כמה מרוויח מאפיין חווית משתמש (ux)? מהו שכר מאפיין אתרים?

על כמה עומד שכר מאפיין חווית משתמש? מהו המקצוע ואיך נראה סדר היום של מאפיין ux?

היום חברות שמשקיעות עשרות אלפי שקלים בבניית אתר חדש לא מדלגות על שלב אפיון האתר והגדרת ממשק המשתמש שלו. למעשה  התפקיד של מאפיין אתרים נשען על העיקרון של 'סוף מעשה במחשבה תחילה'. מסיבה זו תחום חווית המשתמש עלה מאד ואיתו גם ביקושים למאפייני אתרים. מהו שכר מאפיין חווית משתמש ומהו בדיוק המקצוע? 

 מומחה ממשק משתמש: מה עושה מומחה אפיון אתרים / מומחה חווית משתמש?

תפקידו של מומחה חווית משתמש הוא-  לעצור את בונה האתר ולאלץ אותו להקדיש מחשבה לקהל המטרה, למשתמשים , למודל העסקי וליעדי האתר שלו. לכאורה? נשמע לא מסובך אבל מדובר בתהליך מורכב ביותר.  תהליך אפיון האתר כולל לרוב גם את חוויית הלקוח, מה שנקרא 'יוזביליטי'. במסגרת זו מאפיין האתרים שואל את עצמו איך גורמים לגולש לחוש בבית? איך מובילים אותו לעמודי הבית שהחברה רוצה? איך מייצרים אצלו הזדהות ושיתוף? איך "מנעימים" לו את הזמן כך שהוא יישאר מקסימום זמן באתר והכי חשוב איך גורמים לו לרצות לשוב לאתר. מעצם השאלות האלו נגזר שמדובר במקצוע מולטידיסיפלינרי שמחייב את בעל המקצוע לידע גם בתחומים של עיצוב, טכנולוגיה, וגם לידע בפסיכולוגיה של התנהגות צרכנים. בעצם זה דורש מאיש המקצוע לחדור לראש של הגולשים, לדמיין מה הם רוצים, ובהתאם לכך להגדיר את הקונספט של אתר האינטרנט מרמת המאקרו ועד לרמת הפונטים, הכפתורים והאייקונים.

הכשרה מקצועית למאפיין חווית משתמש

בשל העובדה שהמקצוע הזה מולטידיסיפלינרי המעסיקים מחפשים אנשי מקצוע עם רקע בתחום של פסיכולוגיה, עיצוב, הנדסת אנוש, או קוגניציה כאשר המעסיקים לא מתפשרים על איכות המועמדים ודורשים ניסיון של מינימום שנתיים. ברמת תכונות האישיות הם יחפשו מועמד שיוכיח מסוגלות לעבודה בלחץ ויכולת להתממשק עם גורמים שונים בארגון, כיוון שזהו בן אדם שתפקידו חוצה את כל המחלקות בארגון: המעצבים, כותבי קוד המקור, אנשי ה- QA, וגם עם המנהלים.

כמה זמן לוקח למצוא עבודה בתחום של אפיון אתרים ועיצוב חוויית משתמש?

זמן איוש המשרה הממוצע עומד על 3 חודשים.

שכר מאפיין חווית משתמש: כמה מרוויח מאפיין חווית משתמש?

טווח השכר עומד על 17-21 אלף שקל, כאשר הקצה העליון של הטווח הזה הוא פונקציה של רמת הניסיון בתחום.