איך עובד במילואים מנצל לרעה את חוק דיני עבודה נגד המעסיק?

פיטורי עובד במילואים: מהם זכויות עובד המשרת במילואים? איך עובד נצלן עושה בהן שימוש ציני ומה המעסיק יכול לעשות כדי לקבל היתר פיטורים מיוחד?

 
על פי החוק, עובד שמזומן לשירות מילואים שנמשך מעל יומיים מוגן מפני פיטוריו בזמן שירותו וכן למשך חודש נוסף מן היום שבו הוא חוזר לעבודה. סעיף אחר בחוק מציין שפיטורים הקשורים לשירות המילואים - יהיו בטלים  

 
פיטורי עובד במילואים: עובד במילואים מנצל לרעה את החוק

מקרה שהיה: עובד שיודע כי הוא לפני הליך עושה הכל כדי לדחות את הקץ באופן הבא: האיש דואג להיות "מזומן" למילואים למשך מספר ימים כאשר בסמוך לתום פקיעת השירות הוא ב"אורח פלא" מזומן למילואים מחדש. התהליך הזה חוזר ונשנה במשך תקופה ממושכת וכך העובד מושך זמן.

קריאה למילואים לפני פקיעת החסינות

לכולם היה ברור שהתזמון הספציפי הזה של קריאה למילואים בדיוק לפני פקיעת חסינותו - לא עומד במבחן ההיגיון והסבירות. ברור שיש כאן משהו לא כשר בתיאום הזמן שבו העובד זומן למילואים. המעסיק הרגיש שהעובד הבעייתי שלו עושה כל מה שהוא יכול כדי לחסום את פיטוריו. וכיוון שזה נמשך לאורך מספר חודשים הוא חש מתוסכל מכך שהוא לא יכול למצות את הפררוגטיבה הניהולית שלו לפטר עובד. המנהל הרגיש מתוסכל כועס נבגד ומנוצל. הוא לכוד בתוך החוק ושבוי בידי העובד שמנצל את החוק באופן ציני.

פיטורי עובד במילואים: מה מעסיק יכול לעשות עם עובד נצלן שמשתמש בחוק דיני עבודה באופן ציני?

 
החוק בנסיבות כאלו מחייב מעסיקים לגשת אל ועדת התעסוקה מטעם משרד הביטחון כדי לקבל ממנה היתר פיטורים מיוחד. יחד עם זאת מדובר במהלך מסורבל שעולה כסף וכן בתהליך שנמשך זמן ארוך. למעשה את היתר הפיטורים יהיה למעסיק מאוד קשה לקבל כיוון שכל נטל ההוכחה יושב על כתפי המעסיק הוא יידרש להראות בפני הוועדה סיבות אובייקטיביות לגיטימיות שמצביעים על כך שאין קשר בין המילואים לפיטורים.

פיטורי עובד במילואים: דיני עבודה היתר פיטורים מיוחד לעובד המשרת במילואים

כאמור הפרוצדורה ארוכה ובתוך כל כך העובד מוצא את עצמו מרוויח זמן ממשיך לעבוד ולקבל משכורת כאשר הוא היה צריך להיות בחוץ. למרות הקושי לא למעסיק לוותר על הפנייה לוועדה כיוון שלעיתים קרובות היא מנמיכה את הפוזיציה בה נמצא העובד ויש מקרים רבים שבמסגרתם עצם הפנייה גורמת לעובד לסגת לאחור. מה קורה אם הוועדה של משרד הביטחון לא תאשר את הפיטורים ותראה אותם קשורים אל הזימון למילואים  ?במקרה כזה לידי המעסיק עומדת האפשרות לעתור בבית הדין לעבודה נגד תקפות ההחלטה שקיבלה הוועדה מטעם משרד הביטחון.