כמה מרוויח מנהל קמפיין ppc?

מנהל קמפיין ppc: לאיש המקצוע שמופקד על ניהול מסע הפרסום של במערכת הקישורים הממומנים של גוגל ( adwords) קוראים מנהל קמפיין ppc? כמה הוא מרוויח ומה נדרש כדי לזכות במשרה?

למנהל כקמפיין ppc יש מספר שמות: מכנים אותו  מנהל קמפיין ppc  ולעיתים גם מומחה  SEM  – ראשי תיבות של   search engine marketing. מה זה מנהל קמפיין ppc? המקצוע הזה הופך יותר מבוקש ככל שארגונים מסיטים את תקציבי הפרסום שלהם מן הערוצים המסורתיים (רדיו / עיתונות / טלויזיה) לאינטרנט. איך הופכים למנהל קמפיין ppc, איך שיגים הכשרה כמנהל קמפיין ppc ומהו השכר של מנהל קמפיין ppc- על כך בכתבה זו.

מה עושה מנהל קמפיין ppc?

התפקיד המרכזי במקצוע הזה יהיה לבנות מסע פרסום אינטרנטי עבור החברה שבה הוא עובד. מנהל קמפיין ppc  רוכש למעשה מונחי מפתח שאותם הוא חוקר באמצעות כלי מחקר מילות המפתח של גוגל. באמצעות הכלי הזה הוא לומד בין השאר על טרנדים, מונחים ומטבעות לשון מבוקשים מאד בגוגל (ע"י הגולשים). בהתאם לכך הוא רוכש מודעות מתאימות במסגרת גוגל-אדוורס (הקישורים הממומנים של גוגל). כך שכאשר גולש יקיש באקראי את המילים הלוהטות הללו- מודעות הפרסום של הפירמה ימוצבו במקומות הגבוהים בשטחי הקישורים הממומנים של גוגל (בראש רשימות החיפוש או בפוזיציות הגבוהות של הקישורים הממומנים בצידי דף תוצאות החיפוש). רכישת הפרסומת היא רכיב  צד אחד בתהליך.

מנהל קמפיין ppc: אלו מיומנויות הכרחיות למקצוע זה?

נדרש להפעיל טקטיקות שממקסמות את  התשואה- ROI בכל מסע פרסום. לשם כך הוא צריך  להכיר מקרוב את התחרות (השחקנים הפעילים האחרים שמתחרים על אותם מונחי מפתח), להכיר  את הניואנסים הדקים של מערכת הקישורים הממומנים של גוגל, ולדעת להשתמש בדו"חות מספריים וכלים אחרים שמעידים מה היו הביצועים של מסע הפרסום.

איזו השכלה ואיזו הכשרה מקצועית נדרשת ממנהל קמפיין ppc?

הנושא הזה לא נלמד כמובן באקדמיה, אלא בגוגל. גוגל ישראל עורכת הכשרה מקצועית עם מבחן הסמכה. מי שעובר אותו מקבל בסוף התהליך תעודת  "משווק גוגל מוסמך". התעודה הזו מטעם גוגל תזכה את המועמד בנקודות נוספות בתהליך מיון המועמדים, אבל למעסיקים יותר חשוב הניסיון המקצועי בהרצת קמפיינים בגוגל. מעסיקים יתעקשו על שנת ניסיון אחת לפחות בניהול קמפיין ppc

מהם הכישורים המוחיים הנדרשים ממועמד למשרת מנהל קמפיין ppc?

ברמת הכישורים המנטלים נדרשת למשרה הזו  יכולת דו קטבית:  מנהל קמפיין ppc חייב להיות גם אדם מאד אנליטי כלומר לדעת לנתח סיכונים, לקרוא דוחות, להסיק מסקנות ולהגיב בהתאם (לעשות אופטימיזציה למסע הפרסום בהתאם לדוחות).  אבל במקביל גם 'איש של מילים', אדם יצירתי שיכול לשער מבחינה קוגניטיבית מה הגולש יחפש ומה תהיה התנהגות הצרכנים קרי הגולשים.

דרוש מנהל קמפיין ppc: כמה זמן לוקח למצוא עבודה?

למועמד עם ניסיון זמן איוש משרה של ניהול קמפיין ppc עומד בממוצע על  חודשיים עד שלושה.

כמה מרוויח מנהל קמפיין ppc ? מהו השכר המקובל בניהול קמפיין ppc?

השכר הממוצע עומד בין 8 עד 11 אלף שקל לחודש בהתאם לידע ולניסיון. אבל כדאי לדעת שלמומחה בתחום הקישורים הממומנים של גוגל יש ערוץ השתכרות נוסף. מי שמכיר את דקויות מערכת אדוורדס,  יכול לפנות ליזמות פרטית ולהתחיל לפעול כאפיליאייט מרקטר: הווה אומר לרכוש מודעות ממומנות בגוגל, להקים אתר או מיני-סייט (דף נחיתה) שאליו הוא מביא תנועה דרך הקישורים הממומנים. באתר המיניסייט או בדף הנחיתה ניתן להעלות  מודעת פרסום ולמכור  לידים או מוצרים ממש. בסופו של יום השכר של איש אדוורדס נשען  על הארביטראז' : ההפרש בין עלות המודעה שנרכשה באדוורדס ובין הצפי המשוער לרווחים. אנשים שפיתחו את המיומנות הזו (לרוב זה קורה אחרי ניסוי טעייה והפסד כסף זמן ועצבים) יכולים להגיע ביזמות פרטים לרווחים של עשרות אלפי שקלים לחודש. ובארץ, לא חסרות דוגמאות לתותחי ppc  שעזבו עבודות כשכירים והתמקצעו בתחום ניהול קמפיין ppc בגלל הרווחים הנאים שהוא מפיק עבורם.