האם כדאי להיות סוכן ביטוח?

האם כדאי להיות סוכן ביטוח?- מתלבט בבחירת מקצוע וחושב על סוכן ביטוח כמקצוע? חשוב שוב. יש מי שחושב שזהו אחד המקצועות שנעלמים מן העולם

האם כדאי ללמוד להיות סוכן ביטוח היום?

הטכנולוגיה על קצביה המהירים בשנים האחרונות הפכו את חיי המדף של עיסוקים רבים לקצרים ביותר. בין מקצועות אלו ניתן למנות אנשי אמצע כמו סוכני ביטוח או סוכני נסיעות.

האם סוכן ביטוח בחברה הוא מקצוע בר העסקה?

כל אדם צריך לשאול את עצמו היום  ואיך אני צובר ידע ונסיון נוסף כדי להתפתח בקריירה איך אני נשאר עדכני. מלת המפתח היום היאEMPLOYABILITY   - כלומר להיות במקצוע בר העסקה

האם כדאי להיות סוכן ביטוח בתקופת האינטרנט?

צרכני הביטוח כבר כמעט לא עובדים מול סוכן ביטוח  ישירות בשל שיטת השיווק הישירה (ללא סוכנים)  אשר הולכת ותופסת נתחי שוק גדולים יותר. ישנם תחומי ביטוח, בעיקר כשמדובר בביטוחי רכוש, בהם תיווכו של סוכן הביטוח הופך באמת להיות פחות נחוץ מה גם שחברות הביטוח הישירות הפועלות בשוק מציעות היום שירות כולל ומלא של רכישה, כמו גם ניהול תביעה ביטוחית ללא סוכנים. יתרה מכך בשנים האחרונות מציעות חברות הביטוח השונות רכישת פוליסה  אינטרנטית וסוכן הביטוח האנושי הולך והופך מיותר בתהליך. אי אפשר להתעלם מכך ששיטת השיווק הישירה של הפוליסות קלה פשוטה ואף הוזילה משמעותית של המוצרים הביטוחיים והיום למחיר יש משקל כבד מאד בשיקול הדעת של הצרכן.

אם אתה כבר סוכן ביטוח: מה ניתן לעשות כדי להישאר רלוונטי ועדכני? מהו האופק המקצועי  של סוכן ביטוח?

במהות המקצוע הזה יושבות מיומנויות מכירה גבוהות וכן כישרון לניהול משא ומתן עסקי. אם אתה סוכן ביטוח שמתקשה היום למצוא עבודה כדאי לתעל את כל היכולות הללו שנצברו  לכיוונים של פיתוח עסקי, שיווק ומכירות- אגב לאו דווקא גם  בענף הפיננסים אלא בכל תחום.

מסוכן ביטוח לאיש מכירות

אם כסוכן ביטוח אהבת דווקא את החלק של הממשק עם האנשים (קשר, פגישות, שיחות)   הרי עיסוק  מתאים יהיה במסגרת חברות הביטוח הגדולות בתחום של שימור לקוחות. אפשרות אחרת היא לשמש כיועץ  עצמאי בתחום הביטוחים והפנסיה לעסקים קטנים ובינוניים.