למה כדאי לכתוב קורות חיים באנגלית?

למה לכתוב את קורות החיים באנגלית? למה זה חשוב למעסיק הפוטנציאלי ואיך לעשות זאת נכון?

בשנים  האחרונות הקשיחו מעסיקים שמגייסים עובדים  את דרישותיהם לרמת האנגלית הנדרשת. חלק מן הפירמות פוסלות מועמדים שלא מגישים את מסמך קורות החיים באנגלית.

למה חברות מסוימות מתעקשות על קורות חיים באנגלית?

מה יושב בבסיס המופע הזה?  כמה גורמים: מגמת הגלובליזציה, מיזוג של חברות ישראליות בתוך פירמות בינלאומיות,  ונסיעות תכופות יותר של עובדים ישראליים לחו"ל.

קורות חיים באנגלית: תחושת מודרניות ונאורות

ככל שצמחנו בכיוון הבינלאומי יותר תפקידים דורשים אנגלית ברמת שפת אם. הדרישה הבסיסית הזו  זלגה גם לתפקידים אחרים כגון  שירות ותמיכת לקוחות, שירותי מזכירות, ואפילו אל אפסנאים, עובדי ייצור או אנשי מחסן שעובדם היום יותר מול ספקים מחו"ל.

למה חוסר שליטה באנגלית פוסל מועמדים?

האם עובדים ללא אנגלית ברמת שפת אם ייפסלו  גם אם הרקורד המקצועי שלהם מרשים? כן. בתחומי השיווק למשל  ידיעת אנגלית על בוריה היא אך דרישת סף בסיסית שלא ניתן  להתפשר עליה. אין טעם להשקיע בשליחת אנשים מוכשרים  לקורס אנגלית מקצועי כיון שרמת האנגלית אשר נדרשת לתפקידים הינה ברמה  כל-כך גבוהה. קורס אינטנסיבי של חצי שנה באנגלית מקצועית לא  יעשה הבדל. גם פירמות ישראליות שאינן קשורות  לחו"ל מחמירות  את הדרישות שלהן בנושא האנגלית ומקפידות לגייס עובדים שמחזיקים באנגלית  ברמת שפת אם.

שפה זרה ברמת שפת אם מלמדת על סתגלנות לתרבות אחרת

גם חברות שעדיין אינן גלובליות  רוצות להיות ב'היכון' לקראת עתיד של מיזוג או רכישה כך שיש רציונל  בגיוס  עובדים המחזיקים במיומנויות של אנגלית ברמת שפת אם. בלי קשר- אנגלית מהוקצעת ששגורה בפה העובדים מעניקה להם תחושת מודרניות ונאורות. בחקר הלשון ידוע שהיכולת לאמץ שפה חדשה קשורה קשר הדוק לנכונות להיפתח ולאמץ תרבות אחרת, כלומר להסתגל  לאופקים תרבותיים אחרים משלך- כך שקרוב לוודאי שמועמד בעל שליטה בשפה אחרת יהיה אדפטיבי לתרבויות אחרות חדשות ותהיה לו גמישות מחשבתית באופן כללי.