איך לדבר על שכר בראיון עבודה ומהו התזמון המושלם?

האם כדאי לדבר על סוגית גובה משכורת בראיון עבודה? איך לדבר על שכר בראיון עבודה?   מהו  הטיימינג המושלם לדבר על משכורת בראיון עבודה אם בכלל? תמצאו כאן טיפים מנצחים בנושא

איך לדבר על שכר בראיון עבודה ומה לומר כששואלים 'ציפיות שכר'

 "קשה לי לדבר על כסף  או משכורת בראיון עבודה" –זהו  אחד המשפטים השכיחים בקרב מחפשי עבודה, בעיקר אצל מחפשי עבודה מדור x  אנשים שחצו את גיל ה40. (וגם למועמדים מאותגרים תעסוקתית כמו מגורים בפריפריה או אמהות אחרי לידה שרוצות לעבוד מהבית( הפרדיגמה התוקעת הזו משאירה אותם הרבה שנים בשכר נמוך מכפי שהיו יכולים להשיג. להלן טקטיקות מנצחות למקסם את השכר בניהול משא ומתן על גובה משכורת

 ציפיות השכר שלי הן: למה קשה לנו לדבר על כסף בראיון עבודה ?

התשובה פשוטה למדי ונעוצה בערך העצמי  או בדימוי העצמי שלנו. מחפשי עבודה שנוטים בגלל התניות קודמות ללקות בדימוי עצמי נמוך יחסית- מוצאים את המעמד הזה של "לדבר על כסף" ו"למכור את עצמם" למעסיק- קשה מבחינה נפשית. מה לעשות שראיון עבודה הוא בעצם שיחת מכירה. אתם מוכרים את זמנכם ושירותיכם כעובדים לעתיד ורוצים לקבל את המקסימום על "הסחורה". המעסיק- כקניין של זמנכם- שואף למזער את המחיר.

משכורת בראיון עבודה: היו ישירים אבל בטיימינג הנכון

טיימינג היא מלת מפתח בכל הנוגע לניהול משא ומתן על גובה משכורות ותנאי שכר– השגיאה הכי נפוצה היא להעלות את הנושא לדיון בטרם עת. אבל, כאשר השעה כשרה – והנושא עולה לדיון היו ישירים. דברו באופן אסרטיבי על טווחי השכר המקובלים בענף. כל עוד אתם נצמדים לסטנדרטים המקובלים בתעשייה- ישירות ובהירות היא האסטרטגיה הטובה ביותר שלכם להציג את דרישותיכם. אם הטיימינג שלכם נכון – מעסיקים יאהבו את הגישה הזו. היא מונעת בזבוז זמן ומקצרת תהליכי קבלת החלטות.

משכורת בראיון עבודה: שם המשחק הוא להיות אסרטיבי ולהגיעה עם גיבוי של מסמכים

בואו מוכנים עם מסמכים שתומכים בתביעת השכר שלכם. סקרי שכר, טבלאות שכר, עדויות כתובות ממשרדי השמה הפועלים בתחום – מפשטים את הדיון, הופכים אותו להיות תכליתי פרגמטי רציונלי ומוצאים את העוקץ מן הרכיב האמוציונלי – גם אצלכם וגם אצל המראיין 

איך לדבר על שכר בראיון עבודה? לפני הכל שימו לב לצבע הקול ולתקשורת בלתי מילולית עם המראיין

המראיין מציע לכם פחות מן המקובל? הרבה פחות מן המקובל? – הודו לו והמשיכו להיות מנומסים. שאלו אותו אם יהיה מוכן להתגמש בנושאים אחרים שזיהיתם כחשובים לכם (ימי חופשה, אפשרות עבודה מהבית , תנאים נלווים וכדומה). אם עדיין הוא מגלה נוקשות– בקשו זמן לחשוב על הדברים. כלל ברזל: לעולם על תכניסו תנאים נוספים או הצעות פשרה במועד השיחה הראשונה על השכר.

משכורת בראיון עבודה: בואו עם עוצמת החלופות

נסו לשווק את עצמכם במקביל ליותר ממעסיק אחד. תמיד מומלץ להגיע לדיון שבו עורכים ניהול משא ומתן על שכר – עם אלטרנטיבות, קרי הצעות עבודה אחרות אפשריות. אתם מגיעים לגמרי אחרים אל השולחן, מקרינים יותר בטחון וגם אם לא תאמרו למעסיק דבר על החלופות ואפשרויות הפתוחות בפניכם- המסר הזה של "איני נואש" יעבור אליו  ויעלה את יכולת המיקוח שלכם

משכורת בראיון עבודה: איך לדבר על שכר בראיון עבודה? לעולם אל תהיו תגובתיים

המעסיק זורק לכם הצעה? המתינו . אל תהיו תגובתיים. גם אם היא מתאימה לכם חשבו עליה כמה דקות ורק לאחר מכן התחילו לנהל משא ומתן. פרק הזמן הזה גם מסייע לכם לארגן את המחשבות וגם מצייר אתכם בעיני המעסיק כמקצוענים וכ"שווים יותר". אתם מפגינים בכך קור רוח, חשיבה תוצאתית, הכלה עצמית  ומנהיגות – כל אלו תכונות נדירות יחסית שמעסיקים מוקירים בעובדים.

מדברים על משכורת בראיון עבודה? התשובה המיידית לשאלה איך לדבר על שכר בראיון עבטדה: הכינו היטב שיעורי בית (רמז עבה: שיעורי בית זה לא רק טבלאות שכר)

סקרי שכר, סטטיסטיקות והכרת הבנצ'מרק בתעשייה הוא תנאי הכרחי אבל לא מספיק. לפני ניהול משא ומתן על שכר (ובכלל) הכינו שיעורי בית עם עצמכם: בדקו עם עצמכם מהם הקוים האדומים שלכם ועל מה תהיו מוכנים להתפשר. שאלו את עצמכם מה קוסם לכם במיוחד בג'וב הספציפי: האם זה המיקום הקרוב לבית, האם זו האפשרות לעבוד מהבית בחלק מימי השבוע, האם הרכיב הניהולי בתפקיד? האם זה המיתוג של הפירמה? – התייחסות מוקדמת לנקודות הללו- מאד מסייעת לכם לשמור על בהירות מחשבתית במלך המו"מ.

משכורת בראיון עבודה: איך מגדילים את העוגה בניהול משא ומתן על גובה משכורת בזמן ראיון עבודה?

כאמור ניהול משא ומתן על שכר נוטה להיות יותר משחק סכום אפס. למרות זאת מעבר לגובה המשכורת ו"לכסף הקשה"- ישנם רכיבים שבהם מעסיקים יכולים לגלות גמישות כמו ימי חופשה בהיקף גבוה יותר, בונוסים או אפשרות לפעול במסגרת חלקית של עבודה מהבית. אם המשא ומתן נקלע למקום של מבוי סתום – נסו להגדיל את עוגה דרך הפקטורים הללו. אם למשל ערך של איזון חיים עבודה חשוב לכם- נסו למקסם את התנאים בהקשר הזה גם אם גובה השכר שהמעסיק מתעקש עליו נמוך לטעמכם.