קריירה שניה: כך תמצאו קריירה חדשה מהחלומות

קריירה  שניה בגיל 30, 40 או 50: אנשים מתחילים קריירה חדשה כי הם רוצים להתחדש. לפניכם צרכי שוק עדכניים שמציעים הזדמנות לקריירה שניה ולהסבה מקצועית

קריירה שניה: איך למצוא את קריירת החלומות שלכם?

מחקרים שנעשים בעולם המערביים מראים כי פחות ממחצית העובדים מרוצים מן הג'ובים שלהם וכי למעלה מ- 85% מן העובדים עדיין מחפשים את הג'וב שתפור על נשמתם. החלום הגדול של כל האנשים הללו הוא הסבה מקצועית מתוך כוונה למצוא את החופש ואת השמחה שמתלווים למציאת ג'וב החלומות שלך, אבל איך עושים את זה? איך מחברים בין הרצוי למצוי? איך להתחיל קריירה חדשה?

מחפשים קריירה שניה? התחילו בזיהוי כישורים, מיומנות ותחביבים שלכם

נסו לזהות מהו אותו דבר שאתם עושים "כמו נשימה", בלי מאמץ, בכיף, בשמחה:  האם זוהי תקשורת מיידית טובה עם אנשים, האם זוהי אהבה לבעלי חיים? למוזיקה? יכולת יוצאת דופן בעבודות-יד, באמנות וכו'. היכולות והכישרונות שלכם צריכים להיות חלק משמעותי בג'וב החלומות שלכם, אל תתעלמו מן התחביבים או מדברים שאתם אוהבים לעשות כאשר אתם משרטטים את מסלול הקריירה החלומי שלכם.

בחירת קריירה שניה חדשה: על פי ערכים פנימיים מקודשים

כדאי לכם להקצות זמן , לשבת עם עצמכם  בשקט ולחשוב מה הוא סל הערכים שלכם לפני שאתם מחפשים את הג'וב החלומי הבא שלכם: האם אתם אוהבים לעזור לאנשים אחרים (ערך של תרומה, נתינה, נדיבות), האם אתם אוהבים ליצור (ערך של יופי, של יצירה, של חיים בקדושה).  סדרת הערכים שלכם כוללת דברים שונים, אחרי שזיהיתם כמה ערכים בולטים שצרובים בנשמתכם - דרגו אותם על סולם של בין אפס לחמש.

להתחיל קריירה שניה: האם 'לעשות כסף' הוא ערך?

אצל אנשים מסוימים גם "לעשות כסף" הוא ערך שמשקף את הרצון לחופש ולעצמאות ורצון לחפש קריירה שניה בגיל 40 או 50 . 67% מן האנשים בעולם המערבי אומרים שהם רוצים לפתוח עסק משלהם ו- 35% מהם אומרים שהם יעשו זאת במהלך חמש השנים הקרובות. הדבר המעכב ביותר במהלכים שלהם הוא לקיחת הסיכון, מרבית העסקים שנפתחים- נסגרים או מסיימים בפשיטת רגל. בשורה התחתונה אם כבר אתם חושבים על פתיחת עסק,  עשו היטב שיעורי בית בחרו בתעשיות שצפויות לגדול ולהתפתח בשנים הקרובות -וזרעו שם את הזרעים. כבר היום.

קריירה שניה במתן שירותי אינטרנט

עפ"י תחזיות של לשכות סטטיסטיקה בעולם, שרותי האינטרנט עומדים לגדול בשיעור צמיחה שנתי של 10%, שיעור הצמיחה הגדול יותר מכל התעשיות האחרות ואיתו יגדלו  גם שיעורי התעסוקה בענף הזה. גם שיעור התוכניתנים ומהנדסי התוכנה הנדרשים בעולם צפוי לצמיחה של כ- 8% בשנה. יותר ויותר תוכנות נוצרות, מה שמייצר צורך לפיתוחי לווין. הדוגמא הקלאסית לכך היא paypal  שנוצרה בתגובה  לצורך של Ebay למערכת תשלומים בטוחה ונוחה.

קריירה שניה לפרילנסרים

יותר ויותר חברות בעולם מתחילות לשכור עובדים על בסיס זמני. הדרישה לעובדי פרילנסר בנסיקה  ושרותי התעסוקה בענף הזה עומדים לגדול ב- 54% בטווח של שלוש שנים כאשר  שיעור הצמיחה הכללי של ענף שרותי התעסוקה עומד לעלות ב- 5% לשנה. עסקים שירוויחו מן המגמה הזו הם  חברות השמה לעבודות זמניות, יועצי קריירה,  משרדים המתמחים בהטבות, תנאים סוצייאלים  ודיני עבודה.

קריירה שניה : ביקושים גבוהים בשירותי טיפול בילדים

ככל שהזמן חולף אנשים עובדים שעות יותר ארוכות. בנוסף לכך מספר גדול יותר של אנשים מצטרף למעגל העבודה וכתוצאה מכך הולכת ונוצרת דרישה עצומה בתעשיית הטיפול בילדים: צהרונים, פעוטונים, שעורים פרטיים, חוגים והפעלות ילדים ע"י בידור אמנות או ספורט בידור וספורט.

מקצועות הפנאי הם הזדמנות לקריירה שניה חדשה באמצע החיים

הפנסיונרים החדשים והפנסיונרים לעתיד לבוא נהנים מרמות פנאי הרבה יותר גדולות מקודמיהם. היום הם מחפשים דרכים כיצד למלא  את זמנם החופשי כאשר לתוך הצורך הזה נכנסים מרכזי כושר,  מרכזי בריאות וספא, מדריכי תיירות,  מאמנים אישיים לספורט מרכזי אמנות, השכלה לגיל המבוגר ועוד. התעשייה הזאת גדלה כל הזמן. רעיונות קריירה שניה בתחום? מורה ליוגה, מאמן אישי (בספורט), מורה דרך, אימון אישי בחיים, הדרכת קבוצות, מנחי מדיטציה ועוד.

מגוון מקצועות סביב טיפול בקשישים – צורך הולך וגדל של השוק מציע הזדמנות לקריירה חדשה

תוחלת החיים מתארכת והיקפי רמות האוכלוסיה המזדקנת עולים משנה לשנה בעולם ובארץ. כתוצאה מכך צפויה בעולם עלייה של 55% בתעשייה של טיפול בקשישים, רעיונות למקצוע: עובד סוצייאלי בבית אבות, רכזת תרבות בבתי דיור מוגן, מורים לספורט לגיל השלישי,  שליחויות אישיות בתחום של  תרופות וציוד רפואי.