק, ניהול עובדים, לקוחות קשים ועוד. אם יועץ עסקי אומר לך שהעסק שהוא ניהל הוא העסק של עצמו- קרי וואן מאן שואוו זה לא מספיק שכן תהיה חסרה לו הבנה וידיע במורכבויות של עסק עם עובדים. בהקשר זה ראוי ללכת על פי האמרה :" אין חכם כבעל ניסיון".

הכשרה מקצועית: 
תואר ראשון בכלכלה, תואר שני מנע"ס אוני ת"א
שירותי מפתח: 
מכירות
שיווק
פיננסים
אסטרטגיה עסקית
תפעול
ליווי עסקים קטנים
עסקים משפחתיים
עסקים במשבר
ניסיון בענפי תעשייה: 
מזון ומסעדות
עיצוב
תיירות
ספורט
בריאות ואיכות חיים
קמעונאות
בנייה ונדל"ן
תרבות
בעלי מקצועות חופשיים
רכב ומוסכים
אופנה ביגוד והנעלה
תעשייה