איך לכתוב קורות חיים כשאתם בני 40+ ?

האפליה הגילאית שחשים מחפשי עבודה בגיל 40+ - מחייבת אותם להשקיע יותר בכתיבת קורות חיים מתאימים. איך לכתוב קורות חיים כשאתם בני 40+ ?מה כדאי להדגיש וממה להימנע?

בכל גיל חיפוש עבודה הוא אתגר מורכב אבל  לאחר פיטורים  בגיל 50 - או 40  ומעלה  אתם  מתחרים על אותן משרות  עם  הצעירים שבעיני המעסיק נתפסים כ"שווים יותר" בין השאר כיון שיש אצלם  נכונות לעבוד יותר עבור פחות כסף. מסיבה זו  מסמך קורות החיים  הופך יותר משמעותי ויש להבנות אותו בצורה כזו שתמשוך את המעסיקים גם כשאתם' זקנים' בני 50...

הבניית  קורות חיים לבני 40+

 שם המשחק הוא הבלטת  הנכסים הייחודיים שלכם דווקא בגלל הגיל, נכסים כמו חכמת חיים, היעדר תגובתיות, נסיון עם אנשים וכו'. להלן  מספר המלצות לגבי כתיבת קורות חיים בגיל המבוגר

אל תסתירו את גילכם

הסתרת הגיל משקפת  שאתם "לא מאמינים בסחורה של עצמכם", ושאתם עצמכם סבורים   כי אינכם מתאימים למשרה. הסתרת הגיל או טשטושו אומרת למעסיק  שאתם כנראה לא תפורים למשרה הפתוחה.

מונחי מפתח שצריכים להיות בקורות חיים של מחפשי עבודה מבוגרים הם:

ישנן מלות המפתח שחייבות לככב בקורות חיים של מועמדים מבוגרים והן: נסיון חיים ביחסים בינאישיים,   פתרון בעיות, יכולת להניע אנשים,  מנטור תעסוקתי (כלומר היכולת לחנוך אחרים בארגון). מילים אלו צריכות להיות מודגשות  בראש במסמך!

כתבו קורות חיים  בקצרה גם אם העבר שלכם ארוך ומפואר

היזהרו  שלא להכביד במסמך קורות החיים להעמיס שם את כל הארגונים שבהם עבדתם בשלושים השנים האחרונות.  יש לשרטט למעסיק החדש את הנסיון התעסוקתי מעשר השנים האחרונות בלבד. זה מספיק. בנוסף, עליכם  לברוח משפה מעייפת ומסופרלטיבים שחוקים ("יחסי אנוש מעולים, תקשורת טובה, עקומת לימוד חדה" וכו')- זה הופךל אתכם להיות "עוד אחד מיני רבים" ומקטין את הרושם והסיכוי לזכות במשרה.

הקפידו על  קורות חיים מעודכנים

מוסדות לימוד, פירמות, או עסקים שבהם למדתם ועבדתם השתנו, שינו שם, שינו עיסוק וזה צריך לבוא לידי ביטוי בקו"ח.   קורות חיים חייבים להיות רעננים ו"טריים" .

מסמך קורות חיים של בני 40+ חייב לשדר "ראש גמיש ופתוח"

האם אתם  לומדים קורס כלשהו שמשביח את מיומנויותיכם ה אישיות או המקצועיות? ספרו על כך בשורה אחת  במסמך קורות החיים. המידע הזה מצביע שאתם בעלי  מחויבות  ללמידת נושאים חדשים, סקרנות וראש פתוח.

רצוי דף אחד או מקסימום 2  במסמך קורות חיים של בני 40+?

צמצמו את מסמך קורות החיים שלכם  לדף אחד או שניים. היום,   לאף אחד אין כבר סבלנות לקרוא מסמך  ארוך ומעייף וזה נכון גם לגבי רכזי הגיוס. ככל שהרזומה ארוך יותר  כך סביר להניח - פחות יהיה למגייסים חשק לקרוא אותו בעיון.

אל תנקבו בשכר אלא רק בטווח  שכר

אם התבקשתם לציין בקורות החיים שלכם את ציפיות השכר, יש לציין  רק טווח ובנוסף יש לציין אמירה עמומה כמו "יש לי ציפיות סבירות שמותאמות לאדם בעל ניסיון כשלי בשוק. לא יותר ולא פחות".