כמה מרוויח תוכניתן אפליקציה לאייפון?

תוכניתן אפליקציה לאייפון: מניין נובעת  הדרישה הגדולה למפתחים בסביבת מקינטוש / אייפון?  איפה מקבלים הכשרה מקצועית בפיתוח אפליקציות לאייפון? וכמה מרוויח תוכניתן אפליקציות לאייפון?

תוכניתן אפליקציה לאייפון: הביקושים לעובדים נוסקים

קיים ביקוש עצום לתוכניתני אייפון ומפתחים למערכת הפעלה מקינטוש. בחודשים האחרונים חברות ההשמה חוות ביקוש עצום למתכנתים שיודעים לפתח אפליקציות למערכת הפעלה אייפון. נכון לעכשיו, כל חברה שיש לה אפליקציה למובייל, חייבת לפתח בנוסף גירסא נוספת שיודעת  לרוץ גם על טלפונים סלולריים מדגם אייפון.

מדוע חל ביקוש גדל והולך לתוכניתני אפליקציות לאייפון?

הצורך של הפירמות יושב על שתי סיבות מרכזיות: ראשית, הרבה מאוד חברות ישראליות נקנו לאחרונה על ידי חברות אמריקניות, שם מערכות מקינטוש ומחשבי אפל מאד נפוצים. החברה הרוכשת בארה"ב דורשת מן החברה הישראלית שנרכשה להסב את האפליקציות שלה למקינטוש. יש לציין כי מערכת הפעלה אייפון דומה מאוד למקינטוש.

תוכניתן אפליקציה לאייפון : קיים מחסור בשוק

בארץ לא שיערו עד כמה האייפון יחדור לשוק. שנית, עד לא מכבר בארץ לא הבינו עד כמה מכשירי אייפון יחדרו לשוק ועד כמה אנשים ישתמשו בהם. הנושא הזה בחיתוליו, אין לו מספיק הכשרות בארץ ובוודאי שאינו נלמד באקדמיה. ועל כן נוצר היום מחסור יחסי גם בתוכניתני אפליקציוה לאייפון וגם בתוכניתי מערכות הפעלה מקינטוש.

תוכניתן אפליקציה לאייפון : איפה לומדים להיות תוכניתן אייפון?

את ההכשרה של פיתוח בסביבת מקינטוש לא לומדים באוניברסיטה בחוג למדעי המחשב וגם לא במכללות ובמסגרות מסודרות אחרות. בדרך כלל  בתחום הזה של תכנות למקינטוש פעילים אנשי מקצוע  עם רקע בתכנות אשר יודעים לפתח ב Objective c. על פי רוב מדובר באנשים שלמדו באופן אוטודידקטי מתוך האינטרנט,  ופיתחו אפליקציות באופן עצמאי.

כמה מרוויח תוכניתן אפליקציה לאייפון בממוצע?

תוכניתן למערכת הפעלה מקינטוש / אייפון, עם שנה ניסיון יתחיל בשכר של  20 אלף שקל, תוכניתן למערכת הפעלה מקינטוש / אייפון מעל שנתיים ניסיון ירוויח  25 אלף שקל, תוכניתן למערכת הפעלה מקינטוש / אייפון עם למעלה מ 5 שנות ניסיון - 28 אלף שקל.