חברת הביטוח מבקשת ויתור גורף בגב הצ'ק? - אל תמהרו לחתום

ויתור גורף בצ'ק ביטוח: למה לא למהר לחתום ומה עושים אם חברת הביטוח מתעקשת?

אתם מכירים את התופעה: שנים שילמתם לחברת הביטוח פרמיות שמנות והנה הגיע הרגע לפרוע את השטר. אלא מה? ברגע האמת? חברת הביטוח לא ממהרת לפרוע אותו. היא סוחבת מטרטרת ומערימה קשיים. מה עושים?

ויתור גורף בצ'ק ביטוח: חברת הביטוח מטרטרת אתכם?

מבוטחים אחרי אירוע ביטוחי מצויים במצוקה נפשית ופיזית. לנוכח ההתנערות או הסחבת של  חברת הביטוח הם מרגישים אזלת יד כי הם יודעים שהם  מתמודדים מול תאגיד ענק. התחושה היא: אני הקטן- הם הגדולים- איך אנצח אותם? מלחמת ההתשה הזו של חברות הביטוח נעשית במכוון לעיתים כדי לרפות את ידי המבוטח ולקחת כל מה שמציעים לו. את הפירורים.

חברת הביטוח דורשת שתחתמו על שטרי ויתור

שימו לב: אל תסכימו לחתום על שטרי ויתור.  אם מקבלים  תגובה שלילית גורפת מחברת הביטוח שלחו מכתב חברה שבו תדרשו  פיצוי הולם. מכתב רשמי יבהיר לחברה שהמבוטח מבין ועומד על זכויותיו וגם שהחברה תהיה בעתיד חשופה לתביעות של ריבית חריגה. בחלק גדול מהמקרים החברה תערוך שיקול כלכלי, שיקולי עלות תועלת  וסביר להניח שתשלם את הסכום שמגיע לכם.

מה לגבי ויתור גורף בגב הצ'ק? האם לחתום?

בדרך כלל יש משפט לוויתור גורף על תביעות בצקים של חברת הביטוח עליכם דרוש מהחברה צ'ק חלופי נקי וחף ממשפט של ויתור גורף. הם בוודאי יגידו שאלו הן המחאות אחידות של החברה ואלו הם הצ'קים היחידים שניתן להוציא

ויתור גורף על תביעות ביטוח : מה עושים?

יש לדרוש אם כך שבמקביל לקבלת הצ'ק החברה תצרף מכתב שמציין כי אין בקבלת התשלום בהמחאה ויתור, חרף האמור בה. כדאי שתדעו: חתימה על צ'ק כזה שהחברה שולחת לכך עם תנאי לויתור גורף נועלת את הדלת בפני תביעות נוספות אם תהיינה בעתיד. רק במקרים יוצאים מן הכלל כמו חוסר כשירות מנטלית של המבוטח בזמן שהוא חתם- ניתן לבטלה