הקמת עסק חדש: האם ללכת עם צרכי השוק או עם הלב?

אם אתם מקימים עסק חדש ומתלבטים: האם ללכת עם צרכי השוק או עם הלב של היזם? דעו שהדעות חלוקות. מה ההגיון בהקמת עסק שמבוסס על הצרכים האישיים של היזם?

למה בהקמת עסק או בבחירת קריירה כדאי ללכת עם הלב ולא בהכרח עם "הספר"? הנחת העבודה הרווחת היא שהצלחה עסקית נשענת על זיהוי צורך שוק ומילויו. זהו  ללא ספק רעיון שעושה שכל. הכי מטומטם יהיה לפתח מוצר רק בגלל שאתה "דלוק על רעיון עסקי כלשהו" ולהתחיל לחפש לו מאוחר יותר  את השוק. להרים פרויקט עסקי חדש עם כל האנרגיות ואז לחזר אחר הציבור ולשכנעו הוא זקוק למוצר שלך.

האם להקים עסק חדש על בסיס צרכים או על בסיס תשוקה?

למרות הנורמה העסקית הזו  יש מי שסבור שחובה על היזם או על איש העסקים  שמקים עסק חדש לחקור קודם כל את צרכיו שלו. המצדדים בתפיסה הזו יחקרו אותו בתהליכי אימון עסקי או ליווי עסקי: 'מה אתה אוהב?' 'מה גורם ללב שלך לשיר?'  ורק אח"כ לשבת ולחשוב איך משלבים את התשובה שלו לת עם צרכי השוק בחוץ.

הקמת עסק על בסיס תשוקה אישית: איפה הרציונל?

אנו נוטים להניח שיזמים מתעניינים בכסף וברווחיות  אבל אם חופרים קצת לעומק, רואים שלא הכסף מזיז אותם אלא העיסוק עצמו. להקמת עסק על בסיס תשוקה אישית יש מספר יתרונות: כאשר אתה מגדיר לעצמך מה אתה באמת רוצה אתה יכול לקבל החלטה מושכלת יותר את מי אתה רוצה לשרת. בדרך כלל זה יהיה קהל מטרה שחולק ערכים דומים לשלך וכאן מונח הגליק הגדול: הרבה יותר כיף לעשות עסקים עם אנשים שדומים לך, ושאתה באמת אוהב מאשר לשרת אנשים רק בגלל שהם משלמים לך.

גורו השיווק סת גודין: ניתן לתרגם כל תשוקה לעסק רווחי

ואם מתבוננים על ההיסטוריה העסקית של יזמים מצליחים רואים שיש באמירה הזו שכל.  היינץ תרגם את התשוקה שלו לגינון ולעשיית חמוצים אל תאגיד הענק 'היינץ קטשופ', הנרי פורד התחיל את תעשיית הרכב שלו כתוצאה מאהבה למכוניות, וביל גייטס  תרגם את אהבתו למחשבים ולעולם התוכנה  והגיע לפוזיציה של שתילת מערכות ההפעלה שלו על כל מחשב שולחני. למעשה כמעט כל עסק מצליח (גאפ, דומינו פיצה, יאהו, וולמרט, אפל) התחילו רק בגלל שהיה שם אדם אחד שרצה לבטא את הדבר שהוא הכי אוהב לעשות. אף אחד מהם לא התחיל מ"בוא נחפש צורך ונמלא אותו כדי שנעשה הרבה כסף".

איך תשוקה ואהבה לדבר שומרת על התמדה עסקית?

היום כבר מבינים שעסקים שנוצרים רק כדי לייצר הכנסה מועדים לצרות במוקדם או במאוחר. למעשה יש צורך בכל דבר: גם ליוצרים גם לכותבים גם לזמרים וגם לשחקנים (לכל המקצועות שאמרו לנו עליהם  'שאין בהם כסף') כל עסק בשלב מסוים בחייו , בעיקר בשלבי הקמתו יקלע לקשיים, למהמורות להתנגדויות שיביאו את היזם למצב של כמעט ייאוש. אם מדובר בעסק שנבחר מתוך תשוקה- רבים יותר הסיכויים שהוא יאסוף את עצמו,  ירים את עצמו מהקרשים- וימשיך- פשוט כי הוא אוהב את העיסוק עצמו. התשוקה והאהבה לדבר יניעו אותו להמשיך הלאה.  לעומת זאת- כשהמוטיבציה היחידה היא "כסף" לא בטוח שזה יהיה מספיק, וסביר להניח שאותו יזם יתקשה להתמיד ולתת לסערה  לחלוף מבלי שהוא נשבר באמצע.