איך לשפר סיכויי זכיה בלוטו

איך לשפר סיכויי זכיה בלוטו? האם ניתן בכלים סטטיסטיים לדעת מהם מספרי הלוטו הזוכים בשבוע הבא? האם יש ערך בתוכנות ובכלים אחרים שמנבאים את מספרי הלוטו הבאים?

שני יריבים גדולים קיימים בעולם: סדר, ואי-סדר.   מצד אחד קיים הכח הפיזיקלי של האנטרופיה ששואף ל"בלגן" ולאי סדר. ומצד שני קיים גם כח נגדי ששואף לחוקיות ולסדר כמו למשל הכוחות הפועלים בגוף חי (אורגניזם – מלשון ארגון/סדר).. איך כל זה קשור לזכייה בלוטו? – קשור מאד!

קומבינציות 'מסודרות מדי' של מספרי לוטו

 
חוקי הסדר והאי-סדר פועלים גם על כדורי הלוטו שמוגרלים מדי שבוע: יבוא מי שיטען כי למשל לרצף המספרים 1,2,3,4,5,6   יש סיכויים אפסיים לעלות בלוטו-פשוט כיון שהוא "מסודר" מדי לחוקי הטבע.   אותו דבר נכון גם לרצפים סדרתיים מסודרים אחרים כמו     1,3,5,7,9,11,13     או למשל 2,5,8,11,14,17 וכו'. בטבלת מספרי הלוטו תוכלו למצוא מאות קומבינציות "מסודרות" אחרות שלא הולמות את חוקי האנטרופיה כמו למשל רצפים שמסודרים על קובית הלוטו, למשלבאלכסונים או בצורות גיאומטריות סדורות מדי.
 

מהי המשמעות?

שתוכלו להכחיד את הכל הרצפים המסודרים מדי. ולהגדיל את הסיכויים. הכרתי אדם שנהג למלא מדי שבוע במשך כל חייו הבוגרים את הסדרה הקבועה הבאה:
2,8,12,18,22,28
למה הוא בחר במספרים שמסתיימים ב 2 וב -8? לא ברור עד היום אבל הוא מעולם לא זכה בפרס משמעותי.
 

האם הקוביה זוכרת?

 
ומה באשר לרצפים שכבר זכו בעבר? האם סיכוייהם לעלות שוב גדולים יותר או קטנים יותר? – על פי תיאוריית האנטרופיה – רצף קבוע לא יחזור יותר מפעם אחתכיון שהוא מייצר סוג של סדר. אם למשל תטילו קוביה והפיאה של הספרה 6 תופיע פעם אחר פעם ברציפות - יהיה זה מנוגד לחוק הפיזיקלי של האנטרופיה. מצד שני אם במהלך 6 הטלות – ספרה אחת לא תופיע פעמיים – וכל הטלת קוביה תעלה בכל פעם מספר אחר- גם זה יהיה מופע "מסודר מדי".
באופן אמפירי? במהלך 6 הטלות המספרים שיופיעו ילכו על פי איזשהו "אמצע" בין שני הכללים הנ"ל.
 
אותו דבר כנראה עובד גם בהגרלת הלוטו השבועית. רצף מסוים שיופיע במדויק שוב – לא מתאים לחוקי האי-סדר של העולם. ועל כן יהיה מי שיסבור שכדאי לחפש את כל רצפי המספרים שהופיעו בעבר ולהכחידם מן האפשרויות, ויש אכן תוכנות שעושות את זה.

שיפור הזכיה בלוטו: מה אומרים הסטטיסטיקאים?

 
סטטיסטיקאים מהאקדמיה שעובדים על פי חוקים רציונליים מדעיים טהורים יגידו לכם שההסבר הנ"ל לא מתיישב עם חוקי הסטטיסטיקה הטהורים כיון ש'לקוביה איןזכרון'. לעומתם אנשים חכמים אחרים שמאמינים ב'מטה-מדע' יגידו "שהקוביה זוכרת גם זוכרת" ועל כן מוטב להכחיד כל מיני רצפים שהיא העלתה במדויק- פשוט כיון שאז ייווצר סדר הגיוני מדי שאינו עולה יפה עם חוקי האנטרופיה.
 

האם זה עומד במבחן המציאות?

 
קשה דעת. גם אם אתם מחזיקים באמונה השניה 'שהקוביה זוכרת'- כמות הקומבינציות של מספרי הלוטו הזוכים היא כל כך אדירה ואלימינציה של רצפים מסודרים מדי או רצפים שכבר עלו בעבר במדויק – היא בבחינת "טיפה בים".  אמר פעם מישהו חכם כי הסיכוי לזכות בלוטו הוא קצת יותר גדול מאשר הסיכוי למצוא   ברחוב כרטיס לוטו זוכה שבעליו איבד אותו.