לא שילמו לי שעות נוספות: מה עושים?

לא שילמו לי שעות נוספות: מה עושים? איך לתעד את העבירה ולתבוע את זכויותיך כעובד? מהו הטיימינג הנכון לדבר על כך עם המעסיק?

אדם עבד  8 שנים בסניף של חברה גדולה כאשר  מההתחלה הובהר לו שהשכר יהיה גלובלי וכי המעסיק לא ישלם שעות נוספות. העובד שהיה מודע מלכתחילה לעבירה על החוק של המעסיק תיעד חודש בחודשו באמצעות תדפיס מחשב את כל השעות הנוספות בטבלה שהתארכה והתארכה עם תאריכים מדויקים ברמת הדקה הבודדת (כולל שעות שעליהם מקבלים 125% מהשכר ושעות שעליהן מקבלים 150% מהשכר.

המעסיק לא שילם שעות נוספות לעובד בעילה של "משכורת גלובלי" - וחטף

לאחר שפוטר עם פיצויים כחוק והודעה מוקדמת, הוא שלח  מכתב מנומס למעסיק, ובו דרישה לתשלום כל השעות הנוספות במשך התקופה בה. העובד גם רמז למעסיק לצד הפירוט שגם אם הוא ינסה להיכנס למאבק  - הוא יצא רע ממנו וכי דרך פירסום הסיפור ייפגע המוניטין של החברה. המעסיק כמובן מיהר לשלם עד האגורה האחרונה.

לא שילמו לך שעות נוספות? יש מה לעשות

ככלל אצבע, חשוב ונכון שכל עובד יהיה מודע לחוקים ולזכויות שעומדות לצידו, אך כדאי לעשות זאת כבר בתחילת הדרך כלומר  לעמוד על כל הזכויות כבר בתהליך הקבלה לעבודה ובמהלך ניהול המשא ומתן על תנאי התפקיד. הכנה מראש ותיאום ציפיות הם בעלי כוח מכריע במניעת חוסר נעימות, סימני שאלה ומירמור בין עובד למעביד במהלך תקופת ההעסקה ובסיומה.

לא שילמו לי שעות נוספות: איך לפנות במהלך תקופת העבודה למעסיק ולדרוש תשלום?

אם במהלך ההעסקה המעסיק אכן לא משלם  את כל הכספים המגיעים על-פי דין, ניתן לנסות למזער את הנזק על-ידי פנייה אישית ושקטה למעסיק, שתבטא גם את זכויותיך על-פי חוק וגם את הרצון שלך להישאר במקום העבודה ולהמשיך להעניק לארגון מבלי לאיים. במילים אחרות  תן למעסיק את התחושה שאתה רוצה "בטוב" ושהמשך יחסי עובד מעביד ביניכם יתרום לשני הצדדים. בכל מקרה שם המשחק הוא דיסקרטיות: אין לחלוק את המידע הזה עם חברים, קולגות ומכרים, ובוודאי שלא בריש גלי ברשתות חברתיות וכיו"ב. למותר לציין שהמעסיק לא ימשיך להעסיק אותך אם אתה גורם לו נזק תדמיתי בפרהסיה.

לא שילמו לי שעות נוספות: למה לא כדאי לחכות עם פניה למעסיק עד אחרי הפיטורים?

עובדים שמתחכמים ומחכים לסוף ההעסקה כדי לתבוע את כל השעות הנוספות שתועדו לא לוקחים בחשבון שהאי נעימות מול המעסיק תחושת המרמור והשארת מים עכורים ודם רע שעומד בינו ובין המעסיק משליך על עתידו התעסוקתי ומהווה מכשול בדרך לעבודה החדשה.  בראיונות עבודה לתפקידים הבאים קיימת סבירות גבוהה שהוא יתבקש לספק המלצה מהמעסיק הקודם אצלו עבד. אף שהוא עמדת על זכויותיו על-פי דין, המועמד הזה מצטייר רע: כתחמן, כערמומי וכעובד שמשתמש בחוק בטיימינג שמתאים לאינטרסים הצרים שלו ולא חושב בכלל על המעסיק ועל מצוקותיו וצרכיו של המעסיק