האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך יותר משכרי הנוכחי?

האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך יחסית או להמשיך לחפש עבודה ולהתפשר על משרה פחות מאתגרת בשכר גבוה?

שמי דניאל, אני   בן 42 מהנדס בעל תואר MBA ומתגורר בצפון. כיום אני עובד בחברת הייטק גדולה בה התחלתי לפני 10 שנים כמנהל חטיבה והתקדמתי לתפקיד סמנכ"ל. פקיד אותו אני מבצע בשנתיים האחרונות. לאחרונה החברה עוברת שינויים ארגוניים שבעקבותיהם אני אמור לעזוב את החברה עוד כחודש.

במקביל פנתה אלי מגייסת מחברת השמת בכירים עם הצעה לתפקיד של מנכ"ל בחברת אנרגיה קטנה. במהלך הראיון הראשוני הסתבר לי שהצעת השכר שבעל החברה מציע לי הינה נמוכה בהרבה מהשכר אותו אני מקבל כיום. הוצע לי שכר של כ30  אלף שקל     וכיום שכרי עומד על 48,000. הופתעתי ואף הייתי מתוסכל מעצם ההצעה הנמוכה  שלא  התאימה לציפיותי  אך אני מתלבט מכיוון שתפקיד באמת מעניין ומאתגר. בכל מקרה זאת ההצעה הראשונה שאני מקבל אך הבנתי  שבמידה  ולא  אחזור  אם  תשובה חיובית  להמשיך   בתהליך   היא  לא   תוכל   להציג אותי  כמועמד  רלוונטי למשרה הזאת.

אשמח לקבל עצה טובה שתעזור לי להחליט.

האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך כשאתה בתפקיד בכיר

השאלה האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך? נפוצה לא רק בתפקידים בכירים אלא גם בדרגי הביניים. אבל זה אכן מאד שכיח שמנהלים בכירים שיוצאים  ל"שוק  התעסוקה" נתקלים בהצעות עבודה שלדעתם לא "מכבדות" את מעמדם מבחינת השכר והתנאים לעומת התנאים להם הם זוכים בתפקידם הנוכחי.

האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך? – להסתכל על התמונה הכוללת

חשוב שתראה את התמונה הכוללת מעבר  לשכר. בעוד כחודש אתה עוזב את תפקידך וכרגע לא מובטחות לך הצעות אחרות עם זאת ההצעה שקיבלת היא לתפקיד מנכ"ל וזוהי הזדמנות ו"קפיצת מדרגה"  לתפקיד  בו  תהיה לראשונה,  מספר אחד  בארגון. השכר בתחילת התפקיד אינו משקף את השכר אליו אתה יכול להגיע בעוד שנה  ומעלה.

האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך? זה מה שכדאי לבדוק

עדיף   להתקדם בתהליך ולבדוק

  • מי בעלי החברה?
  • האם אתה מרגיש שיש לך כימיה  עם בעלי החברה ומקבלי  ההחלטות?
  • מהן המטרות והיעדים ויכולתך להתמודד עם האתגר ולהביא לתוצאות?
  • האם יתנו לך סמכויות ואפשרויות לנהל את המערכת מבחינה   מקצועית  ופיננסית?

בנוסף לכך  אתה נמצא בתחום עם   אופק   ועתיד  מקצועי  בארץ  וגם בחו"ל  ומכאן שניסיון  בחברה  קטנה  יכול   לתת  לך  הזדמנות  ללמוד ולהצליח ומשם  ו"לגדול"  עם  הארגון  הנוכחי  או לבצע  בשלב  מאוחר  יותר, מעבר לתפקיד מנכ"ל  בחברה  אחרת לאחר  שצברת ניסיון והצלחת  בחברה הנוכחית,  בשכר הראוי  לציפיותיך

האם לקבל עבודה מעניינת בשכר נמוך? לא להביא היסוסים לראיון עבודה

שים לב  ללכת   לראיון  לאחר   שגיבשת   החלטה עם עצמך. הססנות    וחוסר  יכולת  לקבל  החלטה  משפיעים  מאוד  על  דרך  ההתמודדות  עם  ראיונות  עבודה. אם החלטת לוותר על התפקיד בגלל השכר עדכן את מנהלת ההשמה עם  ההסברים  הרלוונטים  כדי   שזו תמשיך ותהיה  איתך בקשר  עם הצעות  עבודה  גם  בעתיד.

..