מהם הקודים ההתנהגותיים וקוי האישיות של עובדים בצפון- ולמה מומלץ להעסיקם?

פרופיל עובדים בצפון הארץ: מה מאפיין עובדים בצפון הארץ? איך הם מתנהגים אחרת מעובדים במרכז ולמה כדאי להעסיק אותם?

אומרים שכל מה שנמצא צפונית לקו של נתניה הוא גלקסיה אחרת משאר חלקי ארצנו: אנשים אחרים עם שפה ותרבות אחרת. מה מאפיין עובדים שגרים בצפון ומהו הפרופיל של מחפשי עבודה בצפון?

פרופיל עובדים בצפון הארץ

מחפשי עבודה בצפון הם אנשים שונים שלא חיים בסיר הלחץ של המרכז והם נוטים להיות אנשים מאוד נעימים, נינוחים, כמעט חיים בשאנטי. בנוסף קיים מאפיין בולט נוסף מצוי בקורות החיים שלהם : יציבות תעסוקתית לאורך שנים.

פרופיל עובדים בצפון הארץ: נאמנים יותר למעסיק, לא מתזזים ממשרה למשרה ושומרים על יציבות תעסוקתית

אם עובד ההייטק הטיפוסי בתל אביב נוהג לתזז כל מספר שנים ממקום עבודה אחד לשני, הרי שנושאי המשרות בצפון נוטים לעבוד שנים ממושכות באותה חברה. מכאן נגזר גם מאפיין מקצועי: עובדי הייטק במרכז נהנים מבסיס ידע רחב יותר שצברו במהלך הקריירה. לעומתם עובדי ההיי-טק בצפון מצליחים לייצר עומק ולהפוך מומחים בתחומים מאוד ספציפיים וצרים. מבחינה מקצועית – עובד שמגיע ממרכז הארץ יצטיין בידע בעל רוחב יריעה ואיש הפריפריה- יהיה יותר מעמיק

פרופיל עובדים בצפון הארץ:  חפים מפלצנות תל אביבית

עובדים בגליל מסוגלים לייצר סביבת עבודה נעימה יותר, עם קודים יותר חמים, פחות פורמליים ללא קודי לבוש, בלי הידור מצועצע. עובדים בצפון יכולים להסתובב יחפים במשרד, בלי הפלצנות התל אביבית.

פרופיל עובדים בצפון הארץ: מאפיינים התנהגותיים של עובדים בצפון: יוזמה, אכפתיות, זרימת ידע והתכונה הכי חשובה: ענווה

בהיבט המקצועי: עובדים שמגיעים מהצפון הם אנשים בעלי יוזמה ראש גדול אכפתיות ורמת הזדהות חזקה יותר עם עם הארגון שבו הם מועסקים. בגלל התחושה הקבועה הזו ש זה תמיד "אנחנו מול שאר העולם", גם זרימת הידע טובה יותר. המאפיין הבולט ביותר הוא צניעות לא רק בקודי הלבוש אלא גם בסבלנות וברמת ההקשבה. עובדים בפריפריה נוטים להיות סבלניים ולכבד תהליכים שמשתרכים. מועמד מקומי שמגיע למקום עבודה בצפון ונדרש לעבור מבחני מיון וסינון נוספים או עובד שנדרש לעשות בדיקות תוכנה נוספות מקבל את זה בהבנה. לא מתרעם, לא מקטר לא מתלונן.