איך למתג את עצמכם בתהליך חיפוש עבודה ולגרום למגייסים לחזר אחריכם?

מיתוג אישי באינטרנט להצלחה בקריירה: איך תגרום למעסיק לחזר אחריך ולתת לך משרה ניהולית בכירה במקום שאתה תרוץ אחריו?  בשתי מילים- עם מיתוג אישי מוצלח. כך עושים זאת:

מיתוג אישי באינטרנט משנה את מאזן הכח לטובתך מול המעסיק – כשאתה מחפש עבודה

מחפשי עבודה או אנשים שחולמים על הסבה מקצועית ונושאים את עיניהם למשרות בכירים – חייבים  לבנות לעצמם מיתוג אישי (פרסונל ברנדינג) באינטרנט ומחוצה לו. אלו שלא ישכילו לשחק את המשחק - יימצאו את עצמם בנחיתות משמעותית. איך עושים את זה?

מיתוג אישי באינטרנט בתהליך חיפוש עבודה

המגמה  החדשה הזו מקבלת רוח גבית  על ידי דיספלינה חדשה של בוני מותגים אישיים באונליין, ואנשי מקצוע שהפכו מומחים ליצירת "סלבים" אינטרנטיים, אבל אם אתם נושאים עיניים למשרת ניהול בכיר ומבקשים למתג את עצמכם באופן עצמאי ורוצים לערוך את המיתוג באופן עצמאי – כדאי להכיר מספר טקטיקות בהם נהוג להשתמש.

מיתוג אישי באינטרנט להצלחה יקדם אתכם בתהליך חיפוש העבודה

"ידועני האינטרנט"  פעילים מאד בקבוצות דיון מקצועיות,  כותבים בלוגים באופן אינטנסיבי, שולחים פוסטים על בסיס יומיומי, וגם "מפזרים" שמות של מותגים אישיים מן העולם אשר קשורים לתוכן המקצועי שלהם. אם למשל תוכניתן בכיר מבקש להפוך לסמנכ"ל הפיתוח של הפירמה הוא ישגר בפרופיל שלו מסר שגדוש ב-NAME DROPPING כמו למשל: "אני מדווח עכשיו מכנס cloud computing ו מקשיב באוויר למארק בנאיוף..."  כחלק מהתהליך המיתוג שלו האיש  יזרוק לחלל האוויר מילות מפתח מקצועיות (באזוורדים) ויעשה הכל כדי להפגין נוכחות ולהוכיח שהוא כרוך בטבורו- אל חוד החזית הטכנולוגית.

מיתוג אישי באינטרנט להצלחה בקריירה ע"י  ניהול קבוצות דיון אקסקלוסיביות- סגורות

 בניית מיתוג אישי אינטרנטי נעשה גם דרך הקמת קבוצת דיון אקסקלוסיבית ברשתות חברתיות כמו לינקדין, ממש באותה זירה מקצועית שבה מחפש משרת הבכירים מתעניין.  באופן מכוון הוא לא יאשר  כל חבר שמבקש להצטרף ויערוך לו "ועדת קבלה" קפדנית. המהלך הזה כשלעצמו מקנה למנהל הקבוצה הילה של אחד העומד בראש "מועדון מקצועי סגור ויוקרתי" ועל כן מחזק את מיתוגו האישי.

"ידוענות אינטרנט" כמיתוג אישי בחיפוש עבודה

צריך להבין שהיום מגייסי עובדים או רכזי הגיוס בפירמות  מאוד מתרשמים מ"סלבריטאיות אינטרנטית" והתופעה הזו גורפת ונכונה לא רק לפירמות עסקיות.  גם גופים כמו עמותות ומלכ"רים  לא מוכנים עוד  להתפשר על שמות אנונימיים בתהליך של גיוס עובדים ומחפשות מותגים אישיים לתפקידי הניהול שלהן.

מיתוג אישי באינטרנט להצלחה בקריירה: מופע שרק הולך ומתגבר

 למה תופעת הפרסונל ברנדינג (מיתוג אישי) בתהליך חיפוש עבודה מתחזקת? בעיקר בגלל התחרות. עדיין התקופה הנוכחיות מאופיינת בסיטואציה משברית ובתנאי משבר, מיתוג אישי הופך להיות הרבה יותר משמעותי כמכשיר להצלחה בקבלת משרה ניהולית. הרבה מעבר למיתוג עצמו מועמד שבאופן אינטנסיבי מייצר פוסטים מקצועיים ובונה מיתוג אישי אומר על עצמו המון דברים טובים בכיוונים אחרים: הוא מספר למגייס בדרך הזו שהוא יזם, שהוא אדם דינמי, שהוא מרושת, שהוא איש מקצוע שמדבר את השפה, והכי חשוב שהוא חדשן. היופי של המיתוג האישי בעידן הרשתות החברתיות  הוא שתהליך המיתוג כבר אינו תחום  ליחידי סגולה , שועי עם, מנכלים, יו"ר, דירקטורים וסמנכלים- אלא  נחלתם של ההמונים! אתה כבר לא צריך קשרים עם טובי היחצנים ועם עורכים בעיתונות כדי לפצוח בתהליך מיתוג אישי במטרה להשיג משרה נחשקת !