איך תתמודדו עם מראיין קשה שמגלה עוינות בראיון עבודה?

מראיין קשה בראיון עבודה: קונפליקטים הנם תופעה נפוצה ובלתי נמנעת בכל סביבת חיים וגם בארגונים. קונפליקטים מתרחשים בין מנהלים, בין מחלקות ובתוך צוותים. רבים מהמקרים נוצרים כתוצאה מתקשורת לקויה. דוגמא מצוינת לכך יכולה לקרות עוד טרם תחילת העבודה בארגון – כבר בשלב ראיון העבודה

דרכי התמודדות עם מראיין תוקפני בראיון עבודה: אל תהיו מופתעים כשראיון עבודה מפגיש אתכם עם מראיין קשה

אתה מגיע לריאיון עבודה לאחר שהתכוננת, קראת אודות החברה, עדכנת את קורות החיים, עשית חזרות על המסרים שלך ואתה נתקל באופן מפתיע במראיין תוקפן, אשר מצליח להפתיע אותך ולטרוף את הקלפים. אתה מצוי בסיטואציה בה התגובה המיידית שלך עשויה להביא אותך לפגיעה בסיכויי קבלתך או בכלל לויתור שלך  מראש  להתמודד על המשרה. מה ניתן לעשות במקרים הללו? לפניך חמישה טיפים להתמודדות עם ראיון עבודה קשה.

מראיין קשה בראיון עבודה ? זכרו שהמראיין הוא אדם עם בעיות משלו

גם המראיין עשוי להיות לחוץ, נרגז או סתם לקום על רגל שמאל באותו הבוקר. גם המראיין אולי התמודד באותו הבוקר עם קונפליקט שפרץ אצלו בבית, עם נזיפה מהמנהל שלו או סתם עם מצב רוח רע. ההבנה שמדובר בסך הכל באדם כמוך, תחזיר אותך לפוקוס ולמסרים שעמם נכנסת. זכור שפרשנות שתתן לסיטואציה תיצור מיד רגש, הרגש ישפיע על התגובה וכל זאת בתוך חלקיק שנייה. לכן- היכנס לחדר ראיונות העבודה מתוך הכנה נפשית שהכל יכול לקרות, גם פגישה עם מראיין מסוג כזה. השקט הפנימי שלך יאפשר לך לענות עניינית ואפילו לרכך את האווירה כאשר תשמור על קור רוח ועל שוויון נפש. זה פשוט אבל לא קל.

מראיין קשה בראיון עבודה: יחס תוקפני של מראיין בראיון עבודה הוא חלק מטקטיקה

מראיין קשה בראיון עבודה: לעיתים התמודדות עם יחס פוגע ועם מערכות יחסים מורכבות הוא חלק ממה שנדרש ממי שימלא את המשרה אליה אתה מתראיין. למשל- המשרה כרוכה במתן שירות וכידוע- נותני שירות נתקלים מדי יום באמירות קשות מלקוחות או שמדובר במשרה בסביבת עבודה בה יש ריכוז של בעלי תפקידים מאתגרים. ישנן עוד משרות רבות אשר יצריכו ממך התמודדות מסוג זה. לכן ייתכן, שהמראיין בראיון עבודה למשרה כזו -  מנסה לבחון את יכולת ההתמודדות שלך בסיטואציות שעוד נכונו לך בעתיד. זכור את האפשרות הזו, קח אויר והתבונן על הסיטואציה כאילו היא משחק תפקידים. מישהו קיבל עכשיו תפקיד של ה"איש העצבני" ועכשיו אתה נדרש להתמודד עם זה. עשה הפרדה בין ה"איש" לאישיו"- בין מי שיושב מולך לבין מה שהוא אומר. כאשר תצליח להפריד, תימנע מלכעוס עליו באופן אישי ויהיה לך קל יותר להתמודד עם הנאמר.

הכנה טובה לראיון תאפשר לך לחזור מיד לפוקוס במהלך ראיון עבודה עם מראיין עוין

חשיבות ההכנה לראיון עבודה באה לידי ביטוי גם בהתמודדות עם מצבי לחץ. ככל שתגיע מוכן יותר  יהיו זכורים לך יותר, כך יהיה לך קל יותר לחזור לפוקוס.כתיבת נקודות חשובות בפנקס יכולה לסייע לך, אין סיבה לזכור את כל המסרים בעל פה.

לעולם אל תפקיד את הערך העצמי שלך בידיים של אנשים אחרים

בתקופת חיפוש העבודה עשויה להתפתח פגיעה בביטחון העצמי, במיוחד במצבים בהם תקופת החיפוש ארוכה. זכור שאתה בעל ערך בזכות עשרות תכונות, מיומנויות, כישורים וניסיון שצברת בעבר. אתה מי שהנך, בעל ערך רב ללא קשר למצב הנוכחי. כאשר אתה מגיע לריאיון החלט מראש שהתנהגותו של המראיין שייכת לו ולו בלבד. אין היא מעידה עליך דבר. הוא אינו באמת מכיר אותך ומן המעט שהוא מכיר אין לו זכות לשפוט או לתקוף. אם חווית חוויה מעין זו, אל תייחס אותה לעצמך, זה לא שלך. שנן את זה במהלך כל ראיון עבודה וזה יאפשר לך להישאר בטוח במי שאתה ולבחון עניינית האם מה שמוצע מתאים לצרכיך.

ראיון עבודה הוא מערכת יחסים קצרת מועד.

לעיתים ראיון עבודה הוא תחילה של מערכת קשרים ארוכת מועד, אם התקבלת לעבודה. אך ברוב המקרים זוהי מערכת קשרים קצרת מועד. כמו בכל מערכת קשרים, חשוב לסיים אותה בטוב. גם אם חשת אכזבה מהתגובה של המראיין או מהתשובה שיתכן שתקבל כבר במעמד הריאיון, זכור להשאיר "דלת פתוחה". לעולם אין לדעת האם תתאים מחר לתפקיד אחר או אם משהו ישתבש עם המועמד שאמור לקבל את התפקיד. אנו חיים ב"דלתות מסתובבות" ואין לדעת מתי תזדקק לדלת שהשארת פתוחה. בנוסף, מנהלי גיוס ומשאבי אנוש מצויים בקשר ביניהם, אולי לא התאמת למקום אחד אך יזכרו להמליץ עליך עבור מקום אחר.