כמה מרוויח מנהל תוכניות שותפים?

שכר מנהל תוכניות שותפים: מה זה מנהל תוכניות שותפים? האם משתלם לעבוד במקצוע?  מהם תנאי הסף לקבלת המשרה ולמה מועמדים בתחום-מוצאים עבודה בתחום תוך שבועיים?

באופן מסורתי מנהל תוכניות שותפים היה מקצוע של  עצמאים אנשים שבנו אתרים והצטרפו כאפיליאייטס (שותפים למכירות מוצרים ברשת). היום התפקיד הזה נכנס כתפקיד שכיר שיושב על הפיי-רול של החברה.

אלו חברות מפרסמות מודעות "דרוש מנהל תוכניות שותפים"?

מי שמפרסם מודעה מחפש לאייש מנהל תוכניות שותפים כשכיר בחברה - הן בעיקר חברות אינטרנט שפונות לשווקים בינלאומיים. תפקידו הטיפוסי של האפילייט מנג'ר יהיה לבנות מערך שותפים חיצוניים, לתחזק אותו, לגייס שותפים חדשים, להזרים תנועה לאתרי הפירמה, ולבנות לשותפים תוכנית תגמולים אופטימלית כזו שתותיר שולי רווח גם לפירמה וגם להם. 

מה זה בדיוק מנהל תוכניות שותפים? איפה לומדים להיות אפיליאייט מנג'ר?

כאמור, התפקיד חדש יחסית ועל כן אין קורס פורמלי ייעודי שיכשיר מועמד להפוך למנהל תוכניות שותפים אבל יחד עם זאת, מעסיקים יבקשו מועמדים שעשו הכשרה קצרה בתחומים משיקים כמו קורס שיווק באינטרנט או קורס אפילייט מרקטינג (מן הצד של  לקוח הקצה). הכשרה כזו נמשכת כשלושה חודשים.

מה מעסיקים מחפשים במועמדים במועמד למנהל תוכניות שותפים?

הדבר הכי חשוב כאן הוא שפה זרה, רצוי שפה אזוטרית מעבר לאנגלית ברמת שפת אם. אשר לשפות המיוחדות ההעדפה תהיה לפורטוגזית, ערבית, גרמנית או איטלקית. השפות הללו מבוקשות במקצוע הזה כי הן תאפשרנה ביתר קלות למנהל תוכניות השותפים לחדור אל שווקים גלובליים חדשים שעדיין אינם רוויים. מועמד כזה גם יצטרך להוכיח למעסיקים יכולת של למידה אוטודידקטית, הרבה אינטליגנציה רגשית ואוריינטציה שיווקית. דווקא במקצוע הזה תואר אקדמי מסודר הוא לא משהו שהמעסיק ידקדק בו אם כי הוא יהיה בבחינת NICE TO HAVE.

שכר מנהל תוכניות שותפים: כמה מרוויח מנהל תוכניות שותפים?

  • ללא כל ניסיון. מנהל תוכניות שותפים משתכר: 8,000 עד 9,000 שקל (כולל עמלות).
  • מנהל תוכניות שותפים שמחזיק בשנה עד שנתיים ניסיון: 14 אלף עד 16 אלף שקל (כולל עמלות).
  • שכר מנהל תוכניות שותפים מעל 3 שנות ניסיון: 15 אלף עד 30 אלף שקל לחודש (כולל עמלות).

מהם אופקי הקידום למנהלי תוכניות שותפים?

 אפילייט מנג'ר יכול לצמוח בפירמה גדולה ולהפוך להיות בה סמנכ"ל לשיווק און ליין. היום קיימת מגמה לפיה חברות מפצלות את משרת סמנכ"ל השיווק לשתי ישויות נפרדות: סמנכ"ל שיווק און ליין וסמנכ"ל שיווק אוף ליין. בתפקיד כזה הוא ירוויח בין 30 אלף עד 35 אלף שקל בתוספת לרכב. אופק קידום נוסף הוא בכיוון של צמיחה רוחבית. כאשר אפילייט מנג'ר מתקדם לתחומים  משיקים נוספים בפירמה גדולה כגון מנהל רשתות חברתיות או קניין מדיה באון ליין.

כמה זמן לוקח למצוא עבודה כמנהל תוכניות שותפים?

מנהלי תוכניות שותפים (אפילייאט מנג'רס)  נחטפים. גם אם יש למועמד ניסיון מצומצם ביותר בתחום של אפילייאט מרקטינג - הוא ימצא עבודה לכל היותר תוך שבועיים מיום שהוא מגיש קורות חיים. מועמד שחסר לו ניסיון בתחום ימצא עבודה בטווח של 45 יום.