חתמת חוזה גלובלי?- מגיע לך תשלום שעות נוספות

האם המעסיק יכול לדרוש ממך שעות נוספות ללא תשלום כי אתם חתומים על חוזה גלובלי? מהם זכויותיך כעובד? איך לתבוע שכר על שעות נוספות שעשית בעבר ולא שולמו לך?

הנה מופע שכיח שאתם מכירים על בשרכם: המנהלים שמקצצים במצבת כח האדם, לא מגייסים עובדים חדשים והתוצאה מתבטאת בעומסי עבודה נוספת עליכם, העובדים  הנותרים.  למעשה אתה מוצא את עצמך עובד לתוך סופי שבוע, חגים ולילות - כדי להספיק את המטלות שהוטלו עליך.

מה זה פה? ג'ונגל? ומה לגבי שכר שעות נוספות ? דיני עבודה בסיסיים? חוק בישראל ?

הצחקתם את המעסיק... שכר זה לא משולם לעובד שכורע תחת עומסים כיון שהוא העובד חתום  על "חוזה שכר גלובלי" – כך לפחות חושב הבוס הגדול. קחו עכשיו את מאזן האימה הכללי ותמצאו יותר ויותר  עובדים שממלאים פיהם מים, מחרישים, עובדים הרבה מעבר למה שחוק שעות עבודה ומנוחה מורה- ועושים בדיוק  מה שהממונה מצווה. בתקופה של אבטלה  קיים גם לחץ חברתי שמעצים את המופע הזה:  קולגות, עמיתים לעבודה,  מפחדים על כיסאם  ועובדים יותר חזק יותר קשה ויותר מהר– בלי לעשות חשבון לשעון. התנהגות ארגונית כזו מידבקת וגורמת לכל עובד ללכת עם העדר, לעשות את שכולם עושים (מורידים את הראש) כדי לא לבלוט וכך  דיני עבודה וזכויות בסיסיות של עובדים נרמסות ברגל גסה.  

שכר גלובלי בדיני עבודה :  למה מעסיקים נופלים בנושא הזה?  

בחלק הארי מן   המקרים המעסיק אכן סבור בתום לב שעם עובד אשר חתום על שכר גלובלי אין הגבלה על שעות ושהוא המעסיק רשאי להעבידו עד שכל העבודה תבוצע. המעסיק יאמר לעצמו משהו בנוסח:  'סגרתי עם העובד המסוים הזה על סכום שכר גלובלי. בעידן ימי שפע- כשאבטלה סמויה חגגה בארגון – לא התחשבנתי איתו בקטנות. האיש  עבד פחות והרוויח נפלא  יחסית לכמות העבודה שעשה בפועל. היום כאשר אני נמצא ב'ימים קשים'- יהיה זה הוגן לגמרי שיעשה את ההשלמות ויעבוד יותר שעות בלי להתחשבן איתי על השעון.  

מה קורה כשעובד חותם שהוא מוותר על שעות נוספות ?

 בפועל, גם אם המעסיק מחתים את העובד על כתב ויתור של שכר  שעות נוספות הרי שעדיין  על פי חוק המעסיק חייב לשלם לעובד שכר על כל שעה נוספת מעל מכסה של תשע שעות ביום וחמישה ימי עבודה בשבוע.

 עובד חשוב שתדע:  בעבודה לא שילמו לך שעות נוספות? דרוש החזר  רטרואקטיבי

תעדו באופן מסודר את שעות העבודה בפירמה שבה אתם מועסקים בפועל. תעדו את דרישת המעסיק לעבוד יותר שעות בלילות למשל. אם בארגון אין שעון נוכחות – כדאי לשמור היטב קבלות של חניונים כיון ששם מתועדות שעות יציאה וכניסה למקום העבודה.

מה תעשה כדי להשיג את זכויותיך ולקבל החזר ?

 שלח רישום מסודר של שעות העבודה למעסיק. שמור מסמכי דואר אלקטרוני שככרוכים בעבודה השוטפת – אלו מעידים על השעות בהן עבדת בפועל. נכון שבתקופות קשות של תעסוקה כדאי לפעמים להוריד את הראש. אבל סוף מעשה במחשבה תחילה. אם תפוטר בעתיד- תוכל לדרוש מהמעסיק את כל שעות האקסטרה – כל אותן שעות נוספות ועליהן דמי הלנת שכר – והחדשות הטובות הן שעל פי דיני עבודה בישראל- תקבל גם תקבל את התשלום עליהן.