למה אני לא מוצא עבודה בהייטק ומה לעשות בנידון

אני לא מוצא עבודה בהייטק ולא עובר ראיון עבודה למקומות עבודה טובים. מה עושים?

לא מוצא עבודה בהייטק למרות שעשיתי מסלול קריירה מבטיח

הנני איש הייטק בן 38. סיימתי את עבודתי כראש צוות פיתוח בחברת הייטק בתחום התוכנה. והיום לאחר כמעט שנה של חיפושי עבודה שהעלו חרס בידי אני מתמודד  עם מציאות חדשה: אם עד היום מעסיקים וציידי מוחות  התדפקו על דלתי, הרי שהיום אני זה שמחזר אחריהם...

האם אני לא מוצא עבודה בהייטק בגלל נאמנותי למקום העבודה הקודם?

התוודעתי לראשונה לתחום התוכנה בממר"ם, שם קיבלתי את ההכשרה הראשונית שלי כאיש פיתוח. ההמשך הטבעי לאחר הצבא היה לימודי מדעי המחשב ועם סיום התואר קיבלתי הצעה מחבר שהיה איתי בצבא להצטרף כמתכנת מן המניין לחברת הייטק גדולה. לאחר מספר שנים, קיבלתי הצעה להתקדם לתפקיד ניהולי ועזבתי לטובת תפקיד של ראש צוות פיתוח בחברת טלקום  שם עבדתי כ7 שנים. עברתי מספר תפקידים בתוך החברה  חלקם תפקידים ניהוליים ובחלקם תפקידים של הובלה טכנולוגית. לפני כשנה התחלף הבוס שלי במנהל צעיר שאיתו לא הסתדרתי ותוך כמה חודשים החלטנו ביחד על סיום דרכנו המשותפת. בתחילה ניצלתי את הזמן לנוח ולאסוף כוחות.

חשבתי שאמצע עבודה בקלות והתבדיתי

היה לי ברור שברגע אגיע לראיון עבודה במקום טוב- אמצא עבודה בקלות אולם מאז ועד היום עברה כמעט שנה ואני מוצא את עצמי בסיטואציה של: "ממודר משוק העבודה". אין כמעט הצעות, חברות השמה לא חוזרות לפניותיי, הקורות חיים שלי לא זוכים למענה ולא צולח ראיון עבודה שאני עושה פה ושם

האם 7 שנים רצופות באותה חברה דפקו לי את הקריירה?

מפידבק לא רשמי שקיבלתי הבנתי ש"7 שנים באותה חברה" נתפסות אצל המעסיקים כקפיאה על השמרים. במקום להעריך התמדה ולויאליות, רכזת הגיוס בכל מקום כמעט מציגה לי שאלות קטנרניות כמו "למה נשארת 87שנים באותו ארגון?". אני קולט שהיא מדביקה לי תוית של ארכאי, לא סקרן, ולא דינמי. כשאני מדגיש את ערך הנאמנות, היא מהנהנת אבל אני מרגיש שזה לא באמת נתפס גם בחברות השמה אני ממודר ונעצר אצל המזכירה על הסף. אני רואה משרות שמתאימות לי ומפורסמות דרך חברת ההשמה, מתקשר לעורר את מועמדותי אבל מקבל תשובות מתחמקות כמו "אוקי. נתקשר אם יהיה עניין אצל המעסיק". מה עושים?

תשובת יועץ קריירה

המקרה של לא מוצא עבודה בהייטק איננו נדיר בימינו. עולם ההייטק  מאוד אטרקטיבי למועסקים בו אולם תוחלת החיים של עובדיו קצרה. דורות שלמים של מהנדסים צעירים משתחררים כל שנה מיחידות העילית הצבאיות ומהאוניברסיטאות, והמציאות מראה כי מרבית החברות מעדיפות את אותם טאלנטים  "מעודכנים טכנולוגית" על פני מתכנתים מנוסים ובשלים יותר. החברה שבה עבדת  בשנים האחרונות מפתחת מוצר בתחום הטלקום שהיה לוהט בזמנו והיום אולי נחשב פאסה. העובדה כי אין לך ניסיון בטכנולוגיות החדשניות ובתחומים שנחשבים עדכניים מקשה  לתרגם את יכולותייך  למציאת עבודה. הניסיון שצברת במהלך השנים האחרונות הוא בעיקר בתפקידים ניהוליים שונים ופחות הלכה למעשה בכתיבת קוד (בשפת הייטק יגידו ש"לא היית HANDS ON").למעשה בשנים האחרונות איבדת חלק מנכסי הקריירה שלך ובראש ובראשונה את המומחיות הטכנולוגית. נתת לקידמה הטכנולוגית לחלוף על פניך בזמן שעבדת בחברה המפתחת מוצר ששייך בעיקר לעבר ולא להווה. בעולם ההייטק טעויות אלו בניהול הקריירה הן קריטיות אבל לא בלתי הפיכות.

לא מוצא עבודה בהייטק? אתה לא מכוון למקומות העבודה הנכונים

עם הנתון שעבדת בתחום מתיישן אין להתווכח אבל אתה יכול ללמוד טכנולוגיות חדשות כמו אינטרנט ומובייל או שפות תכנות חדשות  ולהראות למעסיקים דינמיות דרך למידה. גם השאלה בראיון עבודה (למה נשארת זמן ממושך באותה חברה) לא סותמת את הגולל.  תוכל להראות דינמיות והנעה פנימית אם תדגיש את ההתקדמות שלך באותו ארגון ואם ברמת ההתנהגות בראיון תקרין סקרנות, מוטיבציה, ודחף להתפתח. המלצה נוספת היא לכוון מלכתחילה לחברות הנכונות:  לא לחברות סטארטפ, אלא לחברות יציבות מסורתיות שלא עוסקות בחזית הטכנולוגיה.