מהן המילים השגויות בקורות חיים ?

 אלו מילים שאתם מכניסים לקורות בחיים מעצבנות את רכזות הגיוס?ממה להימנע? מהן המילים השגויות במסמך קורות החיים שלכם?

למה המילים: פרואקטיבי, כריזמטי, יצירתי, אינטואיציה טובה, ראש גדול, ראייה מערכתית בקורות חיים מעצבנות את רכזת הגיוס? בגלל שמדובר בז'רגון מעייף. אבל תתפלאו עד כמה הוא שכיח  במסמך קורות החיים.

מסור ונאמן, אינטואיטיבי, ומעל הכל....כריזמטי 

הנה רזומה (קורות חיים) קלאסי שרכזות גיוס מעיפות לאשפה. המועמד רושם שם: 'יצירתי, מסור ונאמן, מתבטא היטב, לומד מהר, כריזמטי, בעל אינטואיציה טובה'... בכלל אצל 80% מהנשים רושמות בקורות החיים שלהן אינטואיציה טובה,  ו80% מן הגברים משתמשים בקלישאות השחוקות לעייפה: 'ראיה מערכתית', ו'כריזמטי'. עכשיו דמיינו י את המגייס: הוא רואה מסמך כזה בפעם החמישים היום והוא אומר לעצמו:

'נו טוב, הנה עוד כריזמטי אחד'.

צריך להבין שהמילים המלאות הללו במסמך קורות החיים מעיקות על המגייס ומייצרות אצלו אנטגוניזם. מיותר לציין שמסמך קו"ח כזה שגדוש בכל המילים היפות לא יגרום לו לקפוץ, וממש לא ידליק אותו. אגב, יש מועמדים שבאמת ובתמים חושבים על עצמם שהם כריזמטיים, וללא ספק חלקם באמת ניחנו באישיות כריזמטית, אבל המלה הזו לא צריכה להיות כתובה במסמך קו"ח בוודאי לא במסמך קו"ח של אדם שמגיש עצמו למשרה ניהולית. כפי שאמרו חז"ל 'אין הנחתום מעיד על עיסתו'.

קו"ח חייבים להיות מסמך ענייני שמראה התאמה למשרה

מתי ניתן להשתמש במילים כמו כריזמטי / יצירתי / ראיה מערכתית בקורות חיים? מועמד למשרה ניהולית, מוכרח לעשות סוויץ' בראש. הוא חייב להחליף דיסקט ולהפנים עמוק עמוק שקו"ח חייבים להיות מסמך ענייני שמראה התאמה למשרה המוצעת. בשום פנים ואופן זה לא מסמך תיאורי (רווי במילות תואר). ההמלצה הכי טובה למועמדים היא להעיף לעזאזל את כל המילים המעיקות והמעייפות כמו אינטואיציה כריזמה וראייה מערכתית. יש לך יצירתיות? יש לך כריזמה? אתה פרואקטיבי? בוא תראה את  זה בתהליך חיפוש העבודה למשל דרך הפעלת אנשי קשר, או דרך אמירה שנונה בראיון העבודה. זכרו שהמטרות  של מסמך קו"ח הן

1.   לסקרן את המגייס.

2.   להוכיח לו שיש התאמה בין מה שאתה מציע לתפקיד.

כותב קורות חיים? אל תגיד לי את זה. הראה לי את זה

ניתן לשדר לרכז הגיוס פרואקטיביות, יצירתיות, בידול וזכירות, בלי לנקוב בכלל במילים הללו. הנה דוגמא מועמדת הגישה מועמדות למשרת מנהל שיווק בחברת הייטק גדולה.  במסגרת הפרטים האישיים היא ציינה  שהיא אמא לשני ילדים ומייד ציינה שיש לילדים סידור "טוב יותר מאמא" (פעוטון אנתרופוסופי) עד השעה 5. בראיון עבודה השאלה הראשונה שהמנכ"ל שאל היתה, "את המועמדת שלילדים שלה יש "סידור טוב יותר מאמא" ?" במילים אחרות, דווקא אותן מילים עובדתיות פשוטות בקו"ח קפצו למנכל  לעיניים, הדליקו אותו, הפכו את המסמך של קורות החיים זכיר, ובידלו אותו מיתר המועמדות. בדרך הפשוטה הלא מתוחכמת הזאת, מבלי לומר מלה על מקוריות, פרואקטיביות או יצירתיות – היחא הדגימה את התכונות הללו אחת לאחת.

יש דבר כזה: קורות חיים טרחניים- מה המסקנה?

הסירו ז'רגון שמזבל את מסמך קורות החיים.  אם תכתבו כריזמה, אינטואיציה, ראייה מערכתית, נאמנות וכיוצא בהללו,– זה לא  אומר שמסמך קו"ח  ייפסל מיידית על הסף, אבל זה בטח לא מעלה את קרנו של מי שעומד מאחוריו. יתר על כן, אצל רכזי גיוס/מנהלי משאבי אנוש מסוימים, זה רק "יעלה את הסעיף"