כמה מרוויח מתכנת PHP ולמה הוא כל כך מבוקש בשוק?

שכר מתכנת PHP: כמה מרוויח מתכנת php בממוצע? למה תוכניתי PHP כל כך מבוקשים היום גם בלי תואר אקדמי ומה מאפיין את האישיות של תוכניתנים בשפה זו?

שכר ממוצע של תוכניתן php

שכר מתכנת PHP :  ראש צוות php מרוויח בממוצע 30 אלף שקל לחודש כולל רכב. נכון להיום רואים שאנשים כאלה לא נפסלים בשלב הגיוס גם בהיעדר תואר אקדמי במדעי המחשב. למעשה יש היצע משרות בשכר גבוה למשרה הזו, ותחרות יחסית נמוכה של מתמודדים. בתחום הזה מבחינתו של מעסיק ניסיון המועמד  הרבה יותר חשוב מהתואר. כמובן שתואר אקדמי יעניק למתכנת    PHP נקודות זכות אבל זוהי שפה שבגלל טבעה- מושכת אנשים שלא אוהבים לעבור את המימסד ולא אוהבים שמאכילים אותם עם כפית באקדמיה.

מה זה מתכנת PHP?  מה עושה מתכנת php ?

שפת התוכנה php  היא שפת  קוד פתוח שעובדת על בין השאר על מערכת הפעלה לינוקס (גם היא בקוד פתוח). תוכניתני php  מפתחים בין השאר הרחבות למערכות ניהול תוכן קיימות בקוד פתוח, מערכות כמו גו'מלה וורדפרס או דרופל,  כותבים פלאגינים, מודולים, או עורכים שינויים בתוכנות קיימות שדורשות התאמות.

שכר מתכנת PHP :  למה השכר של מתכנת  php  גבוה יחסית?

משתי סיבות: קיימת דרישה עצומה היום למתכנתי php בגלל העלויות. פירמה שבוחרת לעבוד עם תוכנה בקוד פתוח חוסכת המון עלויות על קניית רישיונות של תוכנות סגורות [מיקרוסופט כמשל] והנושא הזה הפך להיות קריטי במיוחד אחרי 2010. בנוסף לכך הבחירה לתגמל בשכר גבוה תוכניתנים כאלו גם כשחסר להם תואר אקדמי היא פונקציה של ביקוש והיצע. האקדמיה לרוב מכשירה תוכניתנים בשפות הסגורות (c c++  למשל) כאשר שפה כמו PHP לא נלמדת באוניברסיטה.

לסיכום, מעסיק יהיה פחות אנין טעם ובררן בהקשר של תנאי סף קשוחים מול מועמדים עם ידע ונסיון בתכנות php  והסיבה לכך יושבת על  פרגמטיזם טהור: הביקוש לאנשים אלו הולך וגדל ההיצע לא מאוד גבוה.

שכר מתכנת PHP: למה מוכנים לקלוט תוכניתני php בלי תואר אקדמי?

מדובר בתוכניתנים שנמשכים לשפה פתוחה  (קוד פתוח) מתוך אידיאולוגיה אנטי-מיקרוסופט (מיקרוסופט כחברה שמייצגת באופן מובהק את עולם התוכנות הסגורות). מתכנתי PHP  הם אנשים סקרנים, חוקרים, אוטודידקטים- כלומר  תכונות שהולכות מלכתחילה עם ראייה אנטי ממסדית. מועמדים שרכשו את הידע באופן אוטודידקטי מתמודדים מלכתחילה עם התקנה מורכבת של המערכות, לומדים שפה לא מוכרת, ונמשכים למה שנמצא "מחוץ לגבולות הידועים" – במילים אחרות אלו הם אנשים שממילא לא ילכו ללמוד באוניברסיטה.