עבודה מהבית: איך לשכנע מעסיק לאפשר לכם לעבוד מהבית?

מי לא רוצה לעבוד מהבית? בפיז'מה? בלי להתחכך בפוליטיקה ארגונית ובלי להיתקע בפקקים?- הבעיה היא לשכנע את המעסיק: איך תביאו את עצמכם לפוזיציה המדהימה הזו של עבודה מהבית?

עבודה מהבית : כל מה שצריך  לדעת על קורות חיים, ראיון עבודה, ושכר

אם אתם  ניגשים לראיון עבודה על משרת עבודה מהבית - אתם בפוזיציה  חלשה  יחסית  מול המעסיק. לא משנה אם עיסוקכם הוא גרפיקה, הנהלת חשבונות, תוכנה, עריכה, כתיבה או טלמרקטינג- עדיין   תידרשו לשכנע את המעסיק. בכלל לא מובן מאליו שהוא ייעתר לרצון שלכם לעבוד מהבית ולשלם  לכם בצורה הוגנת ומכבדת.

חושקים במשרת עבודה מהבית ? דברו בשפה של המעסיק

בראיון למשרת עבודה מהבית הדגישו שעבודה ב"סולו", בשקט שלכם-  היא זו שמוציאה מכם את המיטב. דברו עם המראיין בשפה של  תפוקות, איכות ולו"ז. תוכניתנים למשל יכולים לשים בראיון את הפוקוס על כך שקבוצות אנשים או עבודת צוות  מפריעים להם להיות יצירתיים, ומייצרים להם רעש לא רלוונטי. סביבת עבודה סוליסטית מתאימה מאד לאנשים מבריקים, גאונים – בדרך הזו אתם גם משדרים בדלת האחורית שאתם שייכים לקטיגוריה הזו.

רוצים לעבוד מהבית? - הביעו הזדהות עם העיסוק

הגורם שהכי מטריד מעסיקים לפני שהם שוכרים עובד למשרת עבודה מהבית היא שהעובד- לא יהיה  מחובר אל הפירמה ויזדהה איתה כיון שהוא רחוק פיזית  (לעיתים מדובר באנשים שעובדים באיזורים ממש מרוחקים גיאוגרפית. במדה לא מבוטלת המעסיקים צודקים!  לפיכך אין טעם בראיון עבודה למשרת עבודה מהבית לדבר על ההזדהות שלכם עם העסק שלו  אלא יותר על החיבור האמוציונלי שלכם לעיסוק.  זה נשמע יותר אותנטי.  הראו למראיין בכל דרך שאתם אוהבים את מה שאתם הולכים לעשות עבורו במסגרת עבודה מהבית .

ראיון לעבודה מהבית : שככו את חרדת המעסיק

בחברות השמה יגידו לכם שהמפתח לשיכוך חרדת המעסיק הוא משמעת עצמית! לא משנה כמה מעסיקים יגידו שהם "מודדים עובדים על פי תפוקות ולא על פי שעות" עדיין הם אובססיביים לשעון הנוכחות. מול עובד במשרת עבודה מהבית הם חשים חסרי אונים כיון שהם  לא יכולים לדעת כמה שעות בדיוק אתם עובדים עבורם באמת. גם אם הטכנולוגיה מעניקה למעסיק יכולת מעקב טובה אחר העובדים- עדיין הם בחרדה שאתם מבלים את הבוקר בשפת הים במקום באמת לקום ולעבוד. לפיכך כבר בפתח ראיון העבודה למשרת עבודה מהבית חברו את צמד המילים "משמעת עצמית" עם מבנה אישיותכם. הדגישו שהשריטה שלכם היא "לארגן את יום העבודה".  הדגישו את זה שאתם קמים בבוקר ומתלבשים כאילו יצאתם למקום עבודה בחוץ.

בראיון למשרת עבודה מהבית טשטשו הפרעות אפשריות בסביבה

כדאי לטשטש בראיון העבודה גורמים בסביבה שמפריעים לתפוקות כמו ילדים קטנים (למשל אמרו למעסיק משהו בנוסח: 'הילד שלי כבר ב 8:00 במעון ונמצא שם עד 17:00'), בן זוג שלא עובד, או בעיות בריאות של קרובי משפחה.
אל תשקרו בראיון למשרת עבודה מהבית - אבל גם אל תנדבו מידע מיותר. לעומת זאת הדגישו בשני משפטים שיש לכם את התשתית הראויה לבצע עבודה מהבית   באפקטיביות:  חדר עבודה ייעודי עם תשתית טכנולוגית מתקדמת. חיבור מהיר לאינטרנט, סביבת עבודה שקטה וכדומה.

קורות חיים למשרת עבודה מהבית

נכון, במשרת עבודה מהבית אתם חוסכים כסף למעסיק: אתם מספקים לו גם הוצאות נמוכות יותר וגם תפוקה יותר גבוהה – אבל הדבר שהכי מטריד אותו הוא רמת האמינות והמהימנות שלכם. לפיכך מסמך קו"ח למשרת עבודה מהבית חייב לכלול המלצות שמעידות על המשמעת העצמית והאמינות שלכם. הכוונה היא להמלצות ממקומות עבודה קודמים שיעידו שאתם יודעים לנפק את הסחורה, שאתם עובדים אמינים ושאתם אנשים לויאליים המחויבים לתוצאות.

עבודה מהבית : איך לדבר על שכר  ותנאי העסקה

תאמו צפיות. כיון שמשרת עבודה מהבית נוטה להיות עמומה- הגדירו עם המעסיק מהן התפוקות המצופות מכם בשבוע עבודה אחד. תנאי השכר למשרות עבודה מהבית  נוטים להיות יותר נמוכים וברוב המקרים אין עליהם  תנאים נלווים.

משא ומתן על שכר במשרה לעבודה מהבית

הדגישו למעסיק את העובדה שבשיטה  של עבודה מהבית הוא חוסך עליכם  הרבה כסף: נסיעות, מזגן, שירותי מזכירות, ואובדן זמן בקפיטריה עם החברה'. הוא יודע את הנתון הזה בעצמו - ובכל זאת הדגישו את הנתון הזה וחברו שוב בתודעתו את הרעיון שעבודה מהבית היא מצב של win win

עבודה מהבית? - קבעו יעדי סטנדרט מול "יעדים בשמיים"

בדרך כלל מרוויחים בסביבת עבודה כזאת הרבה פחות יחסית לנורמה כיוון שאתם נמדדים פר תוצאה. החוכמה לדבר על שכר גבוה יותר, או למתוח את גבולות השכר כלפי מעלה מול המעסיק, תהיה דרך קביעת "יעדי נורמה" וקביעת "יעדי שמיים". כלומר כבר בזמן הקבלה לעבודה או בזמן הראיון הדגישו את עלות המעסיק לעבודה סטנדרטית ואת התעריף שהוא ישלם לכם על עבודת אקסטרה כאשר זו מתומחרת בבונוס של 50% וצפונה. התבנית הזו מקובלת בשוק וגם  מאוד כדאית גם למעסיק: מבחינתו הנה נתתם לעצמכם תמריץ לעבוד קשה יותר והוכחתם חריצות.

עוברים ראיון עבודה למשרת עבודה מהבית ? אל תמכרו את עצמכם בזול

ערכו סקר שווקים לפני הגעתכם לראיון העבודה כדי שלא תמצאו את עצמכם מוכרים את עצמכם בזול. למעמד המשא ומתן על השכר אתם חייבים להגיע עם "מספרים קשים"  ולדעת מה בדיוק מקבל העובד המקביל שלכם בתוך הארגון או בארגונים מתחרים. להתפשר על שכר נמוך במסגרת של עבודה מהבית –היא שגיאה גסה שהרבה נופלים בה. אתם הרי עושים עבודה נהדרת.  לא? אתם  רוצים את הסדר העבודה הזו בדיוק כמו המעסיק. אל תאפשרו לו לנצל אתכם !

אל תהיו קטנוניים במשרת עבודה מהבית  

במשרת  עבודה מהבית  לא נכון להיות קטנוני מול המעסיק. הוצאות נסיעה, טלפונים, ותשתית טכנולוגית הם הוצאות שצריכות לחול עליו.  כל השאר- עליכם. דברו על תקופת נסיון: במהלך ניהול המו"מ על גובה השכר במסגרת משרת   עבודה מהבית – דברו במונחים של "חתונה יהודית" לא חתונה קתולית. מסגרו מחדש את הדיון על השגר סביב הרעיון של התקשרות בשכר שאתם מבקשים לתקופה נסיונית בלבד. .בדרך הזו הענקתם למראיין "שסתום מצוקה" או פתח מילוט שמקל עליו להסכים לשכר ראשוני יותר גבוה. ושוב בדלת האחורית הוכחתם שאתם רציניים ומאמינים במומחיות המקצועית שלכם.

איך לנהוג אחרי שהתקבלתם למשרת עבודה מהבית?

זכיתם במשרה הנחשקת של  עבודה מהבית ? ברכות ! אבל עדיין חובת ההוכחה עליכם. בימים הראשונים במיוחד  הראו תפוקה ואיכות. אם מציבים לכם דד-ליין הגישו את העבודה יומיים לפני. זכרו שהמעסיק משווה אתכם כל הזמן עם עובדים אחרים בארגון ואם אתם מוכיחים לו שאתם עוברים את האחרים בתפוקות ובאיכות – הוא משתכנע שהעסקה הזו שבה הוא מאפשר לכם לעבוד מהבית משתלמת לו.