המעסיק בראיון עבודה מתלהב עד שאני מספרת לו שאני אמא. מה עושים?

ראיון עבודה לאמהות: הנני תוכניתנית בגיל 31  עם רקע אקדמי מכובד ניסיון והמלצות רבות. לפני כשנה פוטרתי מעבודתי ואני מחפשת עבודה מתאימה. נופלת בשלב ראיון עבודה כשהמעסיק מגלה שיש לי 2 ילדים קטנים. מה עושים?

ראיון עבודה לאמהות: המעסיק מתלהב עד שהוא לומד שיש לי 2 ילדים קטנים בבית

נכון שזה לא פשוט, אבל לשמחתי  אני שולחת קורות חיים ומקבלת זימונים לראיונות עבודה  שבמסגרתם האני חשה התלהבות מצד המעסיק עד שאני מספרת שאני אמא ל 2 ילדים קטנים ילדים.  מייד כשנושא זה עולה בראיון עבודה חלה תפנית לכיוון ההפוך בגישה של המראיין בגישה.

למשל הייתי בראיון עבודה שהלך ממש טוב, אבל כמו בפעמים הקודמות  פתאום חלה צניחה בהתלהבות המעסיק  כשהגענו לדבר על מצבי המשפחתי. כמובן שבאף מקום לא נאמר לי מפורשות שזו הסיבה, כי זה לא חוקי, אבל יש לתחושה שלי שזה הגורם שמבריח את המעסיק יש סימוכין. שיחה לא פורמלית שקיימתי עם חברה שעובדת באותו מקום  גילתה לי כי כמדיניות ההנהלה מעדיפה שלא  להתעסק עם אימהות לילדים קטנים כיון שהן לא נותנות מספיק שעות ונעדרות הרבה מהעבודה בגלל מחלות וחופשים.

ראיון עבודה לאמהות: "איך תסתדרי עם הילדים?"

אני אמנם  אמא אבל  גם אדם שרוצה לממש את עצמו בקריירה, לבנות אותה ולהתפתח. אני עושה מאמצים עילאיים כדי להתאים את עצמי לדרישות המעסיקים, מצאתי סידור שמאפשר לי לצאת פעמיים-שלוש בשבוע מאוחר וגם בימים שאני מסיימת בארבע – אין לי בעיה להתחיל מוקדם ולהשלים עבודה גם מהבית. וני מציינת שיש לי סידור לילדים  אבל כשהמעסיק שומע שאני לא יכולה להיצמד לתבנית הסטנדרטית של 9:00-18:00 הוא פוסל אותי על הסף. האפיזודה הזו חוזרת על עצמה כבר  חודשים ארוכים ובינתיים אניח בבית ומתוסכלת כי אני לא יודעת איך לפרוץ את המחסום. האם לאמהות לילדים קטנים אין סיכוי לקבל הזדמנות שווה?

ראיון עבודה לאמהות: לא מוצאת עבודה בגלל שאת אישה ואמא? להלן הפתרון

את מכוונת עצמך לעבודה במשרה מלאה ונראה שהכנת לעצמך תכנית עבודה שמאפשרת לך לעבוד את מכסת השעות הנדרשת. תחילה נשקף לך, קודם כל, את נקודת המבט של חלק מן המעסיקים. מבחינתם, הם עדיין צריכים להתאים את עצמם לדרישות המיוחדות שלך ולהתחשב בצרכים שלך כשקובעים ישיבת צוות או פגישות עבודה שונות.  יש מעסיקים שקשה להם עם הצורך בגמישות והם מעדיפים לוותר מראש על עובדים שזקוקים למסגרת קצת שונה. אם בטווח הארוך האיזון בין הבית לעבודה חשוב לך, לא מומלץ לעבוד עם מעסיקים כאלו. בסופו של יום, את רוצה לעבוד במקום שמקבל אותך כפי שאת.

ראיון עבודה לאמהות

כשאת מגיעה לראיון עבודה חשובה מאוד הדרך בה את מציגה את האימהות שלך ואת הרצון לשלב בין גידול ילדים לעבודה ובהקשר זה יש מספר  המלצות: ראשית, בראיון העבודה הראשון, אל תיזמי שיחה על שעות העבודה. מטרתו של ראיון זה היא להרשים את המראיין ולגרום לו לרצות אותך. רק בהמשך התהליך, כשהמעסיק כבר מעוניין שתעבדי אצלו,  סכמי יחד איתו את שעות העבודה המקובלות על שניכם. אם השאלה "איך תסתדרי עם הילדים?" עולה בראיון, שקפי למראיין את התמונה בצורה בהירה מפורטת עד הקצה:  ספרי לו על העזרה שגייסת ("יש לילדים מטפלת צמודה כבר שנתיים") כדי לעמוד בשעות הנחוצות לו. יש מעסיקים שפירוט כזה מרגיע אותם ומוריד מהם התנגדויות. הכי חשוב: אל תיפלי על הטעות הנפוצה שאמהות עושות בראיון: הפגנת כעס על עצם השאלה. למרות שאני מבינה שהשאלה עלולה להרתיח, הימנעי מכך והביני שהיא משקפת דאגה אותנטית של המעסיק שמנסה למקסם כמה שיותר מהמשאב האנושי שהוא מגייס.

ראיון עבודה לאמהות: לזכור שיש ארגונים טובים שמקבלים בברכה נשים ואמהות

אמהות בישראל עובדות, ועובדות במקצוע שלהן. לפעמים החיפוש שלהן לוקח זמן רב יותר, אבל עדיין   יש מספר לא מבוטל של ארגונים, שמבינים כי חבל לפספס עובדות טובות רק בגלל ששעות העבודה שלהן לא סטנדרטיות.