התפטרות היא כמו הליכה על חבל לוליינים דק: איך להתפטר מהעבודה באופן אלגנטי?

איך להתפטר יפה ממקום העבודה? התפטרות ממקום עבודה במיוחד מג'וב ניהולי יכולה להיות אירוע רווי במתח נפשי שכרוך בשמועות, רכילות ושידולים לצד הריגוש של ההתקדמות הלאה. איך להתפטר באופן יפה ולא לשרוף גשרים?

גם אם אתה שונא את מקום העבודה שלך או את הג'וב שאתה עוזב- כדאי לך להתפטר יפה ונקי. שמועות מסדרון, רחשים מצד חברים לעבודה, ושמועות בנוסח "ברוך שפטרנו, טוב שהוא מסתלק, עכשיו אפשר לנשום" מייצרים מתח ואי נעימות. כל אחד ינסה בנוסף לחטט איזה ג'וב חדש קיבלת וכמה כסף תעשה בו.

מתפטרים ממקום עבודה שנוא? התגברו עלך הפיתוי לומר לבוס: "קח את הג'וב הזה ותדחוף אותו".

מנהלים שעוזבים את הג'וב שלהם נוטים לגייס את כוח הרצון להימנע מלומר את הבוס שלך "קח את הג'וב הזה ותדחוף אותו".  גם אם יש לך  ג'וב ניהולי אחר מובטח- שןם דבר לא סגור הרמטית כיוון שמהסכם בעל פה תמיד אפשר לסגת.

מתפטר מג'וב ניהולי קיים? ודא שיש לך הצעה בכתב

להצעת עבודה כתובה יש גם יתרון, כיוון שהיא מגדירה בצורה ברורה את היקף התפקיד וסמכויותיו, תוכל לדעת בוודאות שאתה באמת משפר את התנאים שלך לעומת הג'וב הישן. ההתפטרות צריכה להיעשות גם בעל פה וגם בכתב. ההתפטרות בעל פה היא רק הקדמה להתפטרות הכתובה. ההתפטרות בעל פה מתרחשת מאחורי דלתות סגורות בינך ובין הממונה הישיר. מוטב לבצע את הפגישה הזאת לקראת סוף היום, כדי לאפשר לו להרהר בדברים. בפגישה יש לציין שאתה עוזב ואחר כך תן לבוס את ההתפטרות בכתב.

להתפטר יפה ממקום עבודה:  לא להתלונן ולא להתנצל

כלל המפתח הוא, לעולם לא להתלונן ולא להתנצל. מכתב ההתפטרות צריך לציין את מועד העזיבה. בנקודת הזמן הזאת הבוס יתחיל בתישאולים למה אתה עוזב ואף יש מצב שיציע לך הצעה נגדית. דאג שהתשובות שלך תהיינה קצרות ופוזיטיביות. כדי לעזוב בסטייל גלה גדלות נפש, אל תלכלך ותאמר: עזבתי בגלל שהעזיבו אותי פה, שהיו אנשים שרצו ברעתי. שמור על טון חיובי: נהניתי, צמחתי, הגיע הזמן להתקדם.

להתפטר יפה ממקום עבודה: כשהבוס שואל  איך עלי להשתפר כממונה?

זוהי מלכודת. מפתה מאוד יהיה להתחיל לשחרר עצות תובנות ותלונות על תרבות ארגונית, שיטות ניהול עובדים קלוקלות ועוד. עמוד בפיתוי ונסה להישאר חיובי. אם אין לך משהו טוב לומר עליו, שמור על תשובה קצרה כמו "אין משהו שאני יכול לחשוב עליו". יתכן ותצטרך באיזה שהוא עתיד המלצה מהאיש הזה.

במעמד ההתפטרות הבוס מציע הצעה נגדית

אם הבוס מנסה להציע לך הצעה נגדית אטרקטיבית, ברוב המקרים כדאי לדחות אותה לא משנה כמה היא טובה. רוב הסיכויים שהיא תזיק לך בטווח הארוך. עצם העובדה שהגשת התפטרות, הופכת אותך לעובד לא נאמן ולכן בגל הראשון של הקיצוצים, הפיטורין, השם שלך יהיה הראשון שיקפוץ לראש הרשימה. קבלת ההצעה הנגדית הופכת אותך לבלתי החלטי. זה לא עוזר לשם הטוב שלך, גם מול החברה שאליה עמדת לעבור.

כמה זמן להודיע מראש?

 
בהודעה מוקדמת יש ללכת לפי חוזה העבודה. יש ארגונים שיתעקשו על זמן ארוך יותר  אבל שבועיים הוא הזמן הממוצע.
 

איך להתפטר יפה ממקום העבודה ולהתמודד עם שאלות וחיטוטים של קולגות

התמודדות מול קולגות לעבודה: הרבה קולגות לעבודה צפויים להציג לך את השאלה למה אתה עוזב. גם אם עמוק בתוכך אתה חושב שאתה עושה את זה בגלל שהספינה טובעת, בגלל שהארגון הזה הוא קן צרעות, זה לא הזמן לחלק מתובנותיך על הנושא. תמיד יש סיכוי שדרככם תצטלבנה ביום מן הימים. הימנעו מללכלך ושמרו על חיוביות. תמיד זה יותיר את הרושם שאתה תמיד היית מקצוען, מנהיג, אדם שיודע לאסוף את עצמו. ספר לכולם שאתה עוזב, כדי להתקדם בקריירה, אבל אל תצייר תמונה ורודה מדי על המקום שאתה הולך אליו כדי לא ליצור קנאה וטינה. בוודאי שלא כדאי לדבר על המשכורת הגדולה שלך, על חבילת החופשה המדהימה שקיבלת. אף אחד לא אוהב רברבנים

יש פיתוי לנצל ימי מחלה שנותרו לך  אבל הכי חשוב זה לסגור משימות בשבועות האחרונים, לוודא שכל אחד יש מספיק כלים והוראות מפורטות שסיפקת- להמשיך בעבודה לאחר שתעזוב. ואשר לחפיפת המחליף? גם הסיטואציה הזאת דורשת לגייס גישה חיובית. אל תאמר לו שום דבר לא נחוץ או שלילי על המעסיק ועל הג'וב. עבור המחליף שלך זה יכול להיות הג'וב של חייו ולכן תן לו לגבש את הדעות שלו על המקום. גם לאחר שעזבת, גלה רצון טוב לעזור לחברה הישנה, גם אם אתה מתעב אותה. שחק את המשחק יפה.

מה הם כבר יכולים לעשות לי, לפטר אותי?

מפתה לזלזל בעבודה בשבועיים האחרונים. יש פיתוי לחשוב מה הם כבר יכולים לעשות לי, לפטר אותי? אבל המדינה שלנו קטנה. תמיד יש סיכוי שתמצא את עצמך עובד עם אחד הבכירים, או שתזדקק להמלצה מן המעסיק בהמשך הדרך, כך שמוטב לשמור לעצמך את הדעות ולעשות את מה שצריך לעשות

 
להתפטר יפה ממקום העבודה: הכל על ראיון היציאה

ראיון יציאה הופך להיות יותר ויותר נפוץ מאשר היה בעבר. הארגונים רוצים לדעת אם יש בעיה שדוחפת את העובדים הטובים החוצה. הם רוצים לזהות אותה ולתקן אותה. ברוב הארגונים מחלקת משאבי אנוש עורכת את ראיון היציאה. לכאורה זה נראה הסיטואציה האידיאלית לקטר ולהוציא החוצה את כל הזעם שיש לך על הדברים שבהם לדעתך החברה פועלת שלא כהלכה. זכור: גם אם אתה נותן ביקורת קונסטרוקטיבית, זה תמיד ייתפס בהנהלה כגישה שלילית. אם הגעת לשלב הזה בלי בעיות, אל תאבד את הגישה הקולית עכשיו  ודאג להישאר מקצועי גם בימים האחרונים.