עופר אטד, מאמן עסקי

עופר אטד, מאמן עסקי

 הפער בין מי שאתה ובין מי שתהיה- זה מה שאתה עושה

הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת זה למנהלים ולבעלי עסקים קטנים הוא להעיז ולעשות. אחד המכשולים הכי גדולים בדרכם של יזמים ומנהלים להצלחה הוא הדיאלוג הפנימי (ביקורת עצמית, חוסר אמונה עצמית) שמתנהל אצלם בראש ומנהל אותם. שם נמצא אגב הסבל האנושי. הדרך הכי טובה עבור יזמים ומנהלים במצב תקוע היא להתחיל לעשות ולפעול אחרי תכנון טוב. העשייה כלשעצמה מייצרת מומנטום.

מהי הסיבה שבגללה רוב המנהלים נכשלים? חוסר תכנון וחוסר כישורי תיכנון וניהול. תיכנון זה לא רק תכנון המוצר פר סה אלא הרבה יותר רחב מכך: בדיקת מתחרים, עמידות כלכלית ועוד

עצה עסקית ניהולית שקיבלתי והולכת איתי עד היום: 

לכתוב כל דבר. לא להשאיר שום דבר בראש. לכתיבה יש המון כח כי כאשר הדברים כתובים והעיניים רואות אותם- הדיאלוג הפנימי המכשיל מתעמעם. הכתיבה מאפשרת גם לפרק ולנתח דילמות סבוכות. את התכיבה אני מציע להפוך לריטואל ולהרגל.

איך לבחור יועץ עסקי? קריטריונים לבחירת יועץ: 

כשבוחרים יועץ עסקי או מלווה עסקי, ההמלצה שלי תהיה לבקש המלצות ולשוחח עם השמות מאחורי ההמלצות. כמו כן לשאול את היועץ על הצלחות לאורך זמן (לא רק הצלחה נקודתית עם הלקוח). עוד משהו – בקש ממנו לספר גם על כשלון מקצועי שלו ובחן את התגובה. בתחום הזה של אימון עסקי- אין קוסמים. לא הייתי רוצה איש מקצוע שמציג את עצמו כסופרמן בתור יועץ עסקי

איך לבחור מקצוע? איך לבחור מה ללמוד היום: 

ללכת ללמוד מה שמרגש אתכם. דור ה Y ממילא ממצה מהר והקריירה שלו משתנה כל שנתיים בממוצע. עם זאת מקצועות העתיד או המקצועות שישרדו יהיו אלו המחייבים יצירתיות, מקצועות שבהם מחשב לא יכול להחליף אדם.

הכשרה מקצועית: 
תואר שלישי במנע"ס והתנהגות ארגונית, אוני' תל אביב
שירותי מפתח: 
ליווי עסקים קטנים
ניסיון בענפי תעשייה: 
ספורט
בריאות ואיכות חיים
תרבות