איך לכתוב קורות חיים כשאתם בני 45+

איך לכתוב קורות חיים כשאתם בני 45+ ? איך לבנות מסמך קו"ח למחפשי עבודה מבוגרים שיגרמו למעסיק לזמן אתכם לראיון?

חיפוש עבודה בכל גיל הוא אתגר אבל להתחיל מהתחלה לאחר פיטורים  בגיל 50  ואפילו 45 פלוס קשה יותר. בהגדרה אתם מתחרים על אותם ג'ובים עם בני הדור הצעיר שנוטה להיתפס כיותר אנרגטי ובעל נכונות לעבוד יותר עבור פחות כסף. מן הסיבה הזו המפגש הראשוני שלכם עם המעסיק דרך מסמך קורות החיים  הופך יותר קריטי ויותר משמעותי.  איך להבנות מסמך קו"ח למחפשי עבודה מבוגרים?

מסמך קורות חיים למחפשי עבודה מבוגרים: על מה לתת את הדעת? 

בגדול שם המשחק הוא להבליט למעסיק לעתיד את הנכסים הייחודיים שלכם. להלן  כמה המלצות שימושיות

אל תשקרו לגבי הגיל ואל תטשטשו אותו

הסתרת הגיל משקפת למעסיק דבר אחד: שאתם עצמכם סבורים  שאתם 'זקנים מדי' עבור פוזיציה מסוימת בארגון. בעצם מבלי לשים לב הסתרת הגיל או טשטושו במסמך קו"ח משכנע את המעסיק  שאתם לא מתאימים.

השתמשו במונחי מפתח שלוחצים למעסיק על כפתורים חמים

מלות המפתח שצריכות לככב בקורות חיים הן: פתרון בעיות, יכולת הנעה, ניהול צוות גדול של עובדים, מנטור תעסוקתי (יכולת להכשיר ולחנוך אחרים). הדגישו אותן בראש העמוד

לכתוב קורות חיים  בראש של נאום מעליות

הרבה מאוד יועצי קריירה ממליצים לאנשים מבוגרים שלא להכביד בקורות החיים שלהם ולהעמיס שם ת מקומות עבודה מ-20 השנים האחרונות. כלל האצבע הוא לשרטט נסיון תעסוקתי של העשור האחרון בלבד. אל תשמיטו תאריכים בקורות החיים אבל מצד שני אל תדגישו אותם בכל מקום. שם המשחק הוא: איזונים.

הימנעו מקלישאות ומשפה מעייפת

 שימוש משפטים המקובלים ברזומה ("יחסי אנוש טובים, מיומנות תקשורת טובה, עקומת לימוד מהירה" וכו') רק מטשטש אתכם "יחד עם ההמון" במקום להבליט אתכם ולהפוך את המסמך שלכם "זכיר".

עדכנו את קורות החיים

מאוד יתכן שמוסדות לימוד ועסקים שבהם למדתם ועבדתם שינו  את שמם מאז שנגעתם לאחרונה במסמך הזה. קורות חיים חייבים להיות "טריים" ומעודכנים גם בהיבט הזה.

קורות חיים של בני 50+ חייבים לספר סיפור של "ראש פתוח" 

אם אתם עוברים הכשרה מקצועית, לומדים קורס שמשביח את מיומנויותיכם גם בתחומים שלא נוגעים לעבודה נטו. תנו על כך שורה במסמך. המידע הזה מראה עליכם מחויבות  ללמידה, סקרנות וראש פתוח. בפסקת ההכשרה המקצועית ודאו שאתם שמים את ההשתלמויות האחרונות שלכם בראש הרשימה כדי להדגיש  שהכישורים והמיומנויות שלכם הם עדכניים.

כמה דפים נדרשים במסמך קורות חיים של בני 50+?

צמצמו את הרזומה לדף אחד או שניים.   לאף אחד אין סבלנות לעבור על טקסו ארוך ומייגע בוודאי שלא בעידן האינטרנט שם הקשב וטווח הריכוז הולכים ומתקצרים.ככל שהרזומה ככל שקורות החיים ארוכים יותר כך יורדת הסבירות שהם ייקראו בעיון.

תאריכים בקורות חיים של מחפשי עבודה בני 50+

גלו זהירות  עם תאריכי ההיסטוריה התעסוקתית שלכם. יש לוודא שאתם לא מכניסים תאריכים שהם טרם תאריך לידתו של המראיין אתכם ולא-  קורות החיים ימצאו עצמם בסבירות גבוהה מושלכים לפח. קוראי קורות החיים נוטים פחות לזמן  אנשים שמביאים איתם זיכרונות מימי סבא. 

התבקשתם לציין ציפיות שכר?

אם התבקשתם לציין ציפיות שכר ציינו רק טווח,  והדגישו שהציפיות שלכם בכל מקרה תהיינה סבירות על פי מצב השוק. ציפיות סבירות שמותאמות לאדם בעל ניסיון כשלכם.

קורות חיים לבני 50+ : הטיפ הכי חשוב 

לסיכום: היכנסו לנעליים של המעסיק שמחזיק עכשיו את קורות החיים ששלחתם לו בידיו לו הייתם במקומו האם הייתם על בסיס הרזומה הזה מזמנים אתכם לראיון. נסו לייצר מסמך שמבליט את הנכסים הטובים ביותר שלכם ומייצר רושם ראשוני טוב.