האם כדאי לעבוד בחברת מיקור חוץ בהייטק?

האם כדאי לעבוד בחברת מיקור חוץ בהייטק? השכר אולי גבוה אבל עובד מיקור חוץ הוא משרתם של שני אדונים ויש לכך חסרונות שמתבטאים בשחיקה גדולה. מי מתאים לעבוד בחברת מיקור חוץ ולמי כדאי לחפש עבודה אחרת?

האם בכלל כדאי לעבוד בחברת מיקור חוץ ומהו החיר בלהיות משרתם של שני אדונים?

עובד מיקור חוץ מתפקד במסגרות נוקשות ומלחיצות משני כיוונים שלא תומכים זה בזה. יש עליו שני בוסים שכל אחד מהם מושך אותו לכיוון אחר:

  • המסגרת הראשונה של המעסיק הישיר מכתיבה לו תכנון נוקשה. עמידה מלחיצה בלוחות זמנים ועבודה שצריכה להיעשות בקפידה By the book
  • המסגרת השנייה מבקשת ממך משהו סותר: 'אל תעבוד על השעון. רד לפרטים, היה יצירתי בשירות שאתה תופר למקרים חריגים', והרשה לעצמך לחרוג מן הספר.

למעשה דרישת המעסיק הישיר (חברת האאוטסורסינג) מסרסת אצלך יצירתיות וזרימה ואילו דרישת הלקוח, הפירמה שאתה משרת - דורשת ממך כושר אלתור, אימפרוביזציה והרבה יצירתיות.

עבודה במיקור חוץ: לא לכל אחד זה מתאים

מבחינתך זה אומר שאתה חייב להתיישר רגע, רגע, ושעה שעה בזמן עבודתך על פי שתי המסגרות השונות הללו.  לא  כל אחד מתאים לעבודה מסוג כזה.

מיומנויות אישיותיות שנדרשות מעובד מיקור חוץ:

  • זריזות מחשבתית: עובד מיקור חוץ נדרש לקריאה מהירה של המפה בשטח, למיומנות תקשורת מצוינת ברמות על ובעיקר הוא חייב להיות "איש של אנשים". אדם שיודע לקרוא מהר מהר את הצרכים של העומדים מולו ולהתגמש בהתאם.
  • ראייה דואלית: תכונה נוספת הכרחית שנדרשת מעובד חוץ היא הלך מחשבה דואלי של "גם וגם" אדם בעל ראייה דיכוטומית בבחינת או/או, לא יצליח לעבוד בסוג כזה של עבודה, ואפילו יסבול. המשמעות חייבת להיות אצלכם גם מיומנות תכנון ברמה גבוהה, אבל גם יכולת תמרון.

האם כדאי לעבוד בחברת מיקור חוץ בהייטק? קונטרה אינדיקציות

אופי פליזרי. פליזריות היא התווית נגד לעבודה במיקור חוץ. אם מה שמניע אותך בעבודה מגיע ממקום של "לרצות אחרים", חייך לא יהיו חיים והדחף הבלתי נשלט הזה לשאת חן, להשביע רצון אחרים, יכשיל אותך במקום עבודה כזה. המוטיבציה של עובד מיקור חוץ חייבת להגיע ממקום שאינו נלחץ מהר. ממקום של: "בוא נפתור את החידה היצירתית הזאת", או "בוא נראה אם אני אכן מסוגל לתמרן היטב בין שני כוחות מנוגדים". רק כאשר עובד מגיע ממקום מחקרי של "ויהי מה אצליח ללכת בין הטיפות", רק אז הוא יוכל להצליח בעבודה מסוג כזה.

האם כדאי לעבוד בחברת מיקור חוץ בהייטק, ומה לעשות עם השחיקה?

כבר עם כניסתכם לעבודה בקשו להיפגש עם הממונה הישיר וערכו איתו תאום ציפיות. בשיחה כזו הגדירו את סטיות התקן  הווה אומר את אותן טווחי טעויות בהחלטה אשר יהיו תחת שיקול דעתכם.

טפחו עוגנים של טעינת מצברים

אתם גם זקוקים לעוגנים של טעינת מצברים, שחרור לחץ והתרגעות. הקפידו על שילוב רכיבים של איזון חיים, עבודה פעילויות כמו ספורט, יוגה מדיטציה מסאז'ים וכדומה.