כמה מרוויח מנהל מדיה חברתית?

שכר של מנהל מדיה חברתית : מה בדיוק עושה  מנהל מדיה חברתית (SMM) בחברה גדולה?  מהם תנאי הסף לקבלת העבודה וכמה מרוויח מנהל מדיה חברתית?

מה זה מנהל מדיה חברתית?

מומחה למדיה חברתית, שנקרא גם בז'רגון המקצועי  SMMראשי תיבות של social media manager הופך להיות מבוקש יותר ויותר ע"י ארגונים מובילים. בחלקם מדובר אף במשרת סמנכ"ל (סמנכ"ל מדיה חברתית) כאשר נושא המשרה הזה הוא אחד הלוחשים קרוב לאוזנו של המנכ"ל.

מנהלי מדיה חברתית מככבים במודעות דרושים

בשנים האחרונות התפתח בשוק צורך חזק במומחי ניהול מדיה חברתית- תפקידם המרכזי – לנהל  את המוניטין של הפירמה ברשתות החברתיות, לפקח על המוניטין של העסק, ולהעניק מענה הולם גם ברמת האופנסיבה. היום חברות גדולות כמו  למשל חברות כרטיסי אשראי, חברות בנקאות ובכלל חברות מתחומי תוכן שונים  תרות אחר  אנשי מקצוע שמיתגו את עצמם כ'מומחי פייסבוק' או 'מומחי לינקדין'. מסיבה זו תמצאו הרבה מודעות דרושים למנהלי דיגיטל או מנהלי מדיה חברתית במטרה לשכור את שירותיהם המקצועיים.

מנהל מדיה חברתית ללא נסיון?

היום חברות מחפשות ניסיון בתחום כדי לאייש משרה של מנהלי מדיה חברתית. מה בעצם נדרש ממנהל מדיה חברתית?- המקצוע הזה של מנהל מדיה חברתית הינו מולטי-דיסיפלינרי בהגדרתו. הוא דורש יכולת גבוהה וידע בניהול משברים כיוון שהפונקציה המרכזית של מנהל מדיה חברתית הינה  לנטר את מוניטין החברה. הפירמות היום נאלצות להתייחס למה שגולשים מלהגים על המותג שלהם בפייסבוק או ברשתות חברתיות אחרות. האימפקט של קשקשת האונליין הזו קריטי אפילו לשרידות החברה ועל כן נדרש לפירמה הגדולה איש מקצוע שידע לייצר תגובה מהירה והולמת, וליירט כל "לכלוך" שמושמע על החברה ברשתות החברתיות. לחילופין תפקידו של מנהל מדיה חברתית הינו גם ברמת המתקפה: להעצים תגובות חיוביות שנאמרות על החברה, וכן להשתמש בכח של הרשתות החברתיות כמכשיר בקמפיין פרסומי יעיל בעת השקת מותג חדש למשל.

משרת מנהל מדיה חברתית: תנאי סף

מעסיקים שמחפשים מועמד כמומחה למדיה חברתית בארגונם יחפשו אנשים עם הזדהות גבוהה, נאמנות לארגון, אבל יותר מהכל הם יחפשו צחות לשון, כושר וורבלי, חדות, ויכולת ביטוי גבוהה. על כן לעיתים קרובות הם יחפשו עיתונאים, דוברים או אנשי תקשורת אחרים. במובן מסוים מנהל  מדיה חברתית כמוהו כדובר של הפירמה במרחב הדיגיטל והאינטרנט.

כמה זמן לוקח לאייש משרת מנהל מדיה חברתית?

כיוון שהמוניטין של החברה באינטרנט מופקד בידיים של איש המדיה החברתית, מעסיקים יהיו מאד בררניים ויחפרו היטב בניסיון, בהיסטוריה ובתיק העבודות של המועמד. לפיכך בממוצע כדי למצוא עבודה במשרת מנהל מדיה חברתית  ייקח למועמדים חצי שנה למצוא עבודה.

כמה מרוויח מנהל מדיה חברתית?

 12-14 אלף שקל לחודש במשרת זוטר. כאשר מדובר במשרה ניהולית – השכר מגיע לרמות של 20-30 אלף שקל בחברות המובילות.