איך לחסוך בהוצאות עסק מהבית?

עסקים קטנים או בעלי עסק מהבית חייבים לתת את הדעת על סעיף ההוצאות שלהם. קמצנות בהקשר הזה אינה מלת גנאי. להיפך! מספרים על וורן באפט שהוא מחפש לרכוש חברות בין השאר על פי מדת הקמצנות של מנהל העסק. לפניכם המלצות איך לחסוך בהוצאות העסק ולהגדיל את שורת הרווח:

לחסוך כסף בטכנולוגיה

עברו לתוכנות בקוד פתוח. פתרונות קוד פתוח אינם מפחידים כפי שהם נשמעים. הם הופכים אתכם עצמאיים, לא תלויים בחסדים של תאגידי בתי תוכנה גדולים ובשדרוגים שהם מוציאים חדשות לבקרים. בכל הנוגע לקוד פתוח תצטרכו להשקיע בלמידה, אבל השקעה זו הינה לטווח הארוך. תוכנות קוד פתוח הרבה יותר משתלמות, הרבה יותר זולות, והן מציעות פיצ'רים שיש בתוכנות המסחריות ואף יותר מכך.

חשבו ירוק

טכנולוגיה שחוסכת באנרגיה, תחסוך לכם כסף בטווח הארוך בכל הנוגע למחשבים, מערכות טלפוניה וציוד חשמלי  אחר. חסכון בסעיף הזה עוזר גם לסביבה וגם לכיסכם. צמצמו את מספר קווי הטלפון בעסק. השתמשו במחשב כמכונה לקבלה ושליחת פקסים תוך רתימת   מערכת ההפעלה חלונות שמאפשרת שירותי פקס בנוחות ובקלות.

אחסון אתרים

יש לעסק שלכם אתר אינטרנט? נסו לחפש לו פתרונות אירוח זולים או חינמיים  ברשת. מומלץ לבדוק פתרונות חינמיים כאלה - יש היום פתרונות חינמיים לאחסון אתרים וכן אפשרות לרכישת שמות דומיין בעלי סיומת מסוימת- בחינם

השתמשו במחסניות דיו ממוחזרות למדפסת

 דיו למדפסת הוא אחד הנוזלים היקרים ביותר בכדור הארץ. חלק גדול מן העלות שלו מונח בשולי הרווח השמנים שהוא מספק ליצרנים. מצאו מקורות זולים יותר על ידי מחסניות דיו חלופיות.

שירותי טלפוניה

 ערכו השוואות מחירים בין חברות הטלפוניה השונות. די שלקוח עסקי יאמר לחברת הטלפון שלו  שהוא עומד להתנתק כדי שהם יכווצו עבורו את המחירים ויתנו לו חבילה אטרקטיבית יותר.

צמצמו תאורה לא נחוצה

 מומלץ להתקין חיישני תנועה כדי לשלוט בכמות  החשמל שאתם צורכים בעסק הקטן. דאגו שזו  תכבה את החשמל אוטומטית, כאשר אין אנשים בסביבת העבודה, כמו למשל בחדרי הצילום.

מדיניות חסכון בחשמל

הנהיגו מדיניות שעובדים חייבים בכיבוי מכשירים כאשר הם אינם בשימוש. זה עשוי לחסוך בהוצאות האנרגיה שלכם ב25% לפחות. למדו אותם לכבות את המחשבים שלהם בסוף היום, זה לבדו יכול לחסוך 50% נוספים בהוצאות החשמל.

צבע

אם קירות העסק שלכם צבועים בצבע כהה יחסית, שקלו לצבוע אותם מחדש בצבע בהיר, רצוי לבן. קירות בצבע כהה דורשים צריכת אנרגיה גדולה יותר, כדי לייצר את אותה כמות אור.

תאורת שלטים בחוץ

הקפידו שתאורת השלטים של העסק  בחוץ תדלוק רק בשעות הנחוצות, למשל מהערב עד הבוקר. דאגו באמצעות טיימרים לכבות אותה בשעות העבודה.

מחשוב

במקרים מסוימים מומלץ להשתמש במחשבים ניידים במקום במחשבים שולחניים. המכשירים הללו צורכים 90% פחות אנרגיה ממחשבים שולחניים.

תוכנה

הפסיקו לשלם על תוכנות. בקרו באתרים כמו download של cnetכדי להשתמש בתוכנות חופשיות, תוכנות shareware או גרסאות מוגבלות. היום גם ישנם אתרים שמציעים שירותי תוכנה חינמיים לתקופות ניסיון, או בצורה מוגבלת.

נסיעות

חסכו בהוצאות נסיעות של אנשי המכירות שלכם. לא כל פגישת מכירה צריכה להיות בארבע עיניים. טכנולוגיות מבוססות אינטרנט, כמו ה=Microsoft office live meeting  מאפשרת לקיים פרזנטציות באון ליין עבור לקוחותיכם. בנסיעות עסקיות של עובדים, הנהיגו מדיניות, לפיה מס' עובדים יחלקו את אותם חדרי מלון ואותן מכוניות להשכרה, ככל שניתן. הנהיגו גם מדיניות שהם לא אוכלים במקום שהם ישנים. מסעדות בתי המלון יהיו לעולם יותר יקרות מאופציות אחרות בסביבה.

הוצאות תקורה

השתמשו בפרילנסרים.. עובדים פנימיים, טובים ככל שיהיו יכולים לזלול מחשבון החשמל שלכם, כשהם יושבים על הפייסבוק ובודקים במשך שעות ארוכות את תוצאות הספורט או כאשר הם מפעילים את המזגן בלי לעשות חשבון. נסו לעבור לפרילנסרים, יועצים, או עובדים על בסיס קבלני, כדי שיעבדו מביתם. פקחו עין על צריכת האנרגיה, כוונו את התרמוסטטים במזגנים לטמפ' נמוכה יחסית בחורף. הנהיגו מדיניות שעובדים מכבים את כל המכשירים החשמליים שאינם בשימוש ועודדו את הצוות לכבות את המחשבים שלהם, כאשר הם לא ליד עמדת המחשב.

עובדים

שכרו סטודנטים, או מתמחים שרוצים לקבל קרדיט. תוכניות Internship מהוות סיטואציית win win להם ולעסק שלכם. אתם מקבלים אנשים שאפתנים, צעירים, וחריפים כעובדים שיעשו את העבודה עבור שכר נמוך, ולפעמים חינם.

נייר

הנהיגו מדיניות של חיסכון בנייר כמו למשל מדפסות שמדפיסות משני הצדדים, ועשו שימוש חוזר בנייר. אתם גם עוזרים לסביבה ושומרים על יערות הגשם

ברטר

אתם יכולים היום להחליף אין סוף מוצרים ושירותים עם עסקים אחרים. בדקו אתרים כמו barter.net במקום לקנות שירותים ולשלם עליהם בכסף שהייתם רוצים להשקיע במקומות אחרים או לשמור לימים קשים

נדלן

שאפו למקם את עסקכם באזור תעשייה. אולי העסק לא ממוקם בבניין יוקרתי ובמקום זוהר ונוצץ, אבל אתם תחסכו סכום גדול בכל חודש, על שכירות וארנונה

חיסכון בפרסום

השתמשו בשיטת הפרסום מפה לאוזן, בחברים ובלקוחות קיימים כדי לקבל הפניות למכירות.  יוטיוב היא דרך מדהימה חינמית, כדי להפיץ את הבשורה העסקית שלכם לעולם. ניתן לפתוח ערוץ שלם על שם העסק ולהעלות בתוך דקות סרטונים המכריזים על מוצרים חדשים, שירותים חדשים, וכן על הצעת הערך הייחודית שלהם.

חסכון באיתור לקוחות חדשים

השתמשו בפורומים, קבוצות דיון וחדרי צ'ט אינטרנטיים בתחום העסקי שלכם.  

שיווק באמצעות אימייל

קמפיינים של שיווק באימייל מאפשרים לכם ליצור קשר עם לקוחות ספציפיים על מוצרים חדשים שיכולים לעניין אותם. השתמשו בלקוחות הקיימים והמרוצים שלכם, כדי לפרסם אתכם. בקשו מהם לכתוב חוות דעת מכלי ראשון ופרסמו אותם באתר האינטרנט שלכם. בנוסף שלבו חומר פרסומי בדואר שלכם, בקבלות, בנייר הפירמה, בניוזלטרים. התייחסו לכל מסמך עסקי שיוצא כאל פלייר לקידום מכירות.