יזמים ומנהלים אופטימיים: האם מומלץ?

האם כדאי שיזם עסקי או כל מנהל העוסק בניהול עסקים יהיו אופטימיים? או האם עדיף ריאליזם שגובל בראיית שחורות?

שמונים אחוז מהיזמים שפתחו עסק חדש ונשאלו: "מהו הסיכוי שהעסק הספציפי שלך יצליח" -ענו בחיוב. בפועל? המציאות מראה ששני שליש מן העסקים שנפתחים כושלים בטווח של חמש שנים.  במילים אחרות יש פער בין הציפיות האופטימיות של היזם ובין מה שקורה לעסק בפועל. ההגזמה הזו בהסתברות של ניבוי ההצלחה היא גישה של אופטימיות. אופטימיות על גבול ההכחשה

אופטימיות בעסקים וביזמות. מהם היתרונות והחסרונות ?

היום אנחנו יודעים שאופטימיות כמו גובה וכמו אינטליגנציה היא תכונה גנטית במידה מרובה ויש אפילו התחלה של מיפוי הגנים לתכונה הזו. אותם גנים תורמים גם לתחושת אושר.  ללא ספק כדאי להיות אופטימיסט. מחקרים רבים מראים שאנשים אופטימיים הם יותר בריאים- יותר מאושרים- חיים יותר זמן- מחלימים ממחלות קשות הרבה יותר מהר כך שקיים אוסף גדול מאוד של סיבות שתומך בגישה של "לא להיות ריאליסט" 

מתי אופטימיות מזיקה לעסקים?

מתי באופטימיות אין יתרון?- תלוי מאד בתחום שבו מיישמים אותה. בקבלת החלטות פיננסיות למשל- היית מעדיף ריאליזם על אופטימיזם. לא היית רוצה למשל שיועץ כלכלי או היועץ הפיננסי שלך יהיה אופטימי. דבר נוסף אופטימיות לא טובה לפני קבלת החלטות עסקיות אבל היא מצוינת לאחר ההכרעה כיון שהיא תיטיב עם הביצועים של ההחלטה שנלקחה ותתרום להצלחתה.

 

מה בין אופטימיות בעסקים וביזמות - ללקות ראיה?

אצל אנשים אופטימיים רואים יותר מדי אמון בהערכות שלהם לגבי יכולותיהם ולכך יש השלכות על עיוורון או לקות ראיה לגבי הערכת הסיכונים. בהקשר הזה כדאי להזכיר את פרדוקס המלחמה: אם שני הגנרלים בשני המחנות היריבים היו רציונליים- הם היו חוזים מראש שאחד ינצח ואחד יובס- ואז המובס היה נכנע מראש למנצח והיה נחסך כל בזבוז המשאבים וחיי האדם.

אופטימיות יתרה בהחלטות עסקיות גדולות

אז למה מלחמות פורצות? כיון שבשני המחנות היריבים מוצבים שני גנרלים עם ראיה אופטימית. יש לעיוורון הזה ביטוי גם בהחלטות עסקיות גדולות- בעיקר במיזוגים ורכישות שמרביתם נכשלים. כאשר פירמה גדולה קונה פירמה גדולה אחרת- הרי שעוד טרם המהלך   ערך המניות של שתי החברות יורד (בגלל הנתון הסטטיסטי הידוע שמרבית העסקאות הללו נכשלות. אבל הרוכשים מגלים לקות ראייה לתובנה הזו- ומשוכנעים שהם יכולים לנהל טוב יותר את החברה הנרכשת יחסית למנהלים שמכהנים בה כרגע בפועל.

 

איך אפשר להתגבר על אופטימיות שמזיקה בעסקים?

הדרך המוצעת היא לעמוד מול אותה קבוצה ניהולית שצריכה לקבל החלטה עסקית מהותית- לאפשר להם לשטוח ההחלטה שעומדת לעבור- ולומר להם: "עברו שנתיים- התוכנית נכשלה- קחו נייר ורשמו מה אירע שם בהיסטוריה". בתהליך כזה הם מעלים את כל התרחישים האפשריים- שכדאי להעלות אותם לפני ההכרעה. זוהי דרך טובה שמצמצת אופטימיות ובמקביל מעודדת קבלת החלטות רציונליות בתהליכים עסקיים גדולים.