איזה פיצוי מגיע לעובד כשהמעסיק מבטל חוזה עבודה לפני תחילת ההעסקה?

ביטול חוזה עבודה חתום עם מגויס חדש: האם מעסיק יכול לבטל לכם חוזה עבודה לאחר מספר ימים שבו הוא נחתם? איזה פיצוי מגיע למועמד?

הנה סיטואציה מהחיים: מועמד מזומן לראיון עבודה, מודיעים לו רשמית  שהוא עבר את המיונים והתקבל, חוזה עבודה אישי נחתם איתו, אבל כמה ימים מאוחר יותר - המעסיק מתחרט. נשמע הזוי? מסתבר שהתרחיש הזה לא כל כך נדיר. 

ביטול חוזה עבודה: למה זה קורה?

זוהי תופעה שמתרחשת לעיתים מזומנות  בפירמות  בינלאומיות גדולות עם נציגות בארץ. המעסיק הישראלי מסכם את תנאי ההעסקה עם מועמד, נקבע גם  מועד תחילת עבודה, אלא שמאוחר יותר מגיעה הוראה מלמעלה,  ממטה ההנהלה בחו"ל להקפיא תקנים.

ביטול חוזה עבודה: האם מעסיק רשאי לומר למגויס:  אופס, טעיתי! קבל ביטול?

המעסיק מגיע אל המועמד שגויס זה עתה  ומודיע לו משהו בנוסח: "מצטער מאד. טעיתי.  המצב העסקי של הפירמה לא קל בימים אלו , התכוונתי בתום לב לגייס אותך לשורותינו אבל ההנהלה בחו"ל הקפיאה לי את התקן. צר לי עד מאד. קבל ביטול".

ביטול חוזה עבודה לפני תחילת ההעסקה: איך מגיב המועמד?

המועמד על פי רוב  'אוסף את הזנב בין הרגלים' ומרפה מן המשרה הנחשקת שכבר היתה בכיסו. זאת על אף שהמעסיק לא רשאי  כלל וכלל לבטל את ההתקשרות וההעסקה שסוכמה ונקבעה- מבלי לשלם למועמד  פיצוי כלשהו.

ביטול חוזה עבודה בתום לב: למה מעסיק מבטל משרה באופן פתאומי לאחר שגייס את העובד אליה?

רוב המקרים נעשים בתום לב. שינויים ותמורות בשוק העסקי הם לחם חוקם של עסקים בעידן המודרני. למשל מעסיקים חשופים לטרוניות של  עובדים מבית שצועקים: " למה לא להצמיח במקום במקום להצניח ?!" במילים אחרות עובדים מבית קובלים: "למה לא יצא  מכרז פנימי לפני גיוס עובדים  מבחוץ?!" כך מתעורר גל של מירמור בשורות הארגון וההנהלה בוחרת להתייחס אליו ו'לשבור רברס'- כלומר לבטל מינויים חדשים של מועמדים מבחוץ. כוחות השוק הם פונקציה נוספת במשוואה הזו של ביטולי גיוסים. קורה שלקוח אסטרטגי גדול מבטל הזמנות גדולות והוראה מחו"ל - ממטה ההנהלה הבינלאומית מונחתת על המנכל הישראלי  לעצור תקנים לאלתר. העובד שגויס מקבל כמעט תמיד את ההתנצלות בהבנה 'כי הרי המצב קשה'. הוא הולך הביתה מבלי להכיר את זכויותיו.

ביטול חוזה עבודה מצד המעסיק? למועמד יש זכויות על פי דיני עבודה

טיפ למגויס חדש שחוזה העבודה שלו בוטל:  אתה לא צריך  להוכיח נזקים ! למשל נזק על אובדן מקום עבודה או הזדמנות עבודה אחרת. בקש מן המעסיק שהתחרט  פיצוי  של חודש עבודה!!! זוהי הנורמה המקובלת ואם אתה מובטל יהיה זה עבורך סכום נאה ומהותי.

פיצוי של חודש עבודה בגין ביטול חוזה עבודה

איך תמנעו מעצמכם  לרוץ אחר הכסף ? כדי לא להיקלע למצב של ריצה אחר הפיצוי שמגיע לכם – תמיד כדאי לבקש  מענק  בשווי של חודש עבודה עם חתימת הסכם העבודה. אל תגידו : 'לא נעים לי לבקש'. זה מקובל. תוכלו לעשות זאת בנועם כאשר תתייחסו לבקשתכם כ " דמי רצינות " של המעסיק לעתיד.