האם כדאי לעשות הסבה מקצועית ולהיות סוכן נסיעות?

הסבה מקצועית לסוכן נסיעות: האם כדאי להיות סוכן נסיעות? מה שאתם צריכים לדעת על המקצוע לפני הסבה מקצועית אליו. וגם לאלו מקצועות אחרים סוכן נסיעות יכול לעשות הסבת מקצוע?

שוק התעסוקה לא חי בנפרד מן הכלכלה העולמית. כאשר העולם צועד קדימה ישנם מקצועות ש'דורכים במקום' משתנים ואפילו נכחדים. לפני כ15 שנים למשל מידענות היתה ה"צעקה האחרונה"– אמרו שזה הולך להיות מקצוע מבוקש והנה היום המקצוע הזה מדשדש: הציפייה של המעסיקים היום מכל עובד היא להיות 'חצי מידען'. מעטים מהם יקצו לתפקיד הזה משרה בפני עצמה . 

האם כדאי להיות סוכן נסיעות? האם המקצוע עומד להעלם מן העולם?

הימים בהם נזקקנו לסוכן נסיעות כדי שישיג לנו את עסקת הנופש האופטימית  כמעט כבר מאחורינו. צרכני התיירות נכנסים  לאינטרנט ומחפשים במנועי החיפוש או באתרים ייעודיים את העסקה הכי טובה והכי משתלמת בזמן שנוח להם, ומשיגים גם עסקאות טובות וזולות יותר יחסית לחלופה של רכישת נופש דרך סוכנות נסיעות שכן ספקי התיירות יכולים לגלגל את עמלת הסוכן לטובת הצרכן הסופי. 

האם כדאי להיות סוכן נסיעות? שינוי הרגלי הצריכה משנה את העיסוק של סוכני נסיעות

שינוי הרגלי הצריכה של חבילות תיירות יצרה שינוי תעסוקתי מובהק בתחום ולמעשה הקטינה את הדרישה למקצוע.   אז מהו האופק המקצועי של סוכן נסיעות? - למרות שסוכני נסיעות נפגעו בסקטור הפרטי, הרי שעדיין במגזר העסקי הם נחוצים: פירמות עסקיות עדיין מעדיפות להסתייע בהן  בארגון נסיעות עסקים ולכן כדאי להם להתמקד בקהל היעד הזה. מקומות עבודה נוספים שבהם 'כדאי לחפש את המטבע' הם אתרי נסיעות ותיירות שם הם יכולים לתרום מן הידע והניסיון שצברו , לספק לאתרים אלו תכנים או לשמש בהם בתפקידים אחרים.

מסוכן נסיעות לעולם המלונאות: הסבה מקצועית לסוכני נסיעות

לסוכני נסיעות שמתקשים היום לאתר משרה  מומלץ לתעל את היכולות שלהם  למקומות אחרים בתחום התיירות שהינו מאד רחב ומתפתח. בליבת המקצוע יושבים כישורים של מכירות ושירות ואת אלו ניתן לנתב  לעולם המלונאות שם למשל הם יכולים לעסוק בתפקידים אדמיניסטרטיביים או לשמש כנציגים במוקדי המכירות. חלופה אחרת שמתאימה לסוכן נסיעות  מבחינת כישוריו היא ייעוץ תיירותי. מומלץ לאלו ללמוד  קורס של מורי דרך או מלווי קבוצות לחו'ל - תחום שמאופיין בביקושים עולים.