עידן סנוף, יועץ עסקי

תמונת מצב עדכנית

אחת הבעיות המרכזיות בזירה העסקית היא שאנשים עובדים "על עיוור" כלומר בלי הכיר את תמונת המצב או את המציאות הכלכלית שלהם ואז הם נכנסים לסחרור של הלוואות והתחייבויות שקשה לצאת ממנו. אחד הדברים הבולטים שאני נתקל בהם רמת הציפיות והתוצאות שונים לגמרי- שאין ליזם תמונת מצב ריאליסטית בכל תחום גם במישור הפיננסי אבל גם במישור האישי.  בסופו של דבר את צריך להיות מוכן לפני שאתה מקבל את המכה- זהו אחד המפתחות המרכזיים בהצלחה עסקית

עידן סנוף, יועץ עסקי
עצה עסקית ניהולית שקיבלתי והולכת איתי עד היום: 

להקשיב לסביבה שלך בתשומת לב ובאופן אקטיבי. פיתחתי שיטה בשם מצוינות בגביה שבה אני מיישם גם הכלי של הקשבה והוא מוכיח את עצמו.

ספר מומלץ שהשפיע עלי: 
7 ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד של סטיבן קובי. ספר ששינה לי את החיים
טיפ שימושי לכתיבת תוכנית עסקית: 

קודם כל להתחבר למספרים. זה אומר לתת מסגרת מציאותית ושהכל יהיה ריאלי. לא לרשום אגדל ב15% כי כולם רושמים את זה אלא כי באמת זהו צפי נכון. זה אומר גם לעשות בקרה על התוכנית העסקית מדי חודש (לא פעם בשנה) ולשנות אותה בהתאם. יש להתייחס לתוכנית העסקית כאל כלי עבודה.

איך לבחור יועץ עסקי? קריטריונים לבחירת יועץ: 

צריך להיות איזון בין שני פקטורים מצד אחד לשים דגש על ההיבט האישי של היועץ, על כימיה ותקשורת טובה ולחפש יועץ עם אינטליגנציה רגשית. לא לקחת יועץ עסקי קר ומנוכר  גם אם יש לו ידע מקצועי כי אז המסר יתקשה לעבור. מצד שני מאד חשוב ניסיון פרקטי בניהול עסק או ניהול עובדים. גם אם הוא לא היה בעל עסק בפועל אבל הוא ניהל צוות עובדים לאורך שנים תהיה לו יותר הבנה לתמונת המצב, יש לו קילומטרג' של טעויות שהוא חווה ורק אז הוא יכול להתוות דרך לבעל עסק אחר. 

הכשרה מקצועית: 
רואה חשבון, תואר שני במימון וניהול פיננסי
שירותי מפתח: 
פיננסים
ניסיון בענפי תעשייה: 
מזון ומסעדות
קמעונאות
בנייה ונדל"ן
בעלי מקצועות חופשיים
רכב ומוסכים