"להיות מודל לחיקוי"

"להיות מודל לחיקוי"

אמיר בלדיגה: מייסד מועדון הכסף, יזם שיווק עסקי

אמיר, בן זקונים מתוך שלושה אחים גדל בקיבוץ רעים שבעוטף עזה. הרחיב בפיזיקה, מחשבים- נהנה מהמקצועות הריאלים ומספורט. בילדותו אהב גיימינג, תכנות וחשב שיעסוק בכך בבגרותו. מגיל 16 מצא את עצמו מצטיין ונהנה בתפקידים של הדרכה- בתנועת נוער, בקיבוץ, בצבא. עם סיום הצבא פתח את העסק, בגיל 23.

בלדיגה, מהם אפיקי ההכנסה העסקית שלך? 

  • מועדון הכס"ף
  • קורסים דגיטלים
  • סדנאות 
  • הרצאות שיווק, פייסבוק, סושיאל
  • תוכניות ליווי עסקי
  • פגישות אישיות

מהו לדעתך הכשרון שלך שמבדל אותך ממתחרים?

אני מדריך טוב. יש טובים ממני בתחומים ספציפים בעולם עסקים אבל בהדרכה- אני הטוב ביותר. 
אם נשלב את האופי החברותי והריאלי נבין למה הדרכות של שיווק לעסק הן תחום שכ"כ מצטיין ונהנה בו. "זה התחיל במקרה. עזרתי לאחי הגדול, שהתעסק בהדרכות נגרות בת"א, בשיווק בפייסבוק, וזה הלך. מפה לשם עוד ביקשו וראיתי שיש פה פוטנציאל".

אדם של אנשים

"טוב שם טוב משמן טוב"

לא משנה מה, חשוב לי לשמור על השם שלי.y

"Your network is your net worth" 

אם אני מזהה בסביבה שלי אדם עם "רעל", ספקנות כזו, אחד שרואה ישר למה כלום לא יעבוד- אני מסלק אותו מהחיים שלי, ויפה שעה אחת קודם.

" אני מעריך אדם לפי מעשיו. מי שטוב ממני, אלמד ממנו, גם אם איני מעריך אותו מבחינת אישיות. אני מפריד בין אישיות למעשים. אחפש לשמוע לעצות של מי שהשיג יעד רצוי עבורי. "

קורא הרבה

אמיר קרא וקורא הרבה ספרים שהשפיעו על דרכו בעולם היזמות. מעריך את רוברט קיוסאקי וספריו ("אבא עשיר אבא עני"), hooked, "חשוב והתעשר" של נפוליאון היל. 

שומר המסך שלו במחשב הוא רשימת מטרות - קונקרטיות ומתוארכות, ע"מ שישאר מפוקס בהם. בספרו של היל הוא אומר הרבה לבקש, לשאול, להתייעץ- עד שתשיג את מטרותייך. לצד זאת, אמיר מדגיש שחשוב לעשות. אחת לשבועיים, נפגש עם יועץ עסקי.

Just do it!

ידע לא מספיק לשינוי- חייבים לפעול. חשוב וטוב לבקש, אבל בקשה ותפילה לא מספיקים. מספרים על אדם שהיה אבוד בלב ים והתפלל להצלה. הגיע סירה ושלחה לו יד. הוא סרב, "אני מקבל כבר עזרה מלמעלה". בקשה ללא עשייה היא עקרה. 

הרבה אנשים קונים קורסים במאות שקלים ולא מסיימים אותם. הידע קיים להם, השקיעו עבורו. אבל ללא השימוש והיישום שלו, הוא לא מצדיק קיום. צריך גם רצון, גם כלים וגם מימוש.

"כסף זה דבר מפחיד"

"כשחנוק איתו מפחיד, להפסיד זה מסוכן, להרוויח מסוכן." 
כסף זה דבר בתנועה, "עובר ידיים", זז. לא נכון לפעול מתוך לחץ על כסף. יחד עם זאת, באופן כללי לחץ יכול להיות גם זרז מאוד חיובי לעשייה ופעילות אקטיבית.
חשוב לזכור שיש שפע בעולם. בתוך כך גם שפע לקוחות כך שעסקים קטנים לא צריכים לריב על לקוחות, יש מספיק לכולם. עסק קטן של מאמן או מטפל יכול להנות מ50-80 לקוחות חוזרים בשנה ולהרוויח יפה.

מועדון הכס"ף- כלים, סביבה, פריצת דרך

מועדון הכסף הוא רעיון ייחודי של אמיר שנולד בינואר 21. חברי הקבוצה משלמים על בסיס חודשי עבור חברות. נפגשים 2-3 פעמים בשבוע בזום, עם הרצאה של בלדיגה ועוד הרצאה מתחלפת -כל פעם של אחד מחברי המועדון, או יזם אורח. במפגשי הזום החברים מקבלים כלים פרקטיים לעסק. המשמעות של סביבה היא קהילת חברים עם קבוצת ווצאפ פעילה, פייסבוק. מפגש פרונטלי של נטוורקינג מתקיים אחת לחודש-חודש וחצי. כל אלה במטרות ל"בייבי סטפ"- התקדמות עקבית עקב בצד אגודל של העסקים.

אילו 3 דברים מהותיים עבורך לאושר?

  1. זוגיות

happiness is only good when shared""-חשוב לי לתחזק ולפתח את הזוגיות שלי.

2. לעשות את מה שאתה אוהב- בין אם בתור מקצוע או כתחביב.

3. להיות מוקף בחברים שהם אנשים טובים.

הפרופיל הפרטי של אמיר בלדיגה: 
https://facebook.com/baldiga

האתר הראשי: https://amirbaldiga.com/
האתר של המועדון: https://amirbaldiga.com/joinme/moadon