כמה מרוויח רפרנט ביטוח? למה כדאי לבחור במקצוע זה ומי מתאים לתפקיד?

שכר רפרנט ביטוח: מחפשים עבודה טובה יציבה ומתגמלת ללא ניסיון מקצועי ומבלי להיות מחויבים לעבור הכשרה אקדמית ארוכה? בוא להכיר מקצוע כזה: רפרנט ביטוח

מה זה רפרנט ביטוח

רפרנט ביטוח הוא אחד המקצועות המתאימים קריטריונים הנ"ל. כמה מרוויח רפרנט ביטוח מתחיל ומהם אופקי הקידום שלו בחברה שבה הוא מועסק?

לימודי רפרנט ביטוח:  היכן לומדים להיות רפרנט ביטוח?

 נכון להיום פועלים בשוק בתי ספר פרטיים שמעבירים הכשרות מקצועיות לכל מי למי שמבקש להתמקצע בתעשיית  הביטוח. כדאי לדעת שניתן ללמוד  גם באמצעות  קורסים פנימיים  שיוזמות  סוכנויות הביטוח גדולות או לחילופין פירמות  הביטוח הגדולות.  חברות ביטוח אלו מציעות לפונים אליהן הכשרות מקצועיות כאלו בעלויות מוזלות. הן לא עושות זאת "לשם שמים" כמובן ומטרתן היא לבנות לעצמן עתודות של מועמדים לצרכי גיוס עובדים בעתיד.

שכר רפרנט ביטוח וכמה זמן נמשכת ההכשרה המקצועית?

רפרנט ביטוח לומד במשך  חצי שנה עד שמונה חודשים, כפונקציה של בית הספר או הקורס הפנימי שמעביר הגוף הביטוחי.

שכר רפרנט ביטוח ומה נדרש ממנו על ידי מגייסי העובדים בתחום?

מה מחפשים המגייסים כאשר הם בוחנים מועמדים למשרת רפרנט ביטוח? חרף  הנכונות לקלוט עובדים מתחילים נטולי  ניסיון מקצועי מהותי- עדיין פירמות הביטוח מבכרות לקלוט  אנשים בעלי  רקע מקצועי וניסיון בעבודה כלשהי בעולמות הביטוח. הם יחפשו מועמדים כאלו שמחזיקים אפילו ניסיון בתפקיד זוטר ביותר בענף כמו ממפתח (מכניס טפסים למערכת ממוחשבת),  מזכירה,  ומתייקים.  המגייסים מבקשים למעשה  מועמדים  שמכירים את החומרים המקצועיים, את  הז'רגון המקצועי, את השפה הביטוחית,  ובקיצור מועמדים שיודעים כיצד חברת ביטוח מתנהלת.

אלו מיומנויות אחרות נדרשות ממועמד למשרת רפרנט ביטוח?

כאשר מגייסים עורכים סינון על פי תכונות אופי  של מועמדים - תחול  התעקשות על מועמדים שהם "אובססיביים לפרטים הקטנים", אנשים דייקנים מאד על גבול הפרפקציוניסטים, וכן מועמדים שמוכחים   עקומת לימוד מהירה בתחומי המחשוב.

שכר רפרנט ביטוח : כמה מרוויח רפרנט ביטוח בממוצע?

•       רפרנט ביטוח ללא שום ניסיון: 5,000 עד 6,500 שקל.

•       רפרנט ביטוח שמחזיק ב12-24 חודשי נסיון ישתכר בממוצע:  7,000 עד 9,000 שקל.

שכר רפרנט ביטוח מורכב גם מתנאי העסקה משופרים

שכר נמוך? ממש לא. לכאורה שכרו ההתחלתי של רפרנט ביטוח אינו  גבוה, אבל יש לזכור כי  מתלווים לו הטבות ותנאים בעלי משמעות פיננסית גדולה וביניהם:  תנאים פנסיונים משופרים,  ביטוחי מנהלים, ביטוחים רפואיים מסוגים שונים, קרן השתלמות,  ואפשרות לרכוש  ביטוחים מגוונים במחירים זניחים.

מהם אופקי קידום של רפרנט ביטוח?

אחרי כשנתיים רפרנט ביטוח נוטה להתמקצע בהתמחויות נישה כגון:  מסלק תביעות או חתם. בתפקידים כאלו השכר מגיע בממוצע ל  10 עד 12 אלף שקלים בחודש

לא על השכר לבדו: לרפרנט ביטוח יש אופקי קידום רבים בחברה

כבר אחר שנים ספורות בלבד  של עבודה בפירמת ביטוח גדולה, רפרנט הביטוח יכול לקפוץ  בקריירה ולהפוך :

•       למנהל צוות (שכר חודשי של 12 אלף עד 14 אלף שקל).

•       למנהל תחום ביטוח (20 עד 24 אלף שקל)

•       מנהל מחלקה (18 עד 22 אלף שקל)

לכל אורך מסלול הקריירה הוא נהנה מתנאים פנסיונים מצויינים כמו שפורט לעיל.

כמה זמן בממוצע לוקח לאייש משכרת רפרנט ביטוח?

מהרגע שמועמד מגיש מסמך קורות חיים למשרת רפרנט ביטוח  ייקח לו בממוצע כ 4 חודשים למצוא בפועל  עבודה. יחד עם זאת,  ברגע שהוא  'שם רגל בדלת' בפירמת  ביטוח גדולה ומתחיל כזוטר – הוא מגלה שהקידום שלו בקריירה מהיר  יחסית  ושהוא נהנה מתנאי שכר מעולים יחסית למקצועות אחרים בשוק ויחסית למשך ההכשרה.

 לא מוצא עבודה כרפרנט ביטוח בפירמת ביטוח גדולה?

למועמדים שמתקשים לחדור לחברת ביטוח גדולה - עומדת האפשרות להתחיל  בסוכנות ביטוח גדולה ולו  כדי לצבור ידע מקצועי. עבודה בתחום גם אם בסוכנות ולא בחברת ביטוח  תקנה לך יתרון על פני מועמדים חסרי ניסיון לחלוטין.