כמה מרוויח אלגוריתמאי?

משכורת של אלגוריתמאי נחשבת לגבוהה יחסית בענפי ההייטק. מהו בדיוק המקצוע של אלגוריתמאי (מפתח אלגוריתמים), מהם תנאי ההעסקה וכמה הוא צפוי להרוויח?

אלגוריתמיקאי או אלגוריתמאי הוא איש מקצוע שמפתח את הלוגיקה של המערכת. לשם כך נדרש לפחות תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטה טובה שמחשבת גם  יוקרתית בתחום מדעי המחשב. מנהלי חברות השמה אומרים שמעסיקים לעולם לא יסתפקו בתואר ראשון בלבד למשרה הזו. הם יעדיפו אנשים שמגיעים מן האקדמיה ויחפשו שם במיוחד את אלה שכתבו תזה על אלגוריתם מסוים.

משכורת של אלגוריתמאי: כמה מרוויח אלגוריתמאי בממוצע?

אם למשל עבודתו ההיסטורית של המועמד היתה על פיתוח אלגוריתם של עיבוד תמונה- הרי שפירמה שפועלת בתחום, תעדיף מועמד עם תואר שני שעשה התמחות בעיבוד תמונה, על פני מועמד שמגיע מן התעשייה.

מי מחפש  אלגוריתמיקאים?

למעשה כל חברת תוכנה רצינית מחפשת מומחי אלגוריתמיקה. המחסור עצום, כיוון שמחפשים למשרה זו אנשים עם יכולות אנליטיות מאוד גבוהות וגם עם השכלה מאוניברסיטה נחשבת. עם שני תארים לפחות, יש כאלו המתעקשים על תנאי סף גבוה יותר של תואר שלישי במדעי המחשב,   ועל כן קשה מאוד לאתר אלגוריתמיקאים. בהתאם למחסור הזה כך נקבע גם גובה השכר של איש אלגוריתם.

שכר ממוצע של אלגוריתמאי

  • מועמד ללא ניסיון בתעשייה קרי מועמד שמגיע ישר מהאקדמיה עם תואר שני : 20 אלף עד 23 אלף שקל. תואר שלישי: מתחיל ב-30 אלף שקל
  • מועמד עם שנתיים ניסיון באלגוריתמיקה - 23-28 אלף שקל.
  • מועמד עם 5 שנות ניסיון ומעלה - 30-35 אלף שקל.
  • אלגוריתמאי בתפקיד ניהולי- 38-40 אלף שקל