תקוע בקריירה בלי אופקי קידום? אתה לא לבד ויש מה לעשות בנידון

הקריירה שלי תקועה: מרגיש תקוע בקריירה בלי אופק קידום? – החדשות הטובות: זה קורה לכולם ויש מה לעשות בנידון גם בלי לעזוב מקום עבודה עם משכורת בטוחה ויציבה. כנסו וקראו כאן.

הקריירה שלי תקועה ואני מרגיש מדשדש במקום. מה אני עושה?

אתה עובד קשה, בחריצות, טוטאלי בעבודה,  מתקתק עבודה, ונכון לעשות מעלה ומעבר כדי להתקדם בקריירה.  אם צריך לקחת עבודה הביתה- אתה לא בוחל בכך גם בימי חג ושבת. אתה מתנדב ומחליף עובדים בחופשה, סוגר פינות באופן מושלם ועומד בכל היעדים. ולמרות זאת? אחרי כמה שנים במקום העבודה אתה מגלה שאתה תקוע בקריירה: לא מתקדם. השכר ובסטטוס בקושי זזו וקולגות שהתחילו לעבוד אחריך מזנקים במעלה הפירמידה. אתה מרגיש נאחס ותוהה למה דווקא הקריירה שלך תקועה

קריירה תקועה היא מצב נורמלי. אפילו בריא

ראשית צריך להבין שתקיעות בקריירה היא דבר התפתחותי בריא.  זה לא מצב נעים למי שחווה אותו וכרוך לעיתים בתחושות הלם או יאוש-  אבל הוא נורמלי טבעי ומאותת לך  שסיימת משהו ושאתה צריך לעשות משהו אחרת אם כי לא בהכרח דבר אחר.

תקוע בקריירה? זהה את הסיבה

כשמדובר בקריירה הדבר החשוב ביותר הוא לזהות על מה  יושבת תחושת התקיעות.  שם יתכן מאוד שזה "גרגר חול בעין" אבל אתה עושה מהסיפור "גידול סרטני". במקום לשנות בענק את כל החיים שלך ("אני כישלון אני צריך לצאת  לפנסיה,  לא בחרתי מקצוע נכון. אני צריך לעזוב עכשיו")- לפעמים כל שצריך לעשות דבר קטן אחד כמו להסיר את גרגר החול מהעין (לברר לעצמך: מתי הרגשת שאתה נעצר? מה הכי הפריע לך? מה היה חסר לך כדי שלא תיעצר? מה תקע אותך? לאן היית רוצה להגיע?) הרבה פעמים כל מה שצריך זה תוספת של מלח לסלט לא לזרוק את כל הסלט. הפתרון של תקיעות בקריירה יכול  ללכת גם לרוחב לעומק באלכסון ולכל הצדדים (לא רק לגובה).

הקריירה שלי תקועה : מה ניתן לעשות?

לאנשים הללו כדאי  לבדוק באופן אובייקטיבי את המצב לאשורו באופן רוחבי עם גורמים שונים כמו אנשי אגף משאבי אנוש, הממונה הישיר, היועץ הארגוני ואפילו ללכת ליועץ חיצוני. חשוב  לקבל פידבק אובייקטיבי רחב שישקף לך את המציאות ויוציא אותך מהעיוורון שלך. רק אז תוכל לקבל החלטה מושכלת קדימה. עצם ייזום השיחה האישית הזאת עם גורם  בארגון, עצם הניסיון לתאם ציפיות ברורות "לאן אני הולך ומה אני עושה" מחולל לעיתים סגירת  פערי ידע: צפות שם לעיתים  משרות פתוחות בארגון שלא ידעת עליהן או הזדמנויות אחרות. 

הקריירה שלי תקועה: ההודאה בכך היא כבר נועזות

ייזום השיחה הזאת כשלעצה מלמד על נועזות, שהיא אבן בסיס לקידום בארגון. אתה מראה להם שם למעלה - שאתה מאוד שונה מהדימוי "הפקידותי הקטן" שדבק בך.

הקריירה שלי תקועה, האם לעזוב את מקום העבודה הנוכחי לטובת פוטנציאל קידום בארגון אחר?

זוהי אפשרות אבל במדה מסויימת היא עניין של בריחה. אם אתה לא מצליח למצות את הפוטנציאל שלך ולהתקדם בארגון הנוכחי בגלל נקודות שאתה עיוור אליהן- גם בארגון החדש אתה עלול למצוא עצמך תקוע ולא מקודם.

תקוע בקריירה שלך?  גם הההנהלה אחראית על ניהול הקריירה שלך

קריירה משולה לטיסה. כדי שטיסה תתרחש נדרשים שלושה גורמים: טייס, נווט, ומגדל פיקוח. כעובד אתה הטייס, זה שאחראי להרים את המטוס מהאדמה לאוויר.   המנהל שלך הוא הנווט כשחובתו לשקף לך אם אתה בכיוון. מחלקת משאבי אנוש היא  מגדל הפיקוח: הגורם שדואג לסנכרון בין הנווט לטייס אותו גורם שאחראי על פיתוח תהליכים ובניית תשתית לניהול קריירה של עובדים. ללא ספק סוגיית ניהול קריירה של עובדים חייב להיות באג'נדה של הארגון ובחברות בינלאומיות– זה המצב. ארגון טוב בודק על בסיס קבע בין השאר חוזקות של כל עובד בארגון בניסיון לבנות לו אופקי קידום ובניית קריירה.

מי אחראי על נסיקת הקריירה שלך?

נאמר זאת כך:  העובד אחראי על ניהול הקריירה שלו אבל הוא לא יוכל לטוס  לבד ללא  הנווט וללא מגדל הפיקוח.