כמה משתכר חוקר אבטחת מידע ולמה תוכלו להתקבל למשרה גם בלי תואר אקדמי?

כמה מרוויח חוקר אבטחת מידע (סייבר) ? איך נראה יום עבודה של חוקר סייבר?  ולמה במשרות נחשקות אלו יש שכר גבוה ללא תנאי מקדים לתואר אקדמי במדעי המחשב?

מה זה חוקר אבטחת מידע (SECURITY (RESEARCHER?

הרבה מתלבטים בבחירת מקצוע באחד מענפי ההיטק נושאים עינהם לתחום הסייבר ותוהים כמה מרוויח חוקר אבטחת מידע. מדובר בעובד שנדרש לחקור פרצות של אבטחת מידע במחשבים ובשרתים של לקוחות. במידה מרובה הוא עושה פעילות שדומה לפעילות של האקר: הוא מנסה לפרוץ למערכת המחשב או לשרת האינטרנט כדי לראות עד כמה המערכת עמידה להתקפות.

חוקר אבטחת מידע: מהו התפקיד?

העבודה של SECURITY RESEARCHER מבוססת על רברס אנג'ינירינג. חוקר אבטחת מידע עושה עבודה שמבוססת על לוגיקה הפוכה: מתוך הפריצה הוא מגיע אל הקוד,  מתוך ההתקפה על המערכת הוא מוצא את הפתרונות לאבטח אותה כהלכה.

חוקר אבטחת מידע:  מה נדרש כדי להתקבל למשרה זו?

נדרש לצורך כך אדם עם ידע טכני, ועם ידע עצום של היכרות הקרביים של מערכות ההפעלה. בנוסף לעבודתו הוא עושה גם מה שמכונה בדיקות חדירה (penetration tests) שזוהי למעשה עבודת ה-QA באבטחת מידע. בין השאר הוא חוקר סוסים טרויאנים,  מאתר האקרים שמנסים לפרוץ למשל לחברה פיננסית, מצותת בפורומים יעודיים בנושא ומתחקה אחר פעילויות עתידיות של האקרים, פיתוח וירוסים חדשים וכו'. עובד סקיוריטי ריסרצ'ר בארגון יעשה אחת מן הפעולות הללו או כמה מהן ועל פי תחומי אחריותו ועל פי גודל החברה ורוחב התחומים שהוא מכסה -הוא ישתכר.

חוקר אבטחת מידע: למה אפשר להתקבל למשרה זו גם בלי תואר אקדמי?

 דווקא אדם ללא תואר אקדמי עשוי להתגלות כאידיאלי לתפקיד. מדובר בהאקר מדובר לרוב בהאקר שעוסק בתחום מגיל נורא צעיר. מילא זה אדם שבהגדרתו שובר מסגרות,  לא אדם שגדל שיכול לגדול במסגרת מתודית אוניברסיטאית. יתר על כן  האקדמיה לא תייצר בהכרח את האנשים המתאימים המצוינים ביותר לתפקיד הזה- היא קונפורמיסטית מדי לניתוץ מסגרות.

משכורת של חוקר אבטחת מידע? כמה מרוויח חוקר אבטחת מידע?

 25 אלף עד 30 אלף שקל ברוטו כולל רכב. למה השכר גבוה?  בגלל הנדירות. אין הרבה אנשים שיודעים לעשות מהלכים לוגים הפוכים ואין הרבה האקרים. בסופו של יום רוב העובדים במשק הם ממסדיים. לא אנטי ממסדיים.